Головна » Статті » Прокладка труб опалення в приватному будинку, особливості процесу

Прокладка труб опалення в приватному будинку, особливості процесу

Забезпечення теплом приватного будинку або заміського котеджу – це дуже важливе завдання. Наскільки правильно буде виконаний розрахунок, і проведені всі роботи, залежить комфортне перебування в будинку, а також економне використання коштів сімейного бюджету. Незважаючи на відносну простоту класичної схеми подачі води від котла до батарей, прокладка труб опалення в приватному будинку має ряд важливих нюансів, які необхідно враховувати. І робити це потрібно, ще на етапі складання проекту, так як від цього, багато в чому буде залежати ККД всієї системи.

Прокладка опалення, класифікація різних варіантів розведення труб

В даний час застосовують кілька способів прокладки труб опалення, які розрізняються по конструкційним особливостям, кількості, використовуваних труб та їх типу. Найбільш поширеними є такі види розводки:

  • Однотрубна
  • Двотрубна
  • Плінтусна
  • Колекторна

Крім цього, класифікація варіантів розведення залежить ще і від способу монтажу контурів.

  1. Відкритий. Найбільш доступний, так як передбачає зовнішнє розташування труб.
  2. Прихований. Установка трубопроводу в цьому випадку може бути виконана в підлогової стяжки або в стіні (в штробах).
  3. З горизонтальним або вертикальним розташування труб.

Ще один важливий момент, при виборі системи опалення для приватного будинку – це як буде здійснюватися приплив води по трубах – самопливом або примусово.

Також системи опалення поділяються на 2 основні типи – відкрита і закрита. У першому варіанті, розширювальний бак безпосередньо контактує із зовнішнім середовищем. Тому потрібен постійний контроль температури рідини всередині ємності. При закритому типі, використовується розширювальний бак, усередині якого встановлена ​​гумова груша зі сталевим кожухом. Завдяки цьому всередині нього забезпечується постійний тиск, а теплоносій не вступає в контакт з навколишнім середовищем.

Які труби краще всього використовувати для опалювальної системи

Прокладка труб опалення може бути виконана з використанням наступних їх типів:

  • Металеві, в основному це сталеві і набагато рідше мідні;
  • Пластикові армовані;
  • Поліпропіленові.

Кожен з цих типів має свої особливості і призначення. Металеві труби традиційно вважаються найпростішим і надійним варіантом. Але при прокладанні їх в землі слід обов’язково використовувати бетонні лотки. Тому зараз все частіше стали застосовувати труби з армованого пластику, які по своїй надійності, практично не поступаються металевим, а по зручності використання і терміну служби навіть перевершують їх. Зазвичай їх встановлюють, коли потрібна прокладка труб опалення в підлозі.

Якщо планується встановити “теплу підлогу”, то найкращим варіантом буде вибрати багатошарові труби з особливо міцного поліпропілену. Їх можна укладати на заздалегідь підготовлену поверхню, а потім виконувати стяжку підлоги.

Важливо – підведення контурів подачі теплоносія і обратки проводиться тільки за допомогою металевих труб довжиною від 0,5 м. і більше.

Деякі нюанси прокладки труб опалення в приватному будинку

Монтаж опалювальної системи, зазвичай виконують на завершальній стадії будівництва, перед фінішною обробкою. При цьому багато хто намагається приховати контур опалення від сторонніх очей. Оптимальним вибором для цього буде прокладка труб опалення в стяжці підлоги. Особливо актуально для цокольного поверху. У будинках з дерева, а також каркасних будівлях, починаючи з другого поверху і вище, монтаж системи опалення можна виробляти в міжстінному просторі, з термоізоляцією кожного контуру.

Найбільшу небезпеку для опалювальної системи відкритого типу являє повітря, яке в ній обов’язково присутнє. Це пояснюється тим, що при нагріванні, вoнo може перейти в пароподібний стан, що в свою чергу, призведе до підвищення тиску до критичного значення. Щоб цього не допустити, встановлюють розширювальний бачок, а контур додатково оснащують кранами Маєвського та повітряної трубою.

При монтажі трубопроводу складної конфігурації потрібна установка спеціального клапана для скидання повітря.

Якщо накопичувальний бак встановлюється на горищі (системи з верхньою подачею води), то він повинен бути обов’язково утеплений. Те ж саме стосується і труб, прокладених в землі. Роблять це за допомогою теплоізоляційних матеріалів.

Плюси і мінуси однотрубної опалювальної системи

Це, так званий, послідовний варіант розводки труб. Це означає, що теплоносій по черзі подається від одного радіатора до іншого. Перевагами такого способу є

  • Економічність;
  • Підходить для систем відкритого типу;
  • Можливо змонтувати самопливну систему опалення (при вертикальній спрямованості труб);
  • Енергонезалежність;
  • Простий і швидкий монтаж;

Мінуси:

  • Зміна температури радіаторів, в залежності від віддаленості від котла (чим ближче до джерела тепла, тим вище температура батареї);
  • Потрібна установка байпасів, щоб запобігти перебої в роботі опалювальної системи через закупорювання одного з радіаторів;
  • Обмеження кількості батарей, що розміщуються на одному стояку;
  • Для забезпечення примусової подачі теплоносія необхідна установка потужного насоса.

Сучасні технології, дозволяють повністю або частково вирішити всі вищевикладені проблеми, характерні цьому способи розводки.

Особливості двотрубної системи

Головною перевагою даного варіанту є забезпечення кожного радіатора власною подачею теплоносія (від джерела тепла) і його відведення. Це дозволяє проводити регулювання температури окремо на кожному радіаторі, і підтримувати необхідний температурний режим у всіх приміщеннях. При цьому температура води, що знаходиться в основному колекторі, залишається практично незмінною.

Головним мінусом цього варіанту є те, що для його реалізації потрібна велика кількість труб, що пов’язано з додатковими витратами.

Важливо – Монтаж зовнішнього контуру в землі повинен здійснюватися нижче рівня промерзання грунту і з обов’язковим теплозахистом труб.

Підвидом двотрубної системи, є колекторна, яка оптимально поєднується з різними способами розведення. Зокрема, колектор використовується для централізованої подачі теплоносія, а потім розгалужується в дво- або однотрубну систему. Основний принцип цього варіанту заснований на використанні разгалужувачів, що мають форму патрубка, з кількома ходами. На такий колектор здійснюється подача загального потоку теплоносія, який надалі розділяється на окремі контури. Серед основних переваг слід виділити:

  • Можливість регулювання температури окремо на кожному контурі;
  • Розподіл температури відбувається рівномірно;
  • При необхідності, можна локально відключити потрібний контур;
  • Можлива прихована прокладка труб опалення;
  • Відсутність перепадів тиску;
  • Можна додавати нові вузли, які не відключаючи при цьому всю систему.

Також тут є і ряд мінусів:

  • Більш складний процес монтажу;
  • Потрібно більше фінансових коштів, для реалізації проекту;
  • Можливий тільки примусовий ток теплоносія.

Якщо монтаж системи опалення виконаний правильно, то тоді можна в повній мірі насолоджуватися головними перевагами індивідуального опалення приватного будинку або будь-якої іншої будiвлi – це самостійний вибір і підтримка максимально комфортного температурного режиму та економічність.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!