Головна » Статті » Шпаклівка стін: поради від фахівців

Шпаклівка стін: поради від фахівців

Будь-які роботи, які пов’язані з обробкою стін (фарбування, поклейка шпалер), припускають попередню підготовку та їх обробку. Це потрібно для поліпшення якості подальших робіт. Крім цього, правильно виконана шпаклівка стін — це можливість заощадити сили, час і фінанси, при фінішній обробці поверхонь, а привабливий зовнішній вигляд приміщень збережеться на тривалий термін. Тому, якщо ви не є професійним будівельником, краще довірити цю справу кваліфікованим фахівцям.

Для чого потрібна шпаклівка стін і чи обов’язково її робити

Основними цілями даного процесу є:

шпаклевка стен
Шпаклівка стін

  • Вирівнювання поверхні;
  • Приховування наявних дефектів і тріщин;
  • Поліпшення міцності поверхні;
  • Формування монолітного шару, зверху стикувальних швів;
  • Захист від несприятливих факторів – волога, перепади температур;
  • Поліпшення звукоізоляційних і теплоізоляційних властивостей;
  • Досягнення бажаного декоративного ефекту;
  • Підвищення адгезії фінішного шару до поверхні підстави.

Щоб домогтися бажаного результату, необхідно знати, як правильно шпаклювати стіни, і що для цього необхідно. Сьогодні на будівельному ринку, представлений великий асортимент матеріалів, а також спеціального інструменту. Крім цього існують різні технології проведення подібних робіт.

Що потрібно для правильної шпаклівки стін

В першу чергу необхідно визначитися, що потрібно штукатурка або шпаклівка. Багато хто плутають ці суміші. Насправді вони мають принциповi відмінності.

  1. Штукатурка призначена в першу чергу для чорнової підготовки поверхонь. Сюди входить усунення кривизни і відхилень поверхонь від вертикальної і горизонтальної площин, поліпшення ізоляційних і влагозахисних властивостей, зменшення тепло-і звукопровідності. Властивості штукатурного розчину залежать від основи суміші. Серед найбільш поширених і популярних є – цементно-піщана і гіпсова.
  2. Наступна важлива відмінність – розмір фракцій наповнювача. Найчастіше для цього використовують кварцовий пісок. І чим піщинки крупніше, тим більші дефекти і нерівності можна вирівняти. Але при цьому слід враховувати, що буде збільшуватися шорсткість підстави.
  3. Штукатурка майже не схильна до усадки.
  4. Розрізняються і технології нанесення штукатурки і шпаклівки.

Шпаклівку застосовують для остаточного вирівнювання поверхонь і нівелювання найдрібніших похибок і вад. Після їх висихання, можна переходити до остаточних стадій обробки – поклейка шпалер або фарбування. Класикою вважається застосування комбінації 2-х видів шпаклювальних сумішей. Перша (стартова) включає в себе більший наповнювач, а фінішна шпаклівка під фарбування виготовляється з найдрібнішими фракціями піску. Поєднання таких двох сумішей дозволяє отримувати ідеально гладкі й рівні поверхні. Крім цього існує і універсальна шпаклівка для стін.
Фінішна шпаклівка, за складом своєї основи підрозділяється на наступні види:

  1. Цементна – характеризується вологостійкістю, гарною міцністю, відносно великою масою, тривалим часом висихання і поганою оброблюваністю. В основному використовують для зовнішніх робіт і приміщень з підвищеною вологістю.
  2. Гіпсова – відмітними властивостями є пластичність, швидкість висихання, легкість нанесення. Головний мінус – підходить тільки для приміщень з мінімальним рівнем вологості.
  3. Олійно-клейова – в основному застосовують для підготовки під фарбування бетонних і дерев’яних підстав. Можна використовувати і на вологих поверхнях.
  4. Полімерна – буває латексною або акриловою. Має відмінну адгезію, пластичність, вологостійкість, легко наноситься, і може використовуватися практично з будь-якими покриттями.

Для підготовки поверхонь стін під фарбування або шпалери, також будуть потрібні:

шпаклевка стен
Інструменти для шпаклівки стін

  • Суха суміш;
  • Ємність для розведення розчину;
  • 2 шпателя – один маленький, а інший широкий;
  • Дриль з віночком.

Коли все підготовлено, можна переходити до самого процесу. Тут теж є свої аспекти та особливості.

Як правильно наносити шпаклівку, основні моменти

Нанесення розчину здійснюється невеликими смужками, шириною приблизно в 15-20 см. Оптимальним кутом, під яким розташовують шпатель до поверхні стіни – 20-25. Досвідчені майстри рекомендують починати роботу з лівого боку. Але розглядаючи, як правильно наносити фінішну шпаклівку, не можна не зупинитися на такому аспекті. Вище згадана рекомендація вірна для правші, а для тих, хто звик працювати лівою рукою рекомендується починати оштукатурювання з правого боку. Завдяки цьому вдається отримувати максимально рівні і гладкі поверхні, так як кожний наступний шар, буде внахлест лягати на попередній
Тепер розглянемо як правильно шпаклювати стіни під шпалери. Тут важливо розуміти, що перший шар матиме смуги, з якими не варто відразу боротися – це тільки зайва трата часу. Вони спокійно забируться на наступному етапі. Коли шпаклівка гарненько просохне, десь через 12 годин, поверхню стіни потрібно затерти дрібним наждачним папером.

Важливий момент – зашкурівати необхідно поверхню всієї стіни, ретельно прибираючи всі нерівності, шви і горбки.

Після цього наносять ґрунтовку, а коли вона висохне, стіну грунтують повторно. При цьому, товщина 2-го шару не повинна перевищувати 1,5 мм, і бути приблизно в 2 рази тонше першого.
Даний шар є фінішним, після його повного висихання, його знову зашкурюють і наносять ґрунтовку.
Окремо слід зупинитися на тому, як правильно шпаклювати стіни під фарбування, так як тут потрібно не просто рівна поверхня, а ідеально гладка, на якій не повинно бути помітно навіть найдрібніших дефектів. Для цього зазвичай використовують кілька шарів стартовою шпаклівки і тільки потім наноситься фінішну суміш. Всі видимі дефекти слід прибирати, після висихання кожного шару, з використанням шліфувальної сіточки або наждачного паперу, до досягнення бажаного результату.
Важливий момент – обробка кутів. Слід враховувати, що технологія шпаклювання внутрішніх і зовнішніх кутів відрізняються. Фахівці рекомендують для цього використовувати рівень, спеціальні шпателя, а також маяки, правило і перфоровані кути.

Щоб надати зовнішньому куту додаткової міцності бажано використовувати гнучкі або пластикові накладні елементи. Роботи проводяться поетапно:

шпаклевка стен
Шпаклівка кутів

  • Нанесення шпаклювальної маси по всій поверхні кута;
  • Встановлення, в нанесену шпаклівку накладних елементів або перфорованих куточків – важливо, щоб вони були повністю втоплені в розчин;
  • Вирівнювання – здійснюється за допомогою рівня;
  • Видалення надлишків шпаклювальною маси;
  • Формування зовнішнього стику – виконується за допомогою фінішної шпаклівки і наждачного паперу різної зернистості.

Шпаклювання внутрішнього кута рекомендується виконувати, використовуючи спеціальний шпатель. Це істотно полегшить і прискорить процес проведення робіт. Особливо якщо підготовчий етап, вирівнювання стін був виконаний за всіма правилами. Техніка виконання робіт аналогічна шпаклювання стін. Спочатку наноситься стартовий розчин, а після його висихання, він затирається, грунтується і накладається фінішний розчин.

Як правильно затирати шпаклівку

Шліфування стін – це завершальний етап шпаклівки. Основна мета – видалення навіть самих мінімальних нерівностей, шорсткості і зернистості. Зазвичай виконується вручну, за допомогою наждачного паперу різної зернистості (від 60 до 120) або шліфувальної сіточки. При великих обсягах робіт, оптимальним варіантом буде використання шліфувальної машинки.
Шліфування поверхні стін, рекомендується починати з самих проблемних зон. Виявити останні допоможуть потужний прожектор або ліхтар, який слід розмістити максимально близько до стіни. Завдяки цьому стануть помітні тіні від западин або виступів на поверхні. Дані місця необхідно відзначити. Починати роботи, майстри рекомендують від кута у напрямку зверху – вниз. Оптимальною шириною оброблюваної смуги є 90-100 см. Обробка проводиться спіралеподібних рухами, без надмірних натискань і зусиль. Коли буде досягнуто бажаного результату, можна переходити до остаточної обробки стін – обклеювання шпалерами або фарбування.
У цій статті, ми розібрали основні аспекти, як правильно шпаклювати стіни, і що для цього потрібно. Для тих, хто не хоче витрачати зайвий час, і заощадити власні фінанси, краще відразу звернутися до професійних майстрiв, які мають необхідні знання та достатньо досвіду, щоб максимально швидко і якісно виконати всі роботи.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!