Головна » Статті » Перегородка з піноблоків і правила кладки

Перегородка з піноблоків і правила кладки

Ремонт приміщення нерідко супроводжується переплануванням. Перегородки не відносяться до несучих конструкцій можна знести і побудувати нові, розділяючи і поєднуючи простір. Зведення міжкімнатних перегородок вимагає ретельного планування, в якій окрема увага потрібно приділити вибору матеріалу.
Для такої роботи правильним рішенням буде вибрати легкий вогнетривкий матеріал, який забезпечить хорошу звукоізоляцію і піддається обробці, тобто піноблок.
Розберемося які у нього є переваги, способи укладання і що потрібно, щоб створити піноблок в домашніх умовах.

Переваги та недоліки

Крім перерахованих вище властивостей, пiноблок володіє такими перевагами:

  • прекрасно зберігає тепло;
  • важить набагато менше цегли, що зменшує навантаження на основу;
  • забезпечує рівну поверхню, за рахунок чого полегшується процес шпаклівки, штукатурки і фінішної обробки;
  • стійкий до перепадів температури, не вбирає вологу і хімічні субстанції;
  • легко піддається обробці при різанні каналів під проводку, кабелі і труби;
  • легко обточується до потрібної форми, що дає можливість експериментувати з дизайном;
  • буває різних розмірів і щільності, дозволяючи вибрати найбільш підходящу ширину стіни;
  • можна встановлювати самостійно;
  • витримує високі температури, не має терміну придатності і не схильний до гниття;
  • екологічно безпечний матеріал;
  • доступна ціна.

Є у нього і кілька недоліків, про які потрібно знати до покупки матеріалу:

  • крива форма блоку – не всі виробники стежать за дотриманням ГОСТів тому краще закуповуватися у великих виробників. Вони більш ретельно стежать за якістю товару, а й ціна у них буде вище;
  • пориста структура і невелика вага – важкі полиці і шафи вішати на стіну з піноблоку не рекомендується. Якщо саморізи будуть легко укручуватися, то, через пористості, вони можуть випасти, що спровокує обвал закріпленого на стіні елемента. Продумайте цей момент заздалегідь;
  • знадобиться більше оздоблювальних матеріалів (шпаклівки, грунтовки) тому що при нанесенні покриття частково буде йти в пори;
  • усадка стін відбувається протягом місяця. До цього приступати до обробки стін не слід.

З урахуванням всіх плюсів і мінусів, перегородки з піноблоків відмінно підходять для будівництва стін в офісних будівлях і житлових будинках.

Види

Щільність пінобетону необхідно вибирати виходячи із завдань будівництва:

  • теплоізоляційний. Щільність D300, D400, D500. Блоки мають низьку теплопровідність і використовуються переважно для утеплення стін в багатошарових конструкціях.
  • конструктіціонно-теплоізоляційний. Оптимальний варіант для перегородок через хорошу теплоізоляцію і стійкість до вагових навантажень. Застосовується для зведення міжкімнатних і несучих стін в малоповерхових будівлях. Щільність D600-D900.
  • конструкційний. Щільність D1000-D1200 кг/м3. Цей тип здатний витримувати великі вагові навантаження і придатний для будівництва багатоповерхових будинків. Незважаючи на це, має високу теплопровідність, тобто стіна вимагає додаткового утеплення.

Для будівництва стін всередині будинку добре підійде конструкційно-теплоізоляційний вид. Популярністю користуються марки D600, D800.

За методом виготовлення пінобетон ділиться на 2 види:

  1. Формування. Готова суміш з цементу, води, піску і піноутворювача заливається в форму, де залишається до застигання. В середньому, потрібно 10-12 годин. Недоліком даного методу є можливе відхилення деяких блоків від форми.
  2. Різка. Готовий блок вирізається дисковою пилкою, за рахунок чого досягається ідеальна поверхня.

Різні марки мають різні коефіцієнти морозостійкості F15-F75. Це мінімальна кількість циклів заморожування і відтавання. Чим більше значення, тим краще матеріал буде переносити морози. Для міжкімнатних перегородок зовнішня температура не грає ролі. Але за рахунок своїх функціональних особливостей внутрішні стіни з піноблоків можуть мати невелику товщину. Як правило, розмір 100х300х600 відмінно підходить, а хороша звукоізоляція забезпечить спокій і приватність.

Технологія кладки


Укладання пінобетону мало чим відрізняється від кладки іншими матеріалами. В умілих руках процес проходить легко і швидко. Новичкові доведеться витратити час і постійно стежити за результатом.
Якщо зважилися робити це самі, вам знадобляться наступні інструменти: піноблок, клей, рівень, профіль, гумовий молоток.

Для початку зробіть розмітку і визначитеся де буде стояти стіна, накреслiть дверний проріз. Найкраще для цього підійдуть лазерний рівень і шнур розмічальний. Основу потрібно очистити і загрунтувати. Потім приступаємо до укладання першого ряду. Щоб поліпшити точність, по лінії можна закріпити лінійку або профіль і робити наголос в нього блоки.

Піноблоки будуть кріпитися між собою за допомогою клею. Розводимо його по інструкції, домагаючись густої консистенції, але щоб клей стікав з міксера. Для одного кубометра необхідно десь 15 кілограм клею. Якщо в блоках є відколи, то клею знадобиться більше.
Для стійкості стінки в несучу конструкцію вкручують штирі-саморізи або якоря.

Рухаючись знизу-вгору стежте за тим, щоб шви вертикальних рядів не збігалися. Щоб уникнути тривалої усадки перегородки, утрамбовують піноблоки гумовим молотком вертикальними і горизонтальними рухами у напрямку до поверхні з клеєм. Після того як зробите основну частину, закрийте промiжок між верхнім рядом і стелею монтажною піною.

Дайте стіні 2-3 дня, щоб висохнути і тоді прибирайте профіль.
У процесі кладки доведеться підрізати деякі блоки: це можна зробити спеціальної пилкою з победітовим напиленням або ножівкою. Хоча ножівка добре їх ріже, вона швидко затуплюється.

Виробництво піноблоків своїми руками

При відносно делікатной вартості покупки матеріалу, деякі будівельники вважають за краще виготовляти піноблоки самостійно. Так, це можливо за наявності всіх матеріалів та устаткування.
Процес виготовлення обійдеться дешевше якщо у вас вже є бетономішалка, форми та інші компоненти. Але, давайте будемо чесними:

  • по-перше – це дуже трудомісткий процес і фінансово, і фізично;
  • по-друге – малоймовірно, що пінобетон вийде ідеально рівним, а це значить, що доведеться витратити більше грошей на обробну частину;
  • по-третє – гарантувати супер якість можуть тільки виробники з налагодженим процесом і всім необхідним обладнанням.

Тому зведення перегородки ви можете сміливо довірити нам. Ми позбавимо вас від зайвої метушні і оперативно проведемо всі роботи. У нас за плечима роки досвіду, а це саме те, що потрібно для успішної роботи.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!