Головна » Статті » Утеплення стін зсередини: особливості технології, матеріали

Утеплення стін зсередини: особливості технології, матеріали

Безліч питань хвилює тих, хто вирішив інвестувати в утеплення стін: чим краще це зробити, як підготувати поверхню, які інструменти потрібні, наскільки зменшиться корисна площа і багато іншого! Як правило з таким завданням стикаються власники будинків, побудованих за часів СРСР, адже новобудови, зведені з сучасних матеріалів відповідно до набагато більш строгими вимогами БНіП, вже забезпечують набагато більш високий рівень теплоізоляції.

Почнемо з відповіді на найчастіше питання: що краще для утеплення стін будинку – ізоляція зовні або зсередини? Загалом, експерти вважають перший варіант більш ефективним, але ж є ряд ситуацій, коли це неможливо. Це відноситься до будинків фасади яких представляють історичну цінність, квартир, розташованих поруч із шахтою ліфта і сходовою кліткою та інших випадків. У таких випадках жоден недолік внутрішньої теплоізоляції не зрівняється з низькою температурою в приміщенні. Так, така операція зменшить корисну площу як мінімум на півметра, і так потрібно строго слідувати складною технологією, що включає обладнання вентиляції та спорудження багатошарової конструкції на стінах, але, якщо довірити справу майстрам, які знають, що потрібно для утеплення стін – результат буде радувати вас багато рокiв.

Утеплення стін: як це працює

Для того, щоб зрозуміти якими властивостями повинні володіти матеріали, що використовують для утеплення стін будинку важливо розібратися в самому принципі роботи теплоізоляційного прошарку. Суть в тому, що, коли температура всередині і зовні приміщення сильно відрізняється, стіни, які досягли певної температури, покриваються конденсатом. Це явище називають точкою роси і саме захист від вологи – головне, що потрібно забезпечити в процесі облаштування теплоізоляції. В іншому випадку стіни почнуть руйнуватися, а від утеплення не буде ніякого сенсу. Це можна довести за допомогою складних формул, але насправді все і так очевидно – як замерзла, так і тала вода між елементами конструкції не обіцяє нічого хорошого.

Саме тому, матеріали утеплення стін будинку – це не тільки мінеральна вата або її більш сучасні різновиди, а ще безліч інших компонентів, необхідних для того, щоб зберегти стіни теплими і сухими. 5 важливих моментів:

  • Для того, щоб захистити поверхню від грибка і цвілі потрібно обробити її спеціальними сумішами;
  • Перший шар – пароізоляційна плівка з ретельно герметизованими стиками;
  • Теплоізоляцію потрібно вибирати з мінімальним показником паропроникності, бажано щоб він був менше, ніж у стіни;
  • Утеплювач слід максимально наблизити до стіни – замість маячків, краще використовувати будівельний клей;
  • Примусова вентиляція – обов’язкова частина утеплення, а вікна обов’язково повинні бути обладнаними механічними клапанами

Важливо: вибираючи ізоляційні матеріали для утеплення стін будинку потрібно точно розрахувати їх необхідну товщину. Це можна зробити за допомогою таблиць, прив’язаних до кліматичного поясу і, зрозуміло, краще доручити фахівцям.

Матеріали для утеплення стін всередині будинку: класичні та сучасні

материалы для утепления стен внутри дома

Не дивлячись на все сказане вище головним питанням завжди залишається чим утеплити стіни зсередини. Варіантів всього 3:

  1. Мінеральна вата. Класичне рішення, від якого проте варто відмовитися. Навіть найкращі типи даного матеріалу неймовірно чутливі до вологи і, якщо хоча б крапля просочиться крізь пароізоляцію, що можливо також і тому, що точка роси легко може зміститися всередину шару вати, то від утеплення не буде ніякого толку. Більш того, всередині з’явиться грибок, а з ним й інші неприємності.
  2. Пiнополiстирол. Простий в монтажі, майже не проводить тепло і не вбирає вологу, а ще відрізняється низькою паропроникністю – оптимальне рішення, яке потребує уваги на етапі герметизації стиків.
  3. Пінополіуретан. Дозволяє обійтися без гідроізоляції так як повністю несприйнятливий до вологи і розпорошується прямо на стіну за лічені хвилини, створюючи ідеально герметичне покриття.

Насправді, існують також штукатурки з теплоізоляційними властивостями, теплорегулюючі плівки та інші сучасні матеріали, але робота з ними вимагає ще більш високої кваліфікації, тому, в будь-якому випадку порадьтеся з фахівцями.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!