Головна » Статті » Промисловий демонтаж – особливості

Промисловий демонтаж – особливості

Демонтаж промислових будівель і споруд – відповідальне завдання. Це вже не просто знесення перегородки в квартирі, а руйнування повноцінного будівельного об’єкта. І чим він більший, тим вище ризик виникнення непередбачених ситуацій. Навіть при ефективному плануванні завжди існує ймовірність того, що падіння споруди піде не за сценарієм: наприклад, один з елементів конструкції виявиться з меншою несучою здатністю, ніж очікувалося. І тим більше ризик дуже високий, якщо промисловий демонтаж здійснюється без спеціальних знань і практичного досвіду.

Знести старий гараж у дворі цілком можливо власними силами. Але якщо мова про будівництво висотою від двох поверхів, та ще й не в приватному дворі, найкращим рішенням буде довірити виконання такої роботи професіоналам. І справа тут не тільки в практичному досвіді: в більшості випадків знесення об’єктів нерухомості потрібно узгоджувати з різними інстанціями. А отримання всіх необхідних дозволів може зайняти не один тиждень …

Промисловий демонтаж будівель: важливі моменти

В першу чергу, слід зазначити, що знесення споруди може бути частковим або повним. І в другому випадку інженерний досвід особливо важливий, адже необхідно розібрати тільки частину споруди, залишивши інші об’єкти неушкодженими. Наприклад, може знадобитися демонтувати конкретний цех або один склад, зберігши цілісність сусідніх будівель.

Збір документів на дозвiл – теж дуже важливий етап в процесі промислового знесення будівель. Якщо така робота виконується на підприємстві або за межами дільниці в приватній власності, без її узгодження з містобудівними інстанціями не обійтися: в іншому випадку, це закінчиться кримінальною відповідальністю і великими штрафами.

Методи знесення й розбирання існуючих будівель

Демонтувати будови можна одним із двох способів:

 • Вручну.
 • Із застосуванням спеціальної техніки.

Якщо об’єкт невеликий (мала площа і мінімальна поверховість), можна цілком обійтися ломом, клинами, кувалдою. Для габаритних будівель обов’язково потрібна спецтехніка: екскаватор, маніпулятор, бульдозер та ін. За допомогою спеціальних машин знесення споруди здійснюється в рази швидше, ніж вручну. До того ж, такий спосіб є більш безпечним: оператор маніпулятора сидить в кабіні, в той час як робочий з кувалдою знаходиться безпосередньо у руйнуючої стіни або на міжповерховому перекритті.

Як правильно зносити будівлю

Точний порядок дій завжди визначається індивідуально, адже він залежить від безлічі факторів: розмірів і конфігурації споруди, наявності будівель поблизу, використовуваної техніки і т.д. Базова ж інструкція включає в себе кілька етапів:

 1. Отримання документів на виконання демонтажних робіт.
 2. Ретельне планування процесу знесення будівлі.
 3. Відключення споруди від усіх комунікацій: електро-, газо-, водопостачання.
 4. Розміщення сигнальних знаків і огорожа демонтажной території.
 5. Залучення спецтехніки та команди робочих (якщо потрібно все зробити швидше, простіше і безпечніше).
 6. Безпосередньо розбирання об’єкта відповідно до плану.
 7. Завершення терміну експлуатації будівельного сміття.

Якщо будівля складається з двох-трьох і більше поверхів, та ще й оточена іншими об’єктами нерухомості, ми наполегливо рекомендуємо не ризикувати. Всього одна помилка – і стіна споруди впаде не туди, куди потрібно. В результаті може постраждати чуже майно і, що ще гірше, невинні люди. В такому випадку, невелика планова економія обернеться величезними витратами і відповідальністю.

Хочете знести споруду швидко, з гарантією результату і без зайвих турбот? Бажаєте захистити себе від необхідності збирати безліч дозвільних документів, залучати спецтехніку, робочих, налагоджувати процес утилізації сміття? Тоді замовте послуги демонтажу будівель в компанії «Демонтаж»!

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!