Головна » Статті » Обшивка труб гіпсокартоном: як закрити труби

Обшивка труб гіпсокартоном: як закрити труби

Такі комунікації як вода, газ, каналізація проходять через труби, встановлені в кожній квартирі. Якщо ці елементи на видноті, не закриті, то вони можуть зіпсувати зовнішній вигляд приміщення, особливо якщо це дизайнерський ремонт. Для приховування комунікацій проводять спеціалізовані гіпсокартонні роботи, що дозволяють надати приміщенню додаткову естетичність.

Чому саме гіпсокартон?

Популярність цього будівельного матеріалу обумовлена наступними факторами:

  1. Доступний ціновий діапазон.
  2. Екологічно чистий бо складається з гіпсу і паперу, які не містять в своєму складі шкідливих компонентів.
  3. Легко піддається маніпуляціям.

З гіпсокартону роблять різні декоративні елементи, обшивають стіни, встановлюють з нього перегородки. Залежно від потреб будівництва ГКЛ бувають вогнестійкими і вологостійкими. Останні часто застосовуються при обшивці труб в кімнатах, де велика вологість.

Підготовчі роботи зі спорудження короба

Закрити труби гіпсокартоном можна і своїми силами. Для роботи знадобляться такі інструменти:

  • листи гіпсокартону;
  • ніж, щоб різати листи;
  • металевий профіль (напрямні та несучі) для каркаса;
  • дюбель цвяхи, саморізи для кріплення профілів між собою;
  • монтажна піна;
  • шпаклівка;
  • шуруповерт, рулетка, рівень, висок.

Перед монтажем каркаса, потрібно обробити труби, якщо вони металеві. Підготовка полягає в тому, щоб зняти старий шар фарби і нанести новий. Фарба допоможе захистити метал від іржі.
У випадку з пластиковими такого робити не доведеться, але якщо на трубах присутній бруд її потрібно видалити. Будь-які тріщини і несправності потрібно усунути до монтування каркасу.

Перед початком потрібно провести повну розмітку для встановлення каркаса. Це обов’язково тому що від цього залежить естетична функціональність результату. По розмітці також доведеться нарізати профіль. У будь-якому випадку працювати на око не слід. Нерівності обов’язково розкриються.

Монтаж каркаса

Спершу закріпіть на стінах і стелі направляючі по розмітці. Відстань між кріпленням горизонтальних елементів повинна бути 50-60 см. Вертикальні несучі елементи каркаса будуть кріпитися до горизонтальних. До стіни профіль кріпитися саморізами, а між собою профелi з’єднуються маленькими саморізами-клопами.

Після потрібно нарізати з гіпсокартону пластини, які будуть встановлюватися на каркас. Розмітку на ГКЛ виробляють по вимірах. Для різання часто використовують ніж, яким ріжуть шпалери. На заготовках ножем робляться борозни, а потім зайві частини надломлюються. Вирізані сторони кріпляться до каркасу звичайними саморізами.

Відстань на стиках листів потрібно робити не менше 3 мм, потім вони сховаються шпаклівкою. Кріпить ГКЛ до каркаса через кожні 30 см. Якщо плануєте залишити доступ до вентилів, то потрібно розмітити отвір для вікна.

Всі основні етапи обшивки пройдені. Як бачите нічого складного. Таким чином можна виконати обшивку труб гіпсокартоном у ванній, в туалеті, в спальні.

Шумоізоляція труб

При проході рідини через труби можна почути характерний шум. З встановленням гіпсокартонного короба цей шум лише посилиться. Щоб його нівелювати можна скористатися монтажною піною. Вона закриє труби, при цьому доступу до них вже не буде. У випадку протікання доведеться виламувати затверділу піну.

Також можна скористатися утеплювачем труб. Це може бути як пінополіуретан, так і піноплекс. Під низ профілів прилеглих до стін і стелі можна використовувати ущільнюючу стрічку.

Оздоблення короба

Після завершення монтажу листів потрібно зашпаклювати всі стики і заклеїти їх стрічкою серпянкою. Це армована сітка, яка запобігає появі тріщин. Потім нанесіть фінішну шпаклівку.
Штукатурити гіпсокартон (якщо це не фінішна обробка) не потрібно: він сам по собі рівний і дасть ідеальну поверхню для клеєння шпалеру і т. д.

Дуже часто обшивка труб гіпсокартоном відбувається в туалеті, тому що там розташовується стояк – сама товста труба, що проходить через всі квартири. А в разі облицювання плиткою потрібно брати листи товщиною 12 мм. Для укриття системи опалення підійдуть листи гіпсокартону товщиною 9 мм.

Оздоблення гіпсокартоном в разі закриття труб не представляє складності. При бажанні можна впоратися самостійно. Підготуйте інструменти, зробіть розмітку, відріжте листи і профіль і починайте роботу.

Як обшити труби гіпсокартоном на кухні?

Кухня, поряд з ванною і туалетом, місце яке використовується бiльш всього в квартирі. Тут готують їжу, зустрічаються з друзями і проходять всі необхідні комунікації. Само собою, хочеться щоб труби не заважали і не збирали жир і кіптяву від приготування їжі. Зашити труби гіпсокартоном можна таким же способом, як і, наприклад, у ванній. При цьому на кухні можна реалізувати на порядок більше ідей з декору комунікацій розписавши їх малюнками, зробивши тримачi для полиць і т. п.

Обшивка труб має практичне і декоративне значення для вашого будинку. Якщо ви вирішили закрити від ваших очей труби, і не хочете експериментувати самостійно – зателефонуйте нам, і наш консультант відповість на питання і підкаже вартість і терміни виконання робіт.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!