Головна » Статті » Способи установки світильників на стелю

Способи установки світильників на стелю

Освітлювальні прилади присутні в приміщеннях будь-якого типу. Ніхто навіть не замислюється про них, а світильники розташовуються вгорі над головою і забезпечують освітлення в темний час доби. Але якщо буде ремонт, то задуматися про вибір відповідних приладів і електромонтажних роботах все ж варто.

Установка будь-якого джерела світла починається з розмітки. Це підготовчий етап на якому зазначаються точки кріплення освітлення. Можна здійснити це за допомогою рулетки на стелі або лазерним рівнем на підлозі за допомогою скотча, а потім спроектувати те що вийшло на стелю. Обидва варіанти точні, кожен працює кому як зручніше.

Монтаж проводки проводиться при вимкненому живленні на щитку або викручених пробках. До них варто обмежити доступ на час штробления стін, прокладки кабеля, підключення лампочок. Про решту етапах поговоримо нижче.

Як встановити світильники у натяжну стелю?

Встановлення натяжної стелі і лампочок є актуальним варіантом недорогого і довговічного освітлення. Полотно монтується на стару стелю і не вимагає попередньої обробки поверхні. Навіть якщо у вас побилося стельове покриття, натяжний аналог допоможе отримати рівне покриття з будь-якими візерунками і зображеннями на вибір.
В процесі монтажу освітлювальної системи потрібно дотримуватися певних правил і мати під рукою необхідні інструменти:

  • дюбель-цвяхи;
  • перфолента;
  • індикаторна викрутка;
  • термокiльце;
  • перфоратор;
  • канцелярський ніж;
  • силовий кабель;
  • качкодзьоби.

Першим етапом йде прокладка кабелю по лініях встановлення точок освітлення. Спочатку готуємо заставну, хоча легше скористатися готовою формою під потрібний розмір. Це предмет на який будуть ставати точкові світильники. Від основної стелі до профілю заміряйте відстань, щоб відрізати необхідної довжини шматки перфострічки. Зігніть їх і посадіть на заставну на клопи (маленькі саморізи). Можна використовувати готову стійку замість перфострічки: вона регулюється по висоті, але не універсальна в застосуванні.

Коли всi заставні готові їх потрібно закріпити на основі. Тут знадобиться перфоратор і дюбель-цвяхи.
За допомогою клем проведіть з’єднання електрокабеля зі світильниками. За допомогою індикаторної викрутки перевірте стан системи. Якщо все працює справно, то саме після цього етапу доцільно починати натягувати майбутню стелю.

Після встановлення стельового полотна йде розмітка точок для вирізання отворів. На ті місця клеять термокiльця. Потрібно обробити коло клеєм і притиснути кільце, щоб воно зчепилося з усією натяжною поверхнею. Термокiльце потрібно обов’язково так як воно допоможе захистити покриття від температури роботи лампочки. У деяких випадках клеять навіть два кільця. На завершальному етапі пружини заводяться на заставну, і світильник міцно сідає в свою лунку.
Часто в комплекті з лампочками йдуть драйвера. Якщо так, то спочатку до проводів кріпиться драйвер, через який і подається напруга, а потім лампа. Це допоможе заощадити час і фінанси на ремонт згорілих точок бо, як правило, з ладу виходить НЕ світильник, а саме драйвер. До речі, він також може розташовуватися не окремо від лампочки, а вбудовуватися в неї.

Якщо вас цікавить як встановити світильник на стелю, то принцип установки люстри або великого світильника відрізняється способом кріплення до бетонної плити. Для цього зазвичай використовується спеціальний гак і стельова планка для закріплення ПВХ-плівки. Люстра монтується на платформу, діаметр якої повинен бути трохи більше діаметру люстри, щоб вона в процесі експлуатації не розгойдувалася.

Кріплення на бетонну стелю

Як і у випадку з натяжним полотном спочатку проводиться вимір і розмітка майбутнього кріплення. Знадобиться дриль, щоб просвердлити плиту і дюбель-цвяхи. Для деяких люстр потрібно буде в плиту монтувати гак. Щоб перевірити його, навішується вантаж, а вже потім сам освітлювальний прилад.
Проводка в таких випадках прибивається до плити і штукатуриться або прокладається в порожнечу між плитами перекриття. Таким способом можна підвісити всі види освітлення крім точкового.

Практичні поради

  1. Встановлення стельових світильників залежить від їх виду. Якщо пригледіли красиве накладне джерело світла, то спосіб його встановити буде дещо відрізнятися від забудованої люстри.
  2. Якщо ви плануєте встановити натяжну стелю, то світлові точки краще придбати заздалегідь і показати їх майстрам. Вони підберуть потрібні кріплення завчасно.
  3. Слідкуйте за потужністю світильників. Галогенні і лампи розжарювання не повинні перевищувати потужність 35 і 40 Ватт відповідно. Щоб світло надходило не всередину лампочки, а в приміщення, у приладу повинен бути дзеркальний відбивач.
  4. У точковому світильнику можна поміняти лампу якщо поточна не влаштовує.
  5. Слідкуйте за відстанню між натяжною і основною стелею. Для точкового освітлення зазор потрібен десь 70-100 мм. Світильник не повинен упиратися ніякими частинами в основну стелю.
  6. Перевірте, щоб дроти були точно знеструмлені перед початком робіт.
  7. Дотримуйтеся рекомендацій за рівнем освітленості: ванна, туалет, зал, кухня – 200 і більше люкс, а кімната відпочинку – 100 люкс і вище.
  8. При встановленнi освітлення в виробничих приміщеннях використовуються великі люмінесцентні лампи, які часто кріплять за допомогою системи тросів.
  9. Підвісні люстри зручніше вішати удвох: один скріплює дроти, другий тримає люстру.
  10. І найголовніша порада: не випробовуйте свої навички електрика і монтажника. При відсутності досвіду це призведе до плачевних наслідків аж до короткого замикання і небезпеки виникнення пожежі. Таку справу краще відразу довірити професіоналам.

Майстри знають всі способи кріплення світильників і швидко встановлять електромонтажнi частини, що забезпечить вас привабливим освітленням на довгий час.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!