Головна » Статті » Знесення старого будинку: як правильно позбутися непотрібного мотлоху

Знесення старого будинку: як правильно позбутися непотрібного мотлоху

Дістався у спадок будинок, і ви думаєте, як правильно вчинити, зробити ремонт або ж краще побудувати новий? Старий будинок ненадійний, і ніхто не знає, як його будували на совість або так, аби був. Тому найкращий спосіб, позбутися від нього. З плюсів, будете точно впевнені в тому, що будинок побудують фахівці, які знають свою справу і все буде так, як хоче замовник. Можна буде зробити план і втілити його в життя. Перед тим як знести будівлю, потрібно ознайомитися з усіма правилами безпеки і вжити всіх заходів обережності. Нікого не здивує той факт, що демонтаж будинку це дороге задоволення. Подужати його самому неможливо. Люди звертаються до організацій, які на цьому спеціалізуються і платять чималі гроші за роботу. Наприклад, дах розібрати можна і самому, а ось з фундаментом без професіоналів не обійтися. Тут потрібні навички і техніка.
Є велике бажання побудувати щось нове, але на цьому місці стоїть старий будинок, в якому неможливо жити і навіть просто знаходиться поруч, тоді час зайнятися цим скорiше. В першу чергу потрібно прибрати ділянку, старий будинок або те, що від нього залишилося. Це нелегка праця, яка вимагає багато часу і уваги. Але без цього ніяк, потрiбно докласти зусиль, зате потім насолоджуватися красивим, доглянутим житлом. І пишатися тим, що це чудо створене своїми руками.

Демонтаж будинку – з чого почати?

Спочатку слід дізнатися, що таке демонтаж будівлі. До такого виду робiт вiдноситься: як розібрати частину будинку, так і весь будинок. А також прибирання після всього хаосу. Прибирання часто проводитися вже перед будівництвом чогось нового. Спочатку слід розчистити місце навколо будинку, для матеріалів придатних до використання. Також відгородіть будинок так, щоб якщо щось буде падати зверху, то люди, які будуть проходити повз будівлю не постраждали від цього. Техніку безпеки ніхто не відміняв. Розбирати старі руїни потрібно зверху вниз, щоб уникнути обвалу покрівлі. Термін залежить від того, яка площа, висота і ширина споруди. Якщо у вас є зайві гроші можна найняти фірму по демонтажу, яка надасть техніку, а також допоможе прибрати і вивезти на звалище всі непотрібні будматеріали. Також сміття можна переробляти.
Потрібно все обдумати, як ви будете використовувати матеріал, що залишиться після розбирання старого дерев’яного будинку. Якщо потрібні будуть матеріали, то розбирати треба вручну, тільки така праця займе більше часу ніж з застосуванням техніки.
Бажаєте розбирати будівлю вручну? Спочатку слід відключити комунікації в будинку: електрику, воду, газ та інше.
Найнебезпечнішим є знесення перекриття, бажано замовити кран, він зробить все швидко, професійно і без шкоди для вашого здоров’я. Шиферна покрівля знадобиться, головне не пошкодити листи. Під цвяхи підкладайте м’яку гуму (невеликий шматочок) і обценьками витягуйте цвяхи. Будматеріали з дерева, відразу ж відправте їх в сухе місце, під накриття, для того щоб вони зберегли вигляд і можна було ще десь їх застосовувати або ж комусь продати (хоч якісь гроші, повернете собі). Далі зняти зовнішню і внутрішню обшивку стін, прибрати саморізи, цвяхи (акуратно). Прибрати всi кабелi, труби, потім перейти до розбирання скла, дверей. Переходимо до стін, потрібно подивитися чи немає у вас утеплювача під обшивкою і зняти його. Раніше для утеплення використовували скловату, до неї потрібно дбайливе ставлення. Зволожуйте скловату перед її контактом з руками. Скласти відразу в мішки або пакети, якщо не хочете її росповсюдження по всій території.
Цеглу беремо по одному, прибираємо з них залишки розчину і акуратно складаємо. Колоди кладемо поруч. Після можна зайнятися підлогою. В останню чергу буде демонтаж фундаменту. Краще буде, якщо ви знайдете хорошу спецтехніку, без неї не обійтися. Молот, відбійний молоток або перфоратор допоможуть в цьому. Під демонтаж потрапляють три види фундаментів: бутовий, опорний, а також стрічковий заглиблений. Перші два види потрібно розібрати в будь-якому випадку, а стрічковий прибирають, тільки коли він в критичному стані. А так на ньому можна будувати новий будинок, за рахунок гідроізоляції або дренажу він добре укріплений і буде служити вам ще багато років. Бита цегла, або бетон підійде на вимощення, для опалубки можна використовувати дошки, а все непотрібне вивезти на полігон для сміття.
Як ви зрозуміли ручний – складний тип демонтажу, використовується при невеликій кількості роботи або, коли немає можливості використовувати техніку. Так як не вся техніка може заїхати на вашу ділянку. Наприклад, будівлі розташовані так, що при демонтажі сусідні споруди можуть трохи постраждати, а вам це не потрібно. Тоді тільки ручний демонтаж.

Механізований спосіб швидше!

Якщо використання сировини не передбачається, то тоді вибирайте механізований спосіб, результат не змусить себе чекати. Знадобитися автокран зі сталевою болванкою, яка підвішена до стріли. Залізобетонний каркас будівлі можна розібрати за допомогою газового різака. Якщо болванка не може зруйнувати сталь, то її розрізають газовим різаком.
Розламати вщент можна бульдозером. Але тоді всі матеріали стануть сміттям, непридатним до використання вдруге. Спецтехніка коштує грошей, але вони все роблять якісно. Уламки будматеріалів відвозять на звалище. Знести будову можна за допомогою екскаватора, або ж бульдозера. Також знадобитися камаз або самоскид для вивозу будівельного сміття. За допомогою такої потужної техніки, можна знести будь-якi будівлі. Саме професіонали знають свою справу допоможуть і підкажуть вам, як правильно все зробити. Час знесення займе всього пару днів.
Ще один важливий фактор при виборі способу розбирання, є сам будинок, якщо він в поганому стані і може обрушиться в будь-який момент, то ручний спосіб відпаде сам собою (це не безпечно). Слід отримати дозвiл на демонтаж.
Звертайтеся до комітету архітектури, надайте документи на землю, на будинок також ті, що підтверджують вашу особу і отримуйте дозвiл на знесення будинку. Не буде ніяких проблем, якщо будинок не перебуває в заповідній зоні. Але якщо будинок є архітектурною пам’яткою, тоді це майже нездійсненна поставлена ​​задача. Якщо ж будинок знаходитися в селищі, то звертатися потрібно до органів місцевого управління з заявою та з тими ж документами, що і в комітет архітектури.
Часто власники намагаються обійтися без дозволу на знесення, просто самі зносять і все. Коли все зроблено, просять щоб з органів тех. інвентаризації приїхав співробітник і склав акт про знесення. Але бажано зробити це заздалегідь. Обов’язково потрібно узаконити і зареєструвати демонтаж, щоб уникнути неприємностей. Кожен громадянин платить податки, і якщо ви не зареєструєте знесення, то старого будинку вже не буде, а податки як були, так і залишаться. І поки в документах буде план старої споруди, можна буде побудувати щось нове.
Є сайти, на них можна подивитися вартість демонтажу. Ви хоч приблизно будете знати суму за виконану спеціалістами роботу. Також радимо звернутися до знайомих, хто вже робив демонтаж і дізнатися у них перевірені контакти людей, які зроблять вам все красиво, легко і просто.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!