Головна » Статті » Перепланування кухні та вітальні в кухню-студію

Перепланування кухні та вітальні в кухню-студію

У період побудови радянської епохи про зручність не дуже думали. Метою було забезпечити населення житлом, а то що в маленьких квартирах важко розвернутися згодом вилилося в пошуки ідей та дизайнерських рішень по розширенню внутрішнього простору. Так виникло перепланування, яке не тільки допомагає надати інший вид застарілому приміщенню, а й забезпечити необхідний додатковий простір. Одним з найпопулярніших видів перепланування було і залишається перепланування кухні.

По-іншому і бути не могло, на шести квадратних метрах іноді одній людині важко розвернутися, що говорити про сім’ї, які займають трикімнатні квартири. І хоча місця в кімнатах зазвичай достатньо, саме кухня не розглядалася як ще одне житлове приміщення. Сьогодні ця частина будинку може бути одним з найстильніших приміщень в квартирі, а для оптимізації простору часто застосовується такий прийом як об’єднання кухні і кімнати.

Підготовка до перепланування

Перепланування – це не просто ремонт з заміною шпалер. Це будівельний процес, що призводить до зміни розташування ключових елементів приміщення, але не диванів і крісел, а стін, дверних прорізів, балконів. Знести або щось побудувати всередині квартири не вийде без дозволу держави. Тому перепланування потрібно підготувати документально, обґрунтувати та отримати згоду. Тоді можна починати основні будівельні роботи.

До того ж саме перепланування і його результат доведеться запланувати. Вже визначилися з тим, що хочете? Або ще вибираєте? Не поспішайте, ваше рішення має бути виваженим бо з ним доведеться жити далеко не один рік.

Щоб вам було легше вирішувати, ми коротко опишемо доступні варіанти зміни кухонного приміщення.

Об’єднання з кімнатою

Ця опція актуальна як для однокімнатних, так і для багатокімнатних площ. У першому випадку на виході вийде квартира-студія. Сучасні планування будинків будуються відразу з урахуванням наявності студій бо це популярний вид нерухомості і зносити стіни там не потрібно. А для старої квартири цей вид перепланування кухні дозволяє отримати зовсім інше приміщення, де можна втілити безліч дизайнерських ідей.

Суть в тому, що кімната і кухня поєднуються, але місце розташування зони приготування їжі не змінюється. Перепланування при об’єднанні може бути відкрито і закрито. Тобто знесенню підлягає або вся перегородка, або її частину. Так ви отримаєте одну велику кімнату в якій бажано буде провести зонування для візуального поділу частин приміщення.

Наприклад, щоб відокремити відкриту кухню, використовують барну стійку, яка замінює собою обідній стіл. Іноді виділяють зони за допомогою шпалер і різного покриття підлоги, різнорівневих стель або також інших прийомів декору інтер’єру.

Єдине табу – знесення несучої стіни. Домогтися дозволу на таке може і можливо, але зносити несучу конструкцію можна через ризики обвалу частини будинку.

У випадку з багатокімнатними квартирами, кухня забирає собі найближчу кімнату, де роблять велику обідню зону і часто ставлять диван з телевізором. Так виходить поставити стіл за межами місця готування, зберігаючи при цьому вітальню.

Об’єднання з балконом

Набагато рідше зустрічається об’єднання кухні і балкона. Але такий варіант теж можливий і часто на балконі облаштовують обідню зону. В такому випадку місця ви отримаєте декілька менше, ніж при попередньому рішенні.
При переплануванні багато хто думає куди можна перенести кухню, але у випадку з балконом/лоджією це нездійсненно. Балкон просто не витримає навантаження всіх елементів кухні, та й робити це заборонено. На відміну від кімнат, балконні перегородки набагато тоншi, взимку буде ще й холодно. Тому туди краще поставити тільки стіл і стільці з полегшених матеріалів, а сам простір утеплити.
Крім кімнати, інше приміщення, яке прилягає до кухні – ванна кімната. Важко уявити як в такому випадку буде виглядати результат, але такі випадки теж існують.

Це зробити проблематично, тому що ванна і туалет не можуть розташовуватися над житловими кімнатами квартири нижче, бо при протіканні затопить, в першу чергу, звичайні кімнати.
В такому випадку можна розташувати мийку під санвузлом квартири вище, тоді вийде легалізувати перепланування. Якщо місця мало і цей варіант єдиний доступний, краще звернутися до професійного дизайнера, який допоможе створити комфортний простір з потрібним поділом зон.

Проблеми при переплануванні

Крім заборони на знесення несучої стіни, проблеми також виникають при переплануванні кухні з газовою плитою. Газ – вибухонебезпечна речовина і на нього поширюються особливі правила. А саме те, що газифікована кухня не підлягає об’єднанню з житловим простором. Потрібна перегородка між плитою і кімнатою для запобігання отруєння газом. Цю вимогу можна обійти якщо встановити розсувні двері, але чи треба таке рішення вам?

Якщо хочете відкритий простір без перегородок, то узаконити такі роботи не вийде. Та й нема чого ризикувати.

Тому вибір перепланування робіть заздалегідь обміркувавши як зможете потім обіграти простір, який з’явився і дізнайтеся чи можна зробити його взагалі. Поділ кухні і прилягаючого приміщення потрібен для того, щоб запахи їжі не проникали в квартиру, а також для збереження вашої приватності. При знесенні стіни залишиться відкритий простір без місця для усамітнення.

Якщо ж все-таки рішуче налаштовані зробити перепланування кухні, порадьтеся з фахівцями, які підкажуть вірне рішення і допоможуть втілити новий образ вашої квартири в життя.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!