Головна » Статті » Знімаємо штукатурку правильно

Знімаємо штукатурку правильно

Підготовчі дії при будь-якому ремонті займають майже стільки ж часу, скільки основний процес. Крім того, якщо на початковому етапі зробити щось не так, в подальшому буде складно дотриматися експлуатаційних характеристик тих чи інших матеріалів. Одним з важливих етапів будівельники називають підготовку. Щоб грамотно позбутися старого основи, можуть знадобитися спеціальні знання. Залучення фахівців до процесу демонтажу штукатурки гарантує успішний ремонт.

Залежно від особливостей основи – цегла, газоблок або бетон, різняться ціни. Пропонуємо отримати загальні відомості по темі, щоб прийняти рішення в конкретній ситуації. Не виключено, що ви захочете зайнятися приміщенням самі.

До речі, важлива і постановка правильного діагнозу – будівельники не радять без особливої потреби оголювати поверхні. Тому давайте визначимо, в яких же випадках демонтаж старої штукатурки однозначно необхідний:

 • спостерігаються тріщини – такий дефект виходить, якщо пропорції розчину порушені, маса була погано перемішана, і є надлишок в’яжучого компонента;
 • здуття – відбувається, якщо покриття нерівномірно висохло, і в деяких місцях залишилася волога – можна обійтися точкової заміною;
 • верхній шар почав відшаровуватися – неправильне накладення основи і комбінування шарів різної міцності.

Повний демонтаж існуючої штукатурки неминучий:

 • при глобальному ремонті старого будинку;
 • при укладанні штучного каменю чи кераміки;
 • при бажанні замінити шар з великим відсотком цементу, через що намітилися тріщини;
 • наявність плям різного походження.

У майстрів існує правило – якщо при постукуванні молотком, чути глухі звуки, то покриття в цих місцях необхідно замінити – воно вже втратило зчеплення з поверхнею; дзвінкі “відгуки” свідчать про якісне прилягання.

Типи основ, особливості

Різні типи основи вимагають індивідуальні підходи при будівництві:

 • як зняти штукатурку до цегли – цегляні перекриття перед оголенням слід рясно змочити водою, почекати, поки поверхня “попливе” від вогкості і почати збивати частини за допомогою шпателя, зубила, молотка – в залежності від міцності прилягання шару; після того, як зняли штукатурку з цегляної стіни, її слід зачистити металевою щіткою або дрилем з насадкою-щіткою; не забувайте, що звільнити треба також шви між блоками і цеглою;
 • як зняти штукатурку з бетонної стіни – алгоритм дій такий же, як і в першому випадку, але можуть знадобитися особливі зусилля: коли необхідно розкрити бетон, в хід може піти навіть сокира, якою буде потрібно буквально зрубувать окремі ділянки – якщо є сумніви, що впораєтеся з таким завданням, краще відразу звернутися до фахівця;
 • як прибрати декоративну штукатурку – все залежить від її складу, але знімати в будь-якому випадку треба зверху вниз, піддягаючи шпателем цілі пласти; при дуже міцному зчепленні може знадобитися перфоратор; в крайніх випадках рекомендується розрізати поверхню на сектора за допомогою болгарки;
 • як зняти штукатурку зі стіни з гіпсокартону або піноблоку – для крихких матеріалів не можна використовувати важкі інструменти, скористайтеся циклею, з її допомогою забирається міцні шари, залишки підчищають стамескою, яку мають у своєму розпорядженні під кутом.

Як прибрати штукатурку механічним способом

Бувають ситуації, коли ручний метод безсилий в справі зняття старого покриття з цегляної або бетонної кладки, тоді необхідно говорити про механічне видалення за допомогою електричних інструментів. Якщо шар тонкий, підійде болгарка з алмазним диском. При значній товщині працюємо перфоратором, але обережно, щоб не сталося обвалення зі зворотного боку.

Таким способом знімають гіпс – використовується перфоратор з широкою насадкою-зубилом. Для того, щоб зменшити кількість пилу, перед початком змочіть робочу область.

Механічний спосіб за допомогою болгарки, дрилі і перфоратора підходить також тим, хто розглядає варіанти, як швидко зняти штукатурку зі стін. Однак, намагаючись заощадити час, стежте за тим, щоб цей метод підходив під конкретний тип приміщення. Якщо питань не виникає, користуйтеся перфоратором з насадкою на режимі дроблення. Інструмент розташовують спочатку під кутом 80, а потім – близько 40 градусів.

Якщо є побоювання, що цілісність об’єкта може порушитися при використанні електроінструменту, задійте широке зубило, шпатель і молоток. Плюси в тому, що все проходить тихо, мінус – процес буде йти повільно. Можна планувати таке видалення на невеликих ділянках.

Скільки коштують заходи

Питання ціни для багатьох є визначальним при виборі виконавця. Щоб не переплатити, доречно мати уявлення, з чого складається вартість послуги. У числі визначальних моментів – матеріал, з якого виготовлена стіна, її загальний стан, який використовується метод, масштабність дій, терміновість замовлення.

При замовленні в солідній фірмі всі ці нюанси у вас повинні уточнити до оголошення ціни. Непогано буде, якщо фахівець виїде на місце майбутніх подій і побачить все сам, а не буде орієнтуватися тільки на опис замовника.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!