Головна » Статті » Поєднання санвузла та ванної: варіанти перепланування

Поєднання санвузла та ванної: варіанти перепланування

Одне з найпопулярніших рішень з перепланування – поєднання ванної та туалету в панельному або цегляному будинку. Таке рішення часто приймають на етапі планування перетворення звичайної квартири в студію, з метою розширити площу санвузла, а також з багатьох інших причин. У кожному з випадків можна знести стіну між кімнатами, а також ті перегородки, що відокремлюють їх від коридору, а в деяких випадках і ту, що знаходиться між ними і кухнею. В останньому випадку зводяться нові стіни з гіпсокартону або інших матеріалів на вибір власників.

Поєднання ванної кімнати і туалету

Перший етап – демонтаж. Перепланування, поєднання ванни з туалетом, неможливо без руйнування стін, а також зміни розводки комунікацій. Зокрема, сушарка для рушників майже завжди знаходиться у перегородки між кімнатами. Саме з демонтажу водопровідних і каналізаційних труб і сантехніки починається суміщення туалету та ванної в панельному будинку. Далі можна приступати до руйнування стін. Для цього можна викликати фахівців або зробити це самостійно, купивши або орендувавши спеціалізоване обладнання. Простого молотка і перфоратора буде недостатньо для руйнування цегли або армованого гіпсу. Майстри починають демонтаж створюючи неширокий отвір по периметру стіни. У випадку з гіпсом, рекомендують спочатку зробити розріз знизу, потім зверху і потім з боків, щоб відкрити доступ до арматури і перерізати її болгаркою. У цегляному будинку

Що стосується труб, то плануючи поєднання ванни і туалету пам’ятайте, що їх потрібно буде замінити. Можливо, варто домовитися з сусідами і зробити це одночасно. Якщо вони не зацікавлені в цьому не забудьте попередити їх про час, коли вам потрібно буде відключити подачу води і попросіть не користуватися каналізацією. На жаль, заховати труби в штроби в бетоні досить складно, але, на щастя, в кімнаті зі збільшеною площею обов’язково знайдеться місце для установки гіпсокартонної перегородки, за якою можна заховати всі комунікації. Бажано робити його поруч зі стояком, який все одно доведеться закривати. Головне не забувати про сервісний люк.

Важливо: дозвіл на поєднання ванної туалету не потрібно, якщо стіна між ними не несуча конструкція. Проте, перед продажем квартири або іншими операціями з нерухомістю потрібно внести зміни в проектну документацію, щоб узаконити зміни.

Варіанти поєднання ванної та туалету: дизайн і матеріали

варианты совмещения ванной и туалета

У більшості дизайнерів уже є готові рішення з перепланування квартир, поширених в регіоні. Це стосується як будинків радянських споруд, так і нових, з якими доводиться працювати теж часто. В даному випадку мова йде про коректне розміщенні сантехніки і підключенні електрики, а сам зовнішній вигляд завжди залишається на ваш розсуд. Тим не менш, є матеріали, які вам знадобляться, незалежно від того, яку обробку ви вибрали:

 • вологостійкий гіпсокартон для стін;
 • стельові плити;
 • металеві профілі для обрешітки;
 • серпянка для стиків;
 • грунтовка для захисту від вологи і шпаклівка для вирівнювання поверхонь.

Не забувайте про необхідність ретельно затерти шви між плиткою, і подумайте заздалегідь про гідроізоляцію або установку системи тепла підлоги. Про висвітлення і підключення побутових приладів з високим ступенем захисту зазвичай не забувають, а ось про те, що приміщенням зі збільшеною площею, високою вологістю і постійними перепадами температур потрібна потужна вентиляція досить часто. Не допускайте такої помилки і завжди консультуйтеся з фахівцями.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!