Головна » Статті » Оздоблення металевих сходів деревом та іншими матеріалами

Оздоблення металевих сходів деревом та іншими матеріалами

У приватному будинку або дворівневій квартирі легкі, але надійні конструкції зі сталі були і залишаються найкращим рішенням для з’єднання двох поверхів, а одним з найважливіших питань для власників – якою має бути обробка металевих сходів. Необхідність вибрати гармонійне архітектурне рішення, розрахувати конструкційні навантаження і провести зварювальні роботи – вагома причина доручитивиготовлення металевих сходів профессіоналам, які можуть взяти на себе і роботи по обшивці. Незалежно від того, вирішите ви передоручити все майстрам або зробити самостійно – потрібно правильно вибрати матеріал.

Чим обшити металеву драбину: сорти деревини та їх переваги

обробка металевих сходів деревом

Те, що буде виконана обробка металевих сходів в будинку завжди залишається на розсуд його власників, але саме дерево користується найбільшим попитом. Це й не дивно, адже у натурального масиву є безліч переваг, зокрема відмінна:

 • тепло- і звукоізоляція;
 • механічна міцність;
 • довговічність.

Крім іншого оздоблення металевих сходів деревом просто розкішно виглядає і робить інтер’єр затишніше. Найчастіше

 1. Дуб – одна з найміцніших порід з широкою гамою відтінків, яка красиво старіє;
 2. Ясен – деревина сіруватого кольору з впізнаваною текстурою і фактурою, довговічне класичне рішення;
 3. Бук – недорогий варіант серед аналогів, що використовується для імітації більш дорогих порід, наприклад, червоного дерева, завдяки однорідності;
 4. Тік, венге та інші екзотичні типи деревини в першу чергу вибирають з-за незвичайних відтінків і фактур, а також підвищених експлуатаційних характеристик;
 5. Сосна – хвойні породи недорогі і вимагають багаторівневої підготовки перед застосуванням для облицювання, тому частіше використовуються для допоміжних елементів конструкцій, наприклад, сходинок.

Вибираючи чим обшити металевi сходи, не забувайте, що деревина потребує попередньої обробки. Її не обов’язково перефарбовувати в інший колір, але покрити засобами від розтріскування і гниття, а також лаком потрібно обов’язково. Крім того, якщо ви хочете зберегти натуральну фактуру можна буде озброїтися шліфувальною машинкою, яка видалить верхній шару м’яких волокон, зберігши тверді. Це можна робити самостійно, замовити в якості додаткових послуг на пилорамі і навіть купити вже готові до установки дерев’яні панелі, за умови стандартної ширини і довжини східцiв. Питання, чим обробити металевi сходи також можна обговорити з майстрами, які будуть встановлювати кракас.

Чим обшити металевi сходи крім дерева

При всіх перевагах різних порід дерева, їх застосування далеко не завжди виправдано. Навіть якщо забути про дорожнечу натурального матеріалу і складність його обробки, він може просто не вписуватися в існуючу концепцію інтер’єру. У деяких випадках власники вважають, що обробка східцiв металевих сходів і зовсім не потрібна. Залізний каркас може виглядати гармонійно, як в класичному колоніальному, так і хай-тек стилі, залишаючись при цьому візуально легким. Проте, навіть ті, кому подобається ідея встановити елегантні металеві балясини і перила, вважають за краще додатково покрити східцi будь-яким матеріалом:

 1. Ламінат. Вигідна альтернатива натуральному дереву. Оздоблення металевих сходів ламінатом буде коштувати дешевше і зажадає менше часу і сил. Трохи менша міцність в порівнянні з деревом компенсується також поліпшеною звукоізоляцією.
 2. Плитка. Хороше рішення для обшивки конструкцій, розташованих на вулиці і в приміщеннях з високою вологістю. Оздоблення металевих сходів плиткою дозволяє не боятися не тільки води або перепадів температур, а й швидкого механічного зносу. До того ж за керамікою і каменем просто доглядати.
 3. Килимове покриття. Варіант, який відмінно поєднується з недорогою обробкою з хвойного дерева або штучних матеріалів. Чим облицювати металеву драбину, наприклад, сосною або МДФ, без додаткової обробки, багато хто воліє зробити недорогу основу і покрити її зверху ковроліном. Це особливо вигідно для сходів у будинках, де є маленькі діти. /li>

Таким чином, за винятком випадку обшити металеву драбину деревом є також варіант використовувати деревостружкові матеріали, камінь і кераміку, і навіть полімерне покриття.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!