Головна » Статті » Особливості виконання демонтажу фундаменту

Особливості виконання демонтажу фундаменту

Уявіть, що ви придбали будівлю, але на ділянці до сих пір залишився фундамент від зруйнованої будівлі. Від нього якомога швидше хочеться позбутися, щоб побудувати свій власний будинок. Для цього доведеться виконати демонтаж фундаменту.

На старому фундаменті будувати нову будівлю в деяких випадках категорично не рекомендується. Особливо це стосується побудови багатоповерхових конструкцій в межах міста. Несучі властивості старої основи вже порушені і навряд чи воно витримає вагу нової споруди.
Або, наприклад, власник ділянки хоче звести котедж, великий і сучасний, а значить важкий: для цього фундамент також знадобиться новий.

Як прибрати старий фундамент?

Отже, якими способами можна позбутися від старої основи? Можна зробити це руками, так багато хто робить. Або за допомогою спеціалізованої машини – так набагато легше. Є й інші, неабиякі способи позбутися від фундаменту. Розберемо кожен докладніше.
Своїми руками
Демонтаж фундаменту можливо провести самостійно, за допомогою лома і кувалди. Це довгий процес, без урахування того, що доведеться зібрати і вивезти всi уламки.
Використовуйте перфоратор, відбійний молоток або дискову пилу (диск повинен мати діамантове напилення). Цими інструментами можна зламати мілкозаглиблену основуву. Не забувайте про засоби особистого захисту: респіратор, рукавички, окуляри. В процесі буде дуже багато шуму, пилу та уламків.
Вручну фундамент зноситься в разі коли об’єкт має невеликі розміри або не вистачає місця, відсутні під’їзні маршрути для використання спецтехніки. Якщо ви не готові до таких випробувань, можна найняти бригаду фахівців з необхідним обладнанням.

За допомогою спеціалізованого інструменту

Якщо ви зважилися найняти людей для виконання важкого завдання, то вони швидше за все будуть виконувати роботу за допомогою стiнорiзної машини або каната для алмазного різання.

Перший варіант дозволяє безперешкодно розрізати і залізобетон, і цеглу товщиною до 73 см. Для роботи використовується диск великого діаметра з алмазним напиленням для різання заліза, бетону та інших конструкцій. Таке пристосування використовується в тих випадках, коли ручний інструмент не справляється. До того ж, закріпити машину можна не тільки на рівній поверхні, але і на сходах. Ця машина відмінно підійде для демонтажу армованого бетону, але для роботи потрібно дотримуватися правил безпеки.

Канатна машина для алмазного різання відноситься до професійних пристосувань для будівельних робіт. Ця система з роликів і шківів надає руху канат, який розрізає бетон. Обмеженнями на роботу такого інструменту є довжина каната (до 70 м.) І трата часу на монтаж системи.

Використання гідроклина або бетонолома на сьогоднішній день є найбільш доцільним варіантом для руйнування як стін, так і фундаменту споруди. Відштовхування частинок майже повністю виключено. Для інструменту в бетоні бурять свердловину, а потім туди вставляють гідравлічні клини. Між ними в канал під тиском подається рідина. За рахунок розтягування внутрішня сила тиску на бетон досягає декількох сотень тонн і дозволяє оперативно, без шуму і сміття зруйнувати основу. Це спосіб більш точний, тому що не зачіпає сусідні споруди і може використовуватися для часткового демонтажу. Руйнування відбувається в заданому напрямку, доступний повний контроль над процесом. Краще рішення якщо неможливо провести підрив або використовувати спецтехніку, а поблизу задіяний робочий персонал.

Спецтехніка

До застосування габаритних машин є сенс вдаватися тільки в разі великомасштабного будівництва. Це дуже дорога техніка, яка може руйнувати особливо міцні, великі конструкції. Під габаритними машинами маються на увазі гідромолот і гідроножиці. Техніка з навісним обладнанням дозволяє розбити і відразу усунути уламки за допомогою ковша. Решту можна подрібнити за допомогою дробильної установки.

Ножиці знадобляться для різання арматури після основного циклу демонтажу. Деякі моделі гідроножиців забезпечені ротатором, за рахунок чого можуть змінювати своє положення в просторі і більш ефективно справлятися з будівельними роботами. Прикладається до матеріалів сила коливається від 15 до 90 тисяч кілограмів.

Інші технології демонтажу фундаментів

Недешевий, але дуже ефективний спосіб демонтажу – підрив конструкції. Це можна здійснити тільки за відсутності інших будівель поблизу. Цим займаються виключно сертифіковані компанії, фахівці яких свердлять отвори в фундаменті і закладають туди заряди. Спланований вибух порушує структуру навіть монолітних основ. Сміття, що можна легко потім вивезти.

Застосування хімічних сполук дає можливість зруйнувати дуже глибокий фундамент. В основі свердлити отвори різного діаметру. У підготовлені діри вводиться спеціальний склад, потім потрібно почекати кілька днів. Суміш роз’їсть фундамент і залишить після себе негабаритний сміття, який можна вивезти вручну. Можна використовувати гранульований аналог. Від контакту з водою частинки сильно розбухають і кришать бетон за рахунок збільшеного тиску.
Застосування хімії можливо поруч з іншими об’єктами будівництва, процедура безшумна для оточуючих.

Ультразвуковий метод демонтажу конструкції застосовується для термінових робіт. У підготовлені порожнечі в фундаменті подається ультразвук, який швидко ламає бетон. Коштує це дорого, без гострої необхідності вдаватися до цього способу немає сенсу. Як і попередня технологія, ультразвук нешкідливий для оточуючих.

Чи варто наймати підрядника?

Все залежить від масштабів проекту, віддаленості від інших будівель, доступності під’їзної дороги. Роботи з демонтажу коштують чималих грошей. Використання деяких інструментів, машин оплачується погодинно. Це може вилитися в дуже круглу суму. Щоб зруйнувати фундамент невеликого житла невигідно так багато переплачувати. Як же тоді бути правильно?
Багато людей вважають варіант зробити все самому найкращим і найдоступнішим. Вони не завжди враховують конструкційні особливості основи і намагаються самі все влаштувати.
Однозначна відповідь одна – швидко впоратися з такою стомлюючою роботою можуть тільки професіонали. Це може бути як пара людей, так і бригада фахівців, які підберуть оптимальний метод демонтажу, зроблять всi роботи з найменшим дискомфортом для оточуючих і зроблять це все за один або декілька днів. Тут не спрацює варіант: дешевше – краще. А виклик професіоналів спрацює. І тоді зможете побудувати новий будинок не обдумуючи, як же позбутися від купи старого бетону.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!