Головна » Статті » Методи реконструкції будівель і споруд

Методи реконструкції будівель і споруд

Тривала експлуатація промислових і житлових об’єктів призводить до занепаду конструкції, погіршення фізичних властивостей будівельних матеріалів. На додаток до цього змінюються умови проживання, можливі аварійні ситуації. Щоб повернути технічні характеристики будівлі, забудовники проводять часткову або повну реконструкцію будівель.

Поняття капітального ремонту і реконструкції часто плутають. Капремонт передбачає заміну будівельних конструкцій, а реконструкція сприяє зміні технічних параметрів об’єкта, з її допомогою можна змінити розташування елементів і обсяги вільного місця в приміщеннях будівлі. Останнє – це глобальний процес в результаті якого можна отримати абсолютно нову будівлю.

Які роботи проводяться при реконструкції?

Перед початком роботи на об’єкт висилають фахівця, який оглядає споруду. На основі його оцінки вирішується необхідний обсяг робіт і відбираються подальші методи реконструкції будівель.

Основний перелік робіт:

  • перепланування, тобто змінюється кількість кімнат, коридорів і т. п .;
  • збільшення, зменшення висоти приміщень;
  • розбирання, заміна, посилення будівельних конструкцій;
  • посилення фундаменту;
  • прибудова і руйнування окремих приміщень;
  • створення нового фасаду, поліпшення існуючого;
  • проведення покрівельних робіт: утеплення, заміна покриття, армування.

Підготовка до реконструкції

Реконструкція, як і інші види будівельних робіт, не може проводитися без плану (докладного креслення). Його складає фахівець в компанії підрядника на базі побажань клієнта і архітектурних особливостей майбутньої зміненої будівлі. План ще містить вичерпний перелік всіх робіт, які будуть проведені в рамках проекту.

Як і для будівництва нового будинку, щоб провести реконструкцію будівлі, потрібно отримати дозвіл від відповідних органів місцевого управління, надавши обґрунтування для проведення таких робіт. Буде потрібен час, щоб дочекатися відповіді, до цього моменту починати здійснення реновації забороняється.

Процес проведення реконструкції різних елементів будинку

При зведенні будівлі спочатку створюють фундамент, і при реконструкції його обстежують в першу чергу. Виявлені дефекти підлягають усуненню. Якщо цілісність шару порушена, то її відновлюють за допомогою заливки матеріалу в утворені пустоти і тріщини.

Найбільш часто при реновації проводиться повне перепланування для розширення деяких кімнат, щоб створити більш комфортні умови проживання. При цьому потрібно зносити стіни, але несучу конструкцію просто так знести не можна. З цієї ситуації виходять за допомогою встановлення опор і балок.

При деформації цегляних стін виявляється першопричина проблеми, іноді кладку розбирають, зміцнюють несучі стіни. Вигодою є те, що відновлення проводиться без збільшення ваги конструкції і зменшення житлової площі.

Якщо стіни з дерев’яного бруса почали гнити, то такі елементи потрібно відразу замінити: відновити їх не вийде. У таких ситуаціях потрібна гідроізоляція на фундамент, тоді волога не буде проникати на стіни і процес гниття не повториться.

Проведення посилення перекриттів за допомогою бічних накладок проводиться для відновлення міцності підлоги.

Оновлення перегородок в разі їх деформації і встановлення нових якщо проводиться перепланування приміщення. Так будуть створені нові кімнати. Для міцності нові перегородки іноді армують дротом.

Встановлення нового даху з частковою або повною заміною покрівельного матеріалу, утеплювача, ізоляційних матеріалів. При необхідності також зміцнюються крокви і балки перекриття.

Сучасні технології реконструкції будівель дозволяють замінити всі матеріали і розчини на міцніші і довговічніші, що збільшує термін експлуатації будинку в подальшому і сприяє зміні від 20 до 80% або всіх 100% старої споруди.

Корисні поради

  • знайдіть архітектора, який підкаже які зміни потрібно внести в ваш будинок, щоб оновити його під ваші смаки;
  • сміливо позбавляйтеся від елементів, які вам не підходять чи не подобаються;
  • будьте відкриті до нових ідей і не відмовляйтеся відразу від нових пропозицій;
  • оцінюйте проект тільки з точки зору свого комфорту і переваг;
  • від деяких планувальних рішень вам порадять відмовитися підрядники і доведеться прислухатися;
  • реконструкція при великих обсягах роботи обійдеться досить дорого тому потрібно обдумати таке рішення, яке буде функціональним і прослужить довгі роки;
  • не погоджуйтеся на співпрацю без підписання договору. Він дасть гарантії і в разі чого допоможе стягнути компенсацію за збитки.

Реконструкція будинку необхідна коли потрібно відновити його технічні характеристики і змінити розміри і поверховість по своєму смаку. Попереду великі обсяги роботи, які краще довірити професіоналам.

Компанія в якій ви залишаєте заявку повинна бути обрана з відгуків і переліку доступних для замовлення ремонтних робіт. Саме підрядник готує план і допомагає з іншими необхідними документами. До того ж фірма повинна мати сама дозвіл на такий рід діяльності.
Добре якщо у вас вийде знайти приклади їх робіт або можете запитати про приклади по телефону. Наочні картинки з результатами скажуть більше ніж просто сухий текст.

Сьогодні реновація – наступний крок життя для вашого житла і чи пройде цей процес легко залежить тільки від вас.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!