Головна » Статті » Правила проведення ремонтних робіт

Правила проведення ремонтних робіт

Ремонт забирає час і в багатьох випадках нерви. Послуги будівельних компаній обходяться дорого, а приватні підрядники часто халтурять, що змушує багатьох клієнтів повторно проводити ремонтні роботи. На якості не варто економити тому багато вирішують проводити ремонт своїми силами. Таким чином, зекономлені кошти вкладаються в більш дорогі матеріали оздоблення і декору приміщення. Але ремонтні роботи повинні проводиться згідно з деякими правилами, про які багато людей забувають.

Перша і основна проблема в багатоквартирних будинках – це шум. Тому рекомендуємо заздалегідь попередити мешканців в будинку про те, що ви будете проводити ремонтні роботи і буде шумно. Тим більше, що знання норм допоможе вам відстояти свої права перед неадекватними мешканцями сусідніх квартир.

Правила проведення гучних робіт

Тим хто працює, зручно займатися ремонтом у вільний час, тобто в календарні вихідні дні. Але якраз в такі дні проводити такі роботи заборонено взагалі. Якщо виходу немає, то варто домовитися з сусідами.
У будні дні дозволено будівельні роботи проводити з 8 ранку. Більшість мешканців на той час йде з дому. Шуміти можна строго до 9 вечора.

Якщо після 21:00 з квартири доносяться звуки, якi заважають сусідам, вони мають право викликати поліцію і вам випишуть штраф.

Ще необхідно враховувати допустимий рівень шуму.

 • в житлових приміщеннях, включаючи багатоквартирні будинки – 55 децибел вдень і 45 вночі;
 • для гуртожитків – 60 дБА вдень і 50 вночі;
 • двори, дитячі майданчики – 70 дБА в денний час і в нічний – 60.

Як перевірити рівень шуму

У палких суперечках з сусідами можливо доведеться перевірити рівень шуму, щоб довести свою правоту. Якщо немає спеціального інструменту, можна скористатися звичайним додатком на телефоні. Навіть деякі смарт-годинники сьогодні мають таку функцію. Вимірювання потрібно проводити не в місці звідки виходить шум, а там, де його чують.
Якщо ремонтні роботи проходять у вихідні дні, то вас можуть оштрафувати на 5-15 неоподатковуваних мінімумів. Сума невелика, але зіпсувати відносини з сусідами можна назавжди.

Домовляємося з сусідами

У хрущовках, сталінках та інших будинках радянської будівлі люди живуть десятиліттями. Тим більше, що міняти часто житло може дозволити собі не кожен. Тобто вас вже швидше за все всі знають. А значить псувати стосунки з мешканцями будинку і зовсім погана затія.

Щоб попередити про ремонт, а це обов’язково потрібно зробити, варто повісити оголошення в під’їзді або в ліфті. Краще це зробити за пару тижнів до передбачуваної дати початку. До цього моменту вже все будуть попереджені і озброєні. Або можна особисто пройтися по квартирах і з усіма поговорити.

Якщо все таки вішаєте оголошення, то впишіть плановані терміни. Капітальний ремонт квартири може затягнутися на пару місяців і весь цей час сусіди будуть некомфортно себе почувати.

Якщо у вас вільнi тільки субота і неділя, приготуйтеся до скарг. Гарантувати розуміння з боку чужих людей, які знають про ваші плани, але все одно хочуть тиші просто неможливо.

Якщо до вас все таки прийшли розмовляти і з’ясовувати, то краще спробуйте спочатку вирішити ситуацію полюбовно. Прийдіть до компромісу в розмові. З багатьма людьми можна домовитися в ході звичайної розмови.

Якщо виникає перепалка і вам в відкриту починають загрожувати або підвищувати на вас тон, без поліції навряд чи вдасться, щось вирішити. Правоохоронці повинні зафіксувати факт погроз або пишіть скаргу самостійно з наданням фактичних доказів. Поліція навіть якщо і приїде, то шумомір навряд чи привезе, щоб конкретно розібратися хто правий чи винуватий.

Як вирішити проблему

Навіть якщо ви дотримуєтеся всіх правил проведення ремонтних робіт, ви не застрахуєтеся від конфліктів. Найбільш правильним рішенням в даній ситуації буде звернення до професійних будівельникiв.
По-перше, працювати буде не одна людина бо в бригадах профільні фахівці займаються тільки однією справою. Тому час робіт вдасться значно скоротити.
По-друге, професіонали використовують потужне, сучасне обладнання, яке дозволить зробити ремонт швидше, якісніше і менш шумним. У них в запасі напрацьовані техніки і прийоми для швидкого виконання будівельних робіт. Вони зацікавлені зробити добре і швидко не менше, ніж ви.
Відповідно, доведеться витратитися. Але це краще, ніж боротися роками з мстивими сусідами, які будуть вам псувати настрій і життя в вашій квартирі.

Якщо ремонт своїми силами єдине можливе рішення для вашого бюджету, то пам’ятайте, що закон буде на вашому боці при дотриманні вищеописаних правил. Тому давати відсіч людям, які вважають інакше обов’язково. Але тільки законними методами.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!