Головна » Статті » Види покрівельних матеріалів: чим краще покрити дах будинку

Види покрівельних матеріалів: чим краще покрити дах будинку

Один з найважливіших етапів будівництва чи ремонту будинку – вибір відповідного матеріалу для покрівлі даху. Саме від того, наскільки правильно ви оберете, залежить ваш подальший комфорт та термін служби даху. Крім цього, доведеться задуматися про покрівельні роботи, і то з якими складнощами ви зіткнетеся при їх проведенні.

Список популярних покрівельних матеріалів:

  1. Гнучка черепиця
  2. Металева черепиця
  3. Профлист
  4. Шифер
  5. Керамічна черепиця
  6. Ондулін

Критерії вибору матеріалу для даху

Більшість клієнтів вибирає матеріал виходячи з реальної потреби, та якщо з можливості. Але враховувати потрібно не 1-2 фактори, а більше: форма, колір, ціна, міцність та вага.

Ви повинні розуміти як майбутній дах впишеться в загальний фасад будинку: навряд чи ви бажаєте отримати безсмачний результат, який відштовхуватиме перехожих та гостей.
Те саме стосується ваги: чим важчий матеріал, тим стійкіша система крокв потрібна, щоб ефективно витримувати навантаження довгі роки.

Буває так, що матеріал вже закладений у будівельному проекті, але в інших випадках визначальними факторами мають бути ті, що зазначені вище.
Крім них, є неочевидні питання, відповіді на які впливають на вибір даху.

Яка складність даху, у т. ч. ухил? Як швидко потрібно накрити? Чи потрібна гідро- та шумоізоляція?

Перед тим як йти купувати матеріал поспілкуйтеся з консультантами у будівельному, подивіться на дахи у будинках ваших знайомих. Їхні поради допоможуть не тільки визначитися чим краще покрити дах, але й зрозуміти які недоліки та проблеми у різних покрівельних матеріалів є.
Якщо ви орієнтуєтеся на одну вартість, то поспішаємо вас засмутити – вона не буде остаточною. Крім основи, доведеться докупити кріпильні елементи, утеплювач, а зверху ще й заплатити за роботу, якщо плануєте звертатися до фахівців.

Гнучкий дах

Інша назва – бітумна черепиця. Вона має таку назву через свою гнучкість. На вигляд це полотно із геометричною розміткою плиток черепиці. Гнучкий дах чудово підходить для складних форм даху.
Складається з невеликих плоских листів із фігурними вирізами по одному краю. У виробників є великий вибір геометричних фігур тому вибрати підходящий візерунок буде неважко.

В основі матеріалу лежить скловолокно або органічна целюлоза, насичена бітумом. Черепиця має відмінні властивості пластичності, стійкості до зовнішніх впливів та міцності за рахунок свого складу. Термін служби матеріалу – 50 років.

Металочерепиця

Матеріал складається з оцинкованої сталі, покритий полімерним захистом із двох сторін. При виборі варто дивитися на:

  • товщину металу;
  • кількість напиленого на метр квадратний цинку;
  • тип полімерного покриття.

Рельєф виробу імітує натуральну черепицю. Але кожен виробник пропонує власну форму рельєфу – ширину та висоту плитки.

Термін служби даху з металочерепиці залежить від товщини, якості металу та захисного покриття. Дешева металочерепиця в середньому служить до 20 років. У світових виробників-лідерів галузі лише гарантійний термін на продукцію від 20 до 50 років, а сам термін експлуатації набагато більший. Тому, якщо вибирати матеріал за середньою ціною, то можна розраховувати на службу в 30-50 років за умови дотримання технології монтажу та догляду.

Профлист

Покрівельний профнастил – це сталеві металеві гофровані листи рифленої або хвилеподібної форми. Листи профілюються, щоб надати їм жорсткості.

Матеріал виготовляється за допомогою технології жорсткого прокату з високоякісних оцинкованих листів з різноманітними полімерними покриттями, або просто з оцинкованих покрівельних листів без покриття.

Листи відрізняються між собою шириною, висотою та формовидністю хвилі, а також призначенням. Наприклад профлисти менше 2 см заввишки використовуються для декору покрівлі та самої будівлі.
Покрівельний профнастил є основою виготовлення парканів, покрівлі, перегородок і стін.
Термін експлуатації варіюється від 25 до 50 років.
Переваги матеріалу: універсальність у застосуванні, мала вага листа, висока пожежостійкість, невелика ціна.

Шифер

Раніше на питанням який матеріал вибрати для даху: була одна відповідь – шифер. Іншої альтернативи не було. Їм крили всі та вся. Сьогодні шифер зовсім не той, що був раніше. Тепер це не сірі листи, а пофарбовані у різні кольори пластини. Хоча технологія виготовлення особливо не змінилася. У складі все та ж суміш цементу, води та азбесту.

За формою листи шиферу бувають як плоскими, так i хвилястими. Середній термін служби шиферу – 30-35 років. Мінімально допустимий кут нахилу схилу – 12°.
Матеріал придатний для самостійного монтажу без спеціальних навичок. Для цього покрівельного матеріалу не є обов’язковою бездоганна конструкція каркаса. При цьому в сучасному будівництві шифер мало використовується. Це можна помітити, подивившись на дахи недавно збудованих житлових будинків.

До певних особливостей матеріалу належить його реакція вогонь. Тобто сам по собі шифер негорючий, але за високої температури вогню може розлітатися. Перебувати поруч із таким дахом під час пожежі – погана ідея.
А от у Євросоюзі азбест не можна використовувати взагалі. Коли його розпилюють від нього також можуть відлітати шматочки і завдавати значної шкоди оточуючим.

Шифер дешевий і стійкий до температурних режимів, дає хорошу звукоізоляцію та теплоізоляцію..

Керамічна Черепиця

Черепиця, мабуть, самий довговічний матеріал для даху. Термін її служби може сягати понад 150 років.
Виходить керамічна плитка при випаленні глини. Цей матеріал мало зустрічається в однорідних відкладеннях, тому навіть в одній партії плитки можуть бути різнобарвними. За рахунок барвників можна отримувати керамочерепицю зовсім інших кольорів, що сподобається любителям експериментів із квітами та дизайном.
Система крокв для цього типу покрівлі має бути міцною, щоб витримати вагу матеріалу, у т. ч. навантаження при рясних опадах взимку.
Керамочерепицю важко монтувати: одна з умов – кут нахилу від 20 до 60 градусів.

Єврошифер

Ондулін – вид єврошиферу з Франції, що постачається у формі листів. Матеріал просочений бітумом, але складається з органічних волокон, які щільно пресуються, щоб набути кінцевої форми.
Товщина листів – близько 3 мм. За рахунок того, що виріб має хвилястий рельєф, склад і властивості – ондулін відмінно пручається механічним впливам.

Монтаж може легко провести одна людина, але потрібні міцна обрешітка. Якщо вона буде дуже рідкою, то надалі можливі просідання листів.
Безпроблемна експлуатація можлива протягом 15 років, але матеріал погано переносить температурні стрибки. Це може призвести до тріщин через кілька весняно-осінніх сезонів.

Це і є всі основні покрівельні матеріали, які використовуються для ремонту та будівництва приватних домоволодінь.
Якщо дочитали до цієї точки, то вже напевно знаєте який матеріал для покрівлі краще вибрати, а якщо ні, то подумайте, що б ви хотіли бачити на своєму даху в результаті – навряд чи це руберойд.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!