Головна » Статті » Все про зварювальні роботи, класифікація, види і типи апаратів

Все про зварювальні роботи, класифікація, види і типи апаратів

Сварка вважається однією з найбільш поширених технологій в сфері металообробки. Даний процес полягає у формуванні міжатомних зв’язків, в результаті пластичного деформування або нагріву деталей, що зварюються, а також спільному впливі одного і другого. Виробнича потужнiсть нашої компанії дає можливість виконувати всі сучасні види зварювання, для отримання надійних і міцних нероз’ємних з’єднань.

Класифікація та основні параметри

Механическая сваркатермическая сваркатермомеханическая сварка

Перш ніж перейти до класифікації, потрібно розібратися, що таке зварювальні роботи і де вони в основному застосовуються. Найчастіше зварювання використовують для з’єднання між собою металевих деталей. Але її можна застосовувати і для різних видів полімерних матеріалів, кераміки та їх поєднання. Роботи можуть проводитися від різних джерел живлення.

 

  1. Механічне. Здійснюється без нагріву, під впливом великого питомого тиску. До даного класу зварювання відносяться – ультразвукова, холодна, тертям, магнітно-імпульсна, вибухова.
  2. Термічне. Передбачає сильне нагрівання металу до його розплавлення, при цьому стиснення та тиск не використовується. Найпоширеніший клас, в нього входять всі види газової, електронно-променевої, дугового, плазмового, світловий, лазерної і термітного зварювання.
  3. Термомеханічне. Поєднує одночасне стиснення і нагрівання. Включає в себе всі види ковальського, високочастотного, дифузійного та контактного зварювання.

Крім цього показника, класифікація видів зварювання подiляється і за іншими параметрами, наприклад:

  • Рівень механізації;
  • Спосіб захисту металу, в місці зварного з’єднання;
  • Безперервність роботи;
  • Який тип електродів використовується (плавляться та не плавляться);
  • Полярність і рід зварювального струму;
  • Форма з’єднання та інші.

За перерахованим вище параметрам здійснюється поділ наступних видів зварювання – газового, електрошлакового, електродугового та контактного, згідно ГОСТ 2601-84. В цілому, налічується понад 150 способів і типів зварювальних процесів, але ми розглянемо тільки основні види зварювання.

Електродугове

Виконується з використанням спеціального електрозварювального апарату. Джерелом необхідної температури є електродуга, яка виникає мiж кінцем електрода і поверхнею деталі. При цьому торець електрода нагрівається і плавиться, утворюючи зварювальну ванну, яка в ході охолодження і кристалізації формує міцне зварне з’єднання.
 

 

 

Аргонно-дугове

аргонно-дуговая сваркаЗазвичай застосовується для зварювання деталей з нержавіючих, кислототривких і жароміцних марок сталі, а також магнію, алюмінію та їх сплавів. Відмінною особливістю процесу є те, що роботи проводяться спеціальними паяльниками, до яких з балона підводиться аргон (інертний газ), що огортає електричну дугу. Така завіса з інертного газу захищає зварювальну ванну від окислення. Тому таке зварювання зазвичай застосовують для роботи з легко окислювальними сплавами і металами, а також для високоякісного з’єднання деталей невеликої товщини.

 

Контактна зварка

контактная сваркаВпроцесі проведення робіт спочатку відбувається нагрівання поверхонь деталей до потрібного стану, а потім їх деформування. Різновиди такої зварювання:

  • Шовне;
  • Точкове;
  • Рельєфне;
  • Стикове.

Газове зварювання

газове зварювання Широко застосовується для виготовлення металоконструкцій невеликої товщини (трубчастих, листових з різних видів сталi, включаючи спеціальні та вуглецеві). Принцип газового зварювання полягає в розплавленні країв деталей, і введення присадкового матеріалу в рідку ванну.

 

 

Види зварювальних апаратів

зварювальні апарати

Розглядаючи які види зварювання бувають, не можна залишити поза увагою питання – які бувають види зварювальних апаратів, і за якими основними параметрами їх розрiзняють.

  1. За джерела струму. За цим показником їх підрозділяють на зварювальні трансформаторнi, випрямлячі, інверторнi.
  2. Види зварювання. Ручна (ММА), (TIG) в середовищі захисних газів (аргонодуговой апарат), напівавтоматична (напівавтомат), плазмова, контактна, точкова, лазерна та інші, але останні зазвичай використовуються на промислових підприємствах.

При виборі зварювального апарату потрібно враховувати багато факторів:

  • Живлення (напруга, кількість фаз, діапазон сили вхідного струму);
  • Діаметр електрода;
  • Величина зварювального струму і діапазон його налаштування;
  • Напруга холостого ходу;
  • Потужність;
  • Власна маса;
  • Робочий цикл;
  • Тип струму;
  • Перетин і довжина кабелю.

Фахівці рекомендують обов’язково звертати увагу на наявність корисних додаткових опцій – “захист від перегріву”, “гарячий старт”, “форсаж дуги” і деякі інші. Виконання зварювальних робіт – це досить складний і трудомісткий процес, який вимагає від виконавця, наявності певних знань, навичок і досвіду, а також застосування спеціального обладнання. Тому для їх якісного і безпечного проведення потрібно звертатися до професійних фахівців.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!