Головна » Статті » Встановлення воріт, все що потрібно знати і як правильно це зробити

Встановлення воріт, все що потрібно знати і як правильно це зробити

Ворота – це лице і надійний захист ділянки. Вони повинні бути міцними, мати естетичний зовнішній вигляд, легко відкриватися та зачинятися, не скрипіти і мати тривалий термін служби. Тому встановлення воріт є дуже важливим і відповідальним моментом. До того ж цей процес має свої особливості, про які багато хто навіть не підозрюють, особливо якщо мова заходить про більш складнi конструкції з різними механізмами і системами відкривання.

З чого починається встановлення воріт

В першу чергу слід визначитися з типом воріт та їх розмірами. Найбільш поширеними матеріалами для виготовлення таких конструкцій є дерево і метал. Перші можуть бути виконані з дощок і пресованих листів OSB. У цій статті ми розглянемо, як правильно встановити ворота і хвіртку з металу, так як це, на сьогоднішній день найбільш поширений і надійний варіант.
Металеві ворота виготовляють з металевих листів, профнастилу, оцинкованої сітки, сталевих прутків, евроштакетника. Для каркаса, найчастіше використовують швелера, труби, куточки і профіль. Стовпи в основному роблять цегляними, бетонними або металевими. За своєю конструкцією і типом відкривання, металеві ворота розділяють на такі види:

 • Розкривні – є найбільш поширеними і звичними, можуть бути з хвірткою і без неї;
  Распашные ворота
 • Відкатні – або по іншому, розсувні, зсувні, секційні;
  Откатные ворота
 • Підйомні – в основному використовуються з автоматичною системою відкривання і закривання.
  Подъемные ворота

Також необхідно підготувати необхідний інструмент і будматеріали.

Основні етапи робіт

Розглядаючи, як правильно встановити ворота, важливо чітко дотримуватися певного алгоритму дій. Всі роботи проводяться поетапно.

 1. Підготовчий. Складання проекту (креслення), закупівля матеріалів.
 2. Установка стовпів.
 3. Установка стулок воріт. Їх монтаж можна здійснювати за допомогою зварювання або болтiв.

Перед початком робіт, потрібно дуже уважно провести всі виміри, зокрема, довжину воріт і отвору. Це дуже важливий момент, тому що нерідко буває, що після установки стулок на стовпи, виявляється, що їх ширина не відповідає (менше або більше). У такому випадку доводиться все переробляти. Тому краще зайвий раз все точно виміряти і перевірити ще раз.
Тепер розглянемо як правильно встановити стовпи для воріт. Важливо враховувати, що чим масивніше і вище конструкція, тим міцніше повинні бути опори. При виборі металевих труб, в якості опори, їх діаметр повинен бути не менше 100 мм, а глибина вкопування складати 1/3 їх довжини. Це дозволить звести до мінімуму ймовірність перекосу і падіння.
Щоб встановити стовпи для воріт, потрібно заздалегідь підготувати весь необхідний інструмент:

 • Будівельний рівень;
 • Рулетка;
 • Лопата;
 • Бур (якщо використовуються труби);
 • Ємність для розчину;
 • Трамбовка.

Крім цього, будуть потрібні розпірки, цемент, пісок, щебінь або готовий бетон.
Фахівці рекомендують для стовпів із залізних труб, отвори робити за допомогою садового бура, а якщо вони будуть з бетону або цегли, то викопувати ями за допомогою лопати. Розташовувати стовпи слід точно уздовж лінії паркану і строго вертикально, а їх висота повинна бути однаковою. Розмір отвору під опори, повинен бути ненабагато більший за діаметр самих стовпів. В такому разі не буде сильного розпушення грунту.

установка ворот
Встановлення воріт

На дні ями під опору роблять спеціальну подушку товщиною від 200 мм до 250 мм. Після цього, 2/3 простору засипають ґрунтом, який попередньо змішують з піском, щебенем або битою цеглою. Далі можна переходити безпосередньо до бетонування. В процесі проведення таких робіт, стовпи вирівнюють і надійно фіксують великими каменями або шлакоблоками. Тут важливе значення має консистенція розчину (не повинен бути дуже густим) і дотримання правильної пропорції всіх складових 1х2х4 (цемент + пісок + щебінь). Якщо бетон вийде надмірно густим, то він не зможе добре просочити утрамбований шар грунту.
Після завершення робіт з бетонування, ще раз перевіряють вертикальність установки опор і залишають на кілька днів, щоб розчин набрав достатньої міцності. Зазвичай для цього потрібно близько 3-х діб.

Розібравшись, як встановлювати стовпи для воріт, можна встановлювати стулки.

Як поставити ворота у двір

Наступний крок – кріплення петель. На сталевих опорах їх приварюють безпосередньо до стовпа, а до бетонних і цегляних, кріплення виконують до металевих заставних, які повинні бути передбачені при зведенні таких опор. Перед цим виконують розмітку, відзначаючи місця приварювання петель. Рекомендується, щоб висота до землі нижній частині воріт була не меншою 50 мм. Оптимальною ж вважається величина в 150 мм. Це потрібно, щоб взимку, вони не примерзали, а також для захисту каркаса і полотна воріт, особливо його нижнього краю, від корозії через часті намокання. Потім стулки навішують на опори. Якщо все нормально, то можна переходити до установки замків і фурнітури.
Тут ми розглянули основні етапи робіт, як встановити розсувні ворота. Тепер розберемо, як здійснюється монтаж відкатних воріт. Такі конструкції мають ряд важливих переваг, і в останні роки стають все більш популярними і поширеними. Вони бувають декількох типів:

 • Консольні;
 • Підвісні;
 • З верхнім розташуванням роликів.

Установка таких воріт дещо відрізняється і включає додаткові види робіт, що обумовлено конструкційними особливостями. Ось покроковий план монтажу, за яким можна зрозуміти як встановити відкатні ворота дачному або заміській ділянці.

 1. Підготовчий етап і земляні роботи.
 2. Підготовка металевих елементів конструкції до бетонування.
 3. Бетонування. Для цього застосовують бетон марки не нижче М200.
 4. Облаштування та встановлення стовпів.
 5. Кріплення нащельникiв.
 6. Встановлення верхньої пластини і роликових опор.
 7. Монтаж нижніх уловлювача і кінцевого ролика.
 8. Кріплення верхнього уловлювача.
 9. Установка заглушок.
 10. Монтаж необхідної арматури.

Після цього, при бажанні, можна виконати автоматизацію воріт. Для цього знадобитися придбати зубчасту рейку, привід з блоком управління, пульт ДУ, а також деякі інші елементи, наприклад сигнальну лампу, фотоелементи та інші.
У цій статті ми розглянули основні правила і нюанси того, як правильно встановити ворота різних типів. Отримати більш детальну інформацію завжди можна на сайті компаній, що спеціалізуються на наданні подібних послуг, а також у менеджерів. Тут можна подивитися приклади робіт, а також розрахувати кошторис встановлення воріт, в залежності від конкретних умов, моделі, виду і розмірів конструкції.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!