Головна » Статті » Поклейка шпалер – як зробити це правильно

Поклейка шпалер – як зробити це правильно

Ремонт квартири, приватного будинку або іншого будь-якого приміщення передбачає проведення найрізноманітніших робіт. Від правильності проведення кожного з них залежить естетичність дизайну кожного будинку. Поклейка шпалер – процес, який має свої особливості і правила, які, без сумнівів варто дотримуватися. Даний вид оздоблювального будматеріалу представлений на споживчому ринку різноманітним асортиментом. Його вибір залежить від того, в якій кімнаті буде проводитися ремонт. Шпалери бувають:

 • паперові – відмінний варіант для приміщень з хорошим мікрокліматом, де відсутня підвищена вологість. Вони недорогі і клеяться за допомогою будь-якого шпалерного клею;
 • вінілові – прекрасно підходять для кухні, ванної кімнати, оскільки миються. З їх допомогою можна приховати нерівності на поверхнi стіни;
 • бамбукові – відрізняються простотою поклейки. Клей наноситься на стіну, а не шпалер;
 • текстильні – дозволяють створювати самі незвичайні колірні рішення, оскільки вони виготовлені з різних ниток;
 • скловолокнисті – їх можна клеїти в будь-якій кімнаті. Підлягають обов’язковому фарбуванню;
 • рідкі – виробляються виключно з натуральних волокон (бавовна, целюлоза).

Поклейка шпалер – загальні інструкції

Незалежно від обраного виду оздоблювального будматеріалу існують єдині правила з проведення роботи. Адже багато хто цікавиться, як клеїти шпалери, щоб все виглядало красиво і привабливо? Виділяють кілька основних етапів:

 • підготовка основи стіни. Здійснюється за потребою її вирівнювання, штукатурки, прогрунтовки;
 • проведення ліній на поверхні, якi будуть міткою для приклеювання першого аркуша паперу. Для цього, як правило, використовують висок і крейду;
 • нарізка потрібної кількості шпалер певної довжини, додаючи до неї приблизно 2 см. Готується клейовий склад відповідно до інструкції на упаковці;
 • нанесення клею за допомогою валика або щітки.

Як правильно клеїти шпалери? Оскільки даний процес вважається вологим, здійснювати його потрiбно при відключенiй електриці. Якщо вам необхідно освітлення, а в кімнаті занадто темно, можна використовувати настільний світильник, підключений за рахунок подовжувача.

Як клеїти шпалери в кутах

Поклейка шпалер - як зробити це правильно Ця процедура досить непроста. Оскільки закутки є важкодоступним місцем. Слідуючи крок за кроком, все можна виконати швидко і красиво.
Облаштування кута. Робиться це в процесі шпаклювальних робіт. До нього кріпиться спеціальний куточок з пластика.
Поклейка. Здійснюється вона по черзі. Клейовим складом змащується все: закуток, пластиковий куточок і відрізаний шпалер (її довжина повинна бути на 3-5 сантиметрів більше необхідної).
Вирівнювання. Розкочується полотно щіткою, яка використовується в процесі роботи.

Як клеїти шпалери на стелю

Після того, як основу очистили від старого покриття, необхідно зробити розмітку. Вона необхідна для рівної поклейки шпалер. Налагоджується папір у напрямку до віконного отвору, щоб сонячні промені прямували вздовж. Такий прийом дає можливість зробити стики практично непомітними. Довжина відрізаного листа повинна бути приблизно на 8 см більше, ніж потрібно.
Шпалер щільно притискаються до стелі, а потім за допомогою гумової лопатки (шпателя) видаляється повітря. Після того, як приклеєні листи трохи висохнуть, зайвий папір акуратно відрізається.

Як клеїти шпалери під фарбування

Даний тип оздоблювального матеріалу відрізняється тим, що він дозволяє приховати наявні дефекти на поверхні і його можна фарбувати. Поклейка таких шпалер починається від вікна, з лівого боку. Направлятися потрібно проти годинникової стрілки. Для згладжування нерівностей листи відрізаються на 5-7 сантиметрів більше, ніж висота кімнати. Розгладжування шпалеру починають від центру, прямуючи до краю. Так роблять з кожною частиною.

Як клеїти шпалери, щоб не було видно стиків

Щоб їх було непомітно, рекомендується дотримуватися кількох простих рекомендацій:

 • поверхня повинна бути добре підготовлена: вирівняна, оброблена ґрунтовкою;
 • підбір малюнка. Якщо ви придбали шпалери із зображенням, то при їх поклейцi потрібно бути особливо уважним – складання малюнка одна з умов непомітних стиків;
 • не допускайте надмірного розмокання паперу – наносите клей в достатній кількості;
 • добре фіксуйте кожен край листа.

Як правильно поклеїти шпалери в кімнаті? Зробити це самостійного легко. Досить дотримуватися всіх простих правил. Але якщо ви не впевнені у власних силах, то краще скористайтеся послугами майстрів, вони професійно виконують дану категорію робіт. Головне вибрати шпалери, які будуть повністю відповідати конкретній кімнаті (наприклад, ванна – тільки миючий тип матеріалу).

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!