Підключення пральної машини: як зробити це правильно
Облаштування будинку, квартири є дуже важливим для кожної людини. Будь-хто з нас бажає зробити домашню обстановку максимально комфортною. Встановлення пральної машини в наш час просто незамінний вид побутової техніки. Дана техніка звільняє господинь від досить важкої праці – прання речей вручну. Зараз багато хто воліє саме автоматичні моделі, які роблять все самостійно. Серйозним моментом вважається монтаж пральної машини, а також її подальше підключення. Зробити це можна самостійно, без допомоги майстрів. Спеціальні знання та вміння для встановлення не потрібні.
Радять дотримуватися загальних рекомендацій по монтажу, щоб в подальшому робота машинки була не тільки безперебійною, а й довговічною. Поетапна інструкція включає кілька простих пропозицій щодо ефективної установки техніки власними силами.
Як правильно підключити пральну машину – загальні поради
Насамперед необхідно створити всі умови для вірного монтажу. Вибираючи ту чи іншу модель, потрібно враховувати особливості приміщення, в якому буде знаходитися техніка. Найкраще її встановлювати поблизу с розетками та водою.
Всім відомо, що найбільш відповідною кімнатою для пральної вважається ванна. Але іноді використовують й інші кімнати. Вибір приміщення залежить від:
- здатності основи пiдлоги витримувати вібрації;
- можливості проведення комунікацій на певну відстань;
- наявності нерівностей на стінах.
Площа встановлення обов’язково повинна бути приблизно на 1 см більше фактичних розмірів пральної.
Підключення пральної машини до водопроводу
Для цього використовуються спеціальні шланги, що мають діаметр приблизно 1,9 см. Одна сторона приєднується до техніки, а друга – до системи водопроводу. У місці підключення повинен знаходиться кран для замикання. Він необхідний для того, щоб в будь-який момент ви змогли перекрити подачу води. Використовувана труба може бути з металу або металопластику.
Перший варіант передбачає попередню врізку вентиля. Виконання комунікацій з металу неможливо без спеціальної обжимной короткої сталевої трубки – муфти, яка складається з декількох частин. Дана деталь одягається на трубопровід і добре закріпляється болтами. Потрібний отвір свердлять безпосередньо через муфту. На відвід, який має різьбу, монтують кран.
Металопластикова труба встановлюється за допомогою особливої деталі – фитинга з трьома отворами. У необхідному місці вирізують частину шланга. Потім вставляють даний трійник і добре ущільнюють спеціальними гумовими прокладками. В самому кінці кріплять кран.
Бувають ситуації, коли потрібно машину встановити тимчасово до водопроводу. Для цього використовують змішувач або трійник.
Підключення пральної машини до каналізації
Дана технологія вважається найправильнішою. Але її не завжди можна застосувати. Цей спосіб найкраще підходить, коли дистанція від пральної до сифона раковини більше 1,5 м. У такому випадку робиться піднятий відвід, розташований вертикально, від загального каналізаційного шланга. Зверху в нього вводиться труба для зливу.
Рекомендується дотримуватися висоти пристрою для стоку в межах півметра від поверхнi пiдлоги. Це необхідно для того, щоб уникнути сильних навантаженнь на насос пральної машини в процесі перекачування води. Також варто додатково вмонтувати спеціальний запірний елемент (зворотний клапан) на злив – він запобігає появі неприємних запахів, забруднення щойно випраного одягу, підвищеню витратiв води.
Підключення пральної машини до зливу
Виділяють два основні методи. Перший – стік рідини в сантехніку. Він найпростіший. Єдиним великим недоліком є необхідність постійного контролю процесу прання – щоб шланг не вискочив з сантехніки.
Другий спосіб – організація зливу через сифон. Даний метод використовується в більшості випадків. Він передбачає розміщення пральної машинки недалеко від раковини. При цьому під умивальником збирається конструкція зі звичайного сифона разом з відведенням. Подібна схема відрізняється простотою, надійністю. Зливний шланг пральної машини направляється до сифона. Труба піднімається трохи вище вхідного отвору і міститься туди по напрямку зверху вниз.
Як правильно підключити пральну машину до електрики
До даного етапу варто підійти з особливою відповідальністю, щоб в майбутньому виключити серйозні поломки. Здійснення правильного монтажу неможливо без:
- проводів – це елемент, на якому ні в якому разі не потрібно економити. Їх вибирають в залежності від потужності підключення пральної машинки;
- аварійного вимикача – він забезпечує безпеку в результаті раптових стрибків напруги;
- «автомата» – це апарат, що захищає пральну техніку від короткого замикання;
- додаткові комплектуючі деталі (наприклад, клеми, коробки для кабелю).
Для правильно підключення обов’язково складається схема – саме від неї залежить безпомилкове проведення робіт.
Як правильно підключити пральну машину до каналізації
Головним правилом є – вибрати найбільш підходящий метод підключення для вашої техніки. В основному, він залежить від місця розміщення установки.
При самостiйному монтажі, багато хто допускають серйозну помилку, неправильно закріплюють злив. В результаті можуть виникати такі проблеми:
- витік води;
- збої в роботі машинки: вона пере дуже довго і неякісно;
- підвищене споживання електроенергії;
- поява неприємних запахів з каналізації.
Як правильно підключити пральну машинку до водопроводу – що не потрібно робити
Основна помилка полягає в неправильному підборі кранів. Віддавати перевагу варто автономним видам. Вони повинні монтуватися в зручному для користувача місці. Це забезпечує надійне, безпечне відключення техніки після прання.
У будь-якому випадку, перед проведенням установки і підключення пральної машинки обов’язково уважно ознайомтеся з інструкцією. Якщо ви не впевнені у власних силах, зверніться за допомогою до майстра.
0 комментариев