Головна » Статті » Підготовка бетонної стіни під фарбування і шпалери

Підготовка бетонної стіни під фарбування і шпалери

Правильна підготовка поверхонь до нанесення фінішних покриттів (фарби, шпалер) забезпечить довговічність результату. А недотримання технологій робiт виллється в додаткові витрати в майбутньому, так як відшарування матеріалу повністю зіпсує естетику приміщення. Далеко не всі знають як правильно провести підготовку бетонної стіни під фарбування і поклейку шпалер, щоб результат служив довго і нічого не відклеювалося.

Просто пофарбувати і наклеїти шпалери на голу стіну не вийде. Якщо точніше, вийде, але через пористу поверхню адгезія між шпалерами і перегородкою буде мінімальною. До того ж шорсткість бетону не сховається, нерівності тільки стануть ще більш помітними.

Навіщо потрібні підготовчі роботи:

  • рівна стіна в результаті буде виглядати акуратно;
  • виникне хороша зчіпка між оздоблювальним матеріалом і поверхнею;
  • створення захисту проти утворення грибкових мікроорганізмів, цвілі.

Як відбувається підготовка бетонних стін?

За умови, що вже присутня стара обробка, її потрібно повністю видалити. Шпалери дуже легко відходять якщо їх розмочити мильним розчином з клеєм. Після цього твердим шпателем старе покриття счищается. Слідкуйте за тим, щоб шпалери віддалялися без особливих зусиль, інакше змочіть поверхню розчином ще раз.

Якщо потрібно позбутися від ЛФМ (лакофарбових матеріалів), то їх зачищають наждачним папером з великим зерном. Якщо фарба водоемульсійна, то її можна зчистити, так само як і шпалери, шпателем. Олійну фарбу можна зняти феном, прогріваючи поверхню і шпателем зіскрібаючи розм’яклий матеріал.

Простукаєте стіни, щоб знайти порожні порожнини в штукатурці. Якщо такі є, то потрібно їх збити і заново заштукатурити.

Підготовка стін складається з наступних етапів:

  • обробляємо стіну грунтовкою – це дозволить шпаклювальному шару зчепитися з перегородкою і добре лягти;
  • наносимо основний шар штукатурки, щоб заповнити всі тріщини і вирівняти поверхню перегородки;
  • спочатку використовуємо стартову, а після повного висихання шару, наносимо фінішну суміш;
  • коли всі верстви повністю висохнуть, можна приступати до обклеювання або фарбування.

Фахівці рекомендують наносити ґрунтовку на кожному етапі підготовки.
Перед шпаклівкою потрібно вибрати тип шпалер і товщину. Якщо виберете тонкий варіант, то шпаклівку потрібно наносити в кілька шарів. Краще застосовувати суміші, які потрібно готувати самостійно. Дотримуйтесь інструкції на упаковці.

Якщо поверхня вже рівна, то найбільш простим варіантом підготовки буде використання газет. Робиться це легко і мало коштує. Вони відмінно чіпляються до будь-якого матеріалу. Але газетний папір тонкий.

Після того як площа обробки загрунтована і зашпакльована, потрібно остаточно вирівняти поверхню. Використовують шліфувальний папір або машинку. Шліфування потрібне для обклеювання вінілових, паперових і флізелінових шпалер.

Підготовка бетонних стін до поклейки рідких шпалер


Для нанесення рідкого аналога необхідна ідеально гладка поверхня. Підготовчий процес застосовується і для декоративної штукатурки, але на неї потрібно витратити більше часу.
Для обробки стін потрібна гіпсова шпаклівка. Вона забезпечує зчеплення матеріалів. Після висихання потрібно заґрунтувати площу фарбування і потім розкрити прозорою фарбою, щоб рідкі шпалери не втрачали колір в процесі експлуатації. Склад наноситься шпателем.

Підготовка до фарбування

Зачищаємо поверхню, стежимо за тим, щоб не було тріщин і відколів. Щоб отримати гарне рівне фарбування, ЛФМ потрібно наносити на абсолютно рівну поверхню перегородки. Для обробки застосовуємо матеріал грунтовки глибокого проникнення, щоб ЛФМ не роздувалися і не лупилися. Знадобиться кілька шарів грунту.
Після його висихання можна починати наносити фарбу валиком.

Підготовка стін обшитих гіпсокартоном

На вирівнювання загрунтованої і зашпакльованої поверхні може піти дуже багато часу. Щоб зменшити обсяг робіт, перегородки можна обшити гіпсокартоном. Таким чином сховаються всі нерівності. Як перевага, при встановленнi гіпсокартону, штукатурка не потрібна. Але зверху все одно доведеться нанести грунтовий і шпаклювальний склад. Суміші дозволять матеріалами скріпити між собою і забезпечать захист від вологи і розмноження паразитів.
Використовуйте світлову лампу спрямовану під кутом, щоб проконтролювати рівність обробки.

Вирівнювання стін

Після того як шпаклівка висохне, результат швидше за все буде з перепадами. Ці перепади потрібно згладити шліфуванням поверхні. Можна використовувати абразивну сітку, за рахунок її яосередкам процес буде відбуватися практично без пилу. Фінішну шпаклівку перед фарбуванням зачищають сіткою із зерном 180-240. Для підготовки стін під шпалери підійде зачистка серією 120-150, а для грубої шліфовки згодиться P 40-80. Для тонкої роботи використовують абразивну сітку з більшою зернистістю.
Так як після шліфування на поверхні залишиться зернистість, її доведеться обробити ще раз фінішною сумішшю. До складу фінішу не входять зернисті матеріали, тому вийде ідеально рівна поверхня. Фінішний склад наноситься так само як і стартовий. Щоб покриття не потріскалось, товщина його повинна бути не більше пари міліметрів. Після висихання пройдіться ще раз абразивною сіткою з розміром зерна 60-80.
При дотриманні технології підготовки бетонних перегородок, в результаті вийдуть гарні рівні пофарбовані стіни з яскравим кольором, які будуть зберігати свій первісний вигляд протягом декількох років. Дотримуючись інструкцій по обробці стіни перед наклеюванням шпалер потрібно звернути увагу на матеріал витратних матеріалів і вибрати найбільш практичний для вас варіант.
Визначаючись з кольором фарби і структурою шпалер, пам’ятайте, що поєднання кольорів і текстур в інтер’єрі буде впливати на багато аспектів вашого життя, включаючи ваше самопочуття і настрій.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!