Головна » Статті » Основні способи утеплити металеві двері, вибір матеріалу

Основні способи утеплити металеві двері, вибір матеріалу

У холодну пору року, з приходом сильних морозів, на металевих дверях може утворитися іній або кірка обмерзання, а зсередини з’явиться конденсат. Це пояснюється значною різницею температур всередині квартири або будинку і на вулиці, а також є прямим свідченням поганої теплоізоляції. Щоб виправити ситуацію, потрібно знати особливості виготовлення металевих дверей , і як виконати їх теплоізоляцію власними силами.

Як утеплити вхідні металеві двері в приватному будинку

Метал, за технічними параметрами, не може виконувати роль утеплювача. Переважна більшість недорогих китайських виробів, наповнені всередині стільниковим картоном, який також не є повноцінним теплоізоляційним матеріалом. Тому потрібно знати як утеплити залізні двері, і що можна використовувати.

Відразу слід уточнити, що вирішити цю проблему можна тільки провівши теплоізоляційні роботи, за всіма правилами, і з дотриманням всіх будівельних норм і вимог, зазначених у відповідних БНiП.

Який утеплювач краще використовувати

Розглядаючи, як утеплити металеві двері, спочатку слід визначитися які для цього потрібні матеріали, та їх особливості. Класифікація утеплювача розділяє їх на основні групи.

Жорсткі утеплювачі

твердый утеплитель для дверей
Утеплювачі для дверей з пінопласту і пінополістиролу

Сюди відносяться — пінопласт та піноплекс (пінополістирол). Це оптимальне рішення для приватного будинку, дачі. Пояснюється тим, що тут двері виконує роль перешкоди, для вітру і холодного повітря. У багатоквартирних будинках, з цією функцією справляється вхідні двері в під’їзд. Перевагами цих матеріалів є – доступна ціна, мала вага, хороші енергозберігаючі властивості, практичність і зручність установки. Крім цього, матеріал не гігроскопічний, тому використання додаткових плівок (для вологозахисту) не потрібне.

 

Вибираючи з цих двох варіантів, краще зупинитися на пінополістиролі. Він здатний забезпечити набагато краще утеплення, так як його щільність на порядок вище ніж у пінопласту, і він горить набагато гірше, ніж пінопласт.

М’які утеплювачі

мягкий утеплитель для дверей
Утеплювачі для дверей з мінеральної вати і стiкловати

Ця група утеплювачів, включає в себе — базальтову вату (мінеральна) и стiкловату. За експлуатаційними параметрами, ці два матеріали, які не дуже сильно відрізняються один від одного. Але з іншого боку, базальтова вата вважається більш екологічною і пожежобезпечною. До переваг можна також віднести зручність їх укладання і можливість підганяти по висоті, не роблячи зайвих підрізувань.

Стiкловата і мінвата поставляються листами або рулонами, що дозволяє швидко, робити з них заготовки за конкретними розмірами осередків, сформовані ребрами жорсткості всієї конструкції. Для підгонки по товщині теплоізоляційного матеріалу (висоті), його достатньо несильно притиснути, від цього його експлуатаційні властивості не зміняться.

 

 

Важливо – мінвату і стiкловату фахівці не радять встановлювати в залізні двері приватних будинків.

Пояснюється значними перепадів температур, з внутрішньої сторони дверей і зовнішньої (значення може досягати 40С, наприклад 20С на вулиці і + 20С в будинку), може відбутися переміщення точки роси у внутрішню частину цих матеріалів, і як наслідок – намокання утеплювача і істотне погіршення теплоізоляційних властивостей.

Даний варіант більше підійде, щоб утеплити залізні двері в квартирі. Тому що тут, перепади температур значно менше, так як температура повітря в під’їздах набагато вище ніж на вулиці. Якщо все ж прийнято рішення застосовувати минвату для дверей приватного будинку, то потрібно додатково виконати установку гідробар’єру.

Надувний утеплювач

надувной утеплитель для дверей
ППУ (пінополіуретан).

Сюди входить пiна ППУ (пінополіуретан). Використання цього матеріалу дозволяє надійно заповнити, наявні щілини і порожнечі коробки, а також відмінний спосіб як утеплити вхідні двері по периметру короба. Головним мінусом цього матеріалу є досить висока ціна.

Важливо, багато хто помилково вважає пiнофол повноцінним утеплювачем. Але це невірно. Його фольгований шар дійсно володіє відмінними властивостями, що відбивають, і здатний утримувати практично все тепло в приміщенні. Застосування пiнофола ефективно виключно в ролі допоміжного матеріалу.

Виготовлення високоякісних дверей передбачає використання різних типів утеплювачів:

 

 

  • Пінопласт або Піноплекс – основний матеріал;
  • Пінофол – допоміжний;
  • Піна ППУ – для заповнення щілин і пустот.

Як утеплити вхідні металеві двері всередині і зовні, комплект матеріалів

Крім утеплювача, для виконання робіт, щоб утеплити залізні двері, може знадобитися комплект додаткових матеріалів. Їх набір безпосередньо залежить, від теплоізоляції і способу монтажу.
Для жорсткого утеплювача:

  • материалы для твердого утеплителя на двериМонтажна піна;
  • Різні види металовиробів;
  • Рідкі цвяхи.

 

 

 

Для м’якого утеплювача:

  • материалы для мягкого утеплителя на двериМалярський скотч;
  • Паро- та гідробар’єр.

 

 

 

Як утеплити нерозбірнi залізні двері. Робиться з допомогою – плит OSB, листів фанери, ДСП і ДВП. Для оздоблювальних робіт, застосовують пластикові та МДФ панелі, дермантин. Для забезпечення максимально щільного прилягання двері використовують силіконовий або гумовий ущільнювач.

Щоб роботи проходили в максимально комфортних умовах, і без затримок часу, потрібно заздалегідь підготувати набір інструменту. У нього повинні входити:

  • Рулетка;
  • Олівець;
  • Лінійка або рівна рейка достатньої довжини;
  • Монтажний або канцелярський ніж зі змінними сегментарними
  • Лобзик;
  • Дриль або перфоратор;
  • Шуруповерт.

Якщо планується утеплювати вхідні металеві двері стiловатою, то обов’язково потрібно використовувати засоби індивідуального захисту, і працювати слід в спеціальних окулярах, рукавичках і распиратор. Також слід подбати про максимальний захист шкіри.

Як утеплити металеві двері зсередини

Починати роботу слід з розбирання двері. Якщо всередині є ребра жорсткості, укладання утеплювача виконується між ними. Якщо ребер жорсткості немає, то їх необхідно буде зробити самостійно. Для цього найкраще підходить дерев’яний брус і куточок або профіль з металу. Використання дерев’яного бруса більш доцільно, з точки зору енергоефективності. При цьому його набагато важче закріпити до залізної поверхні, не зіпсувавши зовнішнього вигляду.
Сталевий куточок і профіль, до основи двері, простіше прикріпити, використовуючи зварювання.

Як утеплити металеві двері зовні

Здійснюють це двома способами.

  1. По всій поверхні клеїться утеплювач, а потім виконується облицювання дверного полотна.
  2. Із зовнішнього боку дверей робиться каркас, який потім заповнюється утеплювачем і обшивається листом ДВП та іншими оздоблювальними матеріалами.

Такий варіант є оптимальним, якщо всередині встановлені ригелі, і внутрішнє її утеплення неможливо з технічних причин. Інакше робота механізму управління ригелями буде блокована.

Щоб утеплити залізні двері в приватному будинку по периметру, рекомендується використовувати силіконовий або гумовий ущільнювач. А також за допомогою пiнополiуретанової піни утеплити вiдкоси. Це допоможе уникнути втрати тепла через наявність пустот і щілин, а також нещільного прилягання дверного полотна.

Якщо всі ці роботи будуть виконані правильно, то витрати на теплоізоляцію вхідних дверей будуть виправдані, відразу ж після настання холодів. В квартирі або приватному будинку стане помітно тепліше, через те, що тепловтрати будуть зведені до мінімуму. Це ще робить позитивний вплив на збільшення терміну служби самих дверей.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!