Головна » Статті » Вода і чавунні труби – встановлюємо батареї правильно

Вода і чавунні труби – встановлюємо батареї правильно

Пристрої тепловіддачі необхідні для створення комфортних умов в будинках, квартирах і офісах. Опалювальний прилад з теплоносієм усередині був створений у другій половині XIX століття. Термін “батарея” вперше запропонував сам винахідник блага – підприємець Франц Сан-Галлі. З тих пір нічого кращого придумано не було. Хоча народні умільці постійно обговорюють цю тему, пропонуючи неймовірні варіанти обігріву, а також – монтажу і демонтажу конструкцій.

В інтернеті, на форумах, існує безліч статей і відео на цю тему. Але дуже часто встановлення батареї опалення вимагає втручання майстра, навіть якщо перед проведенням робіт ви прочитали десятки інструкцій. Адже в цій справі важливо все: від вибору самого обігрівача до визначення місця його розміщення. Пропонуємо отримати саме загальне уявлення про питання, перед тим, як замовити послугу у справжніх профі.

Як правильно встановити батареї опалення, і що врахувати при виборі конструкції?

Радіатор – прилад, що складається з з’єднаних між собою вертикальних секцій. Різьбові з’єднання дозволяють додати або виключити секцію. Такий підхід робить конструкцію універсальної. Існують і нерозбірні варіанти, вони вважаються більш надійними, хоча і менш зручні.

Скільки секцій треба вам? Без підготовки на таке питання відповісти неможливо. Потрібні спеціальні розрахунки, які враховують площу кімнати і ступінь тепловіддачі матеріалу виготовлення.

На ринку представлені радіатори:

  • чавунні – важкі, довго зберігають тепло після відключення нагріву, служать до 60 років,
  • сталеві – менш довговічні, ніж чавунні, володіють низькою тепловіддачею, працюють в будь-яких умовах,
  • алюмінієві – легкі, красиві, добре гріють, але примхливі в плані якості носія, бояться гідроударів, доречні тільки для автономного обігріву, термін життя – до 15 років,
  • мідні – відносяться до дорогих за вартістю випромінювачам тепла, фахівці й називають їх “вічними” і функціональними,
  • пластикові – новинка в групі опалювальних приладів, підходить для приватного сектора, при використанні теплоносія не гарячiшою 80 градусів.

Після того, як визначилися з матеріалом і зробили покупку, шукаємо підходяще місце. Правильний вибір місця встановлення гарантує більше половини успіху всієї затії. І підхід “аби було красиво” в цьому випадку не годиться. Так, добре, якщо обігрівач не буде псувати дизайн житла, але все таки в першу чергу фізичний комфорт.

Найпоширеніший варіант – розташування в підвіконної ніші. Разом з тим, він не завжди буває успішним, особливо якщо за справу береться дилетант, який не знає, як правильно встановити батарею під вікном. Щоб уникнути помилок, слідуйте декільком загальним правилам:

  • розташовуйте пристрій на висоті не менше 80 мм від підлоги,
  • від підвіконня слід відступити вниз на 90-110 мм,
  • відсуньтеся від стіни приблизно на 40-50 мм,
  • розташуйте конструкцію по центру віконного отвору.

Де ще встановлюють джерела тепла?

  • кутові зони кімнат – добре підходять для будинків з сильними тепловтратами через продувальнi ділянки (погано утеплені старі вікна),
  • коридори квартир, розташовані на перших поверхах – вигідно для багатоповерхових будівель, так як дозволяє рівномірно розподілити тепле повітря,
  • під’їзди, де відсутнiй обігрів,
  • передпокої – поширенi в приватних секторах,
  • ванні кімнати, комори, санвузли – підходить, якщо частина приміщення поєднана з несучою стіною.

Нерідко, коли конструкція має компактний сучасний дизайн, встановлення радіатора опалення проводиться прямо під входом в лоджію або біля балконних дверей. При необхідності, утеплення квартири або будинку ховають за захисним декоративним екраном. Але цей нюанс завжди треба узгоджувати з фахівцем. Самостійно приймати рішення з приводу естетики тут не слід. Особливо якщо немає відповідного досвіду.

Як встановити батареї опалення в приватному будинку?

Власники приватного житла не випадково ставлять це питання. Їх занепокоєння зрозуміло: як правило, мова йде про значнi площi (часто – кілька поверхів), і неправильно організована система нагрівання відразу дасть про себе знати.

Фахівці радять в цьому випадку розміщувати секції в найбільш продуваючих місцях, а це вхідні двері і вікна. Рекомендується охопити всі віконні прорізи і додатково обладнати секції в передпокої. Таким чином ви створюєте теплову завісу, і в приміщенні завжди буде комфортна температура.

Подбайте про те, щоб прилад кріпився до оштукатурених поверхонь, а якщо мова йде про гіпсокартон, то попередньо в ньому повинен бути розміщений армирующий каркас з бруса. За розміщення щодо вікна – відступите від підвіконня на 4-5 см, щоб віконний блок добре обігрівався.

Загальні поради для тих, хто хоче знати, як встановити радіатор опалення

  • Батареї встановлюються в повністю відремонтоване приміщення: все поштукатурено, підлоги пофарбовані, повністю продумані дизайн і варіанти розміщення меблів.
  • Для кращого збереження тепла, між приладом і зовнішньою стіною, розмістіть відображувальний екран, він виготовляється з пiнофола та ізоспану.
  • Щоб уникнути механічних пошкоджень, поки не завершиться монтаж, не знімайте пакувальну оболонку з товару, особливо це стосується сталевих і алюмінієвих секцій.
  • Не використовуйте пластикову підводку для підключення батареї до сталевих труб – через різницю коефіцієнтів розширення матеріалів, може статися аварія.
  • Якщо ви розраховуєте і вмонтовуєте необхідну кількість секцій самостійно, використовуйте герметизуючі прокладки при з’єднанні секцій сантехнічними ніпелями (спеціальними короткими трубками).
  • Найкраще монтувати батареї за допомогою дугоподібних гаків, закріплених в стіні, на висоті 10-12 см від підлоги, на відстані близько 5 см від стіни або відбиваючого екрана. Нерозбірні варіанти комплектуються спеціальними кронштейнами, використовуйте тільки їх. Також дотримуйтеся схеми до товару при монтажу.
  • Подбайте заздалегідь про управління рівнем нагріву носія – для цього купуються спеціальні казани крани.

Бажаємо вам успішного встановлення батарей опалення і тільки теплу погоду в будинку, незалежно від пори року!

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!