Головна » Статті » Чи можна стелити лінолеум на дерев’яну підлогу

Чи можна стелити лінолеум на дерев’яну підлогу

Лінолеум – це практичний, доступний і універсальний вид підлогового покриття, який сьогодні можна придбати різних видів і дизайну. Укладання цього матеріалу здійснюється досить швидко і не вимагає наявності спеціальних інструментів і обладнання. Але важливо розуміти — монтаж підлогових покриттів, незалежно від їх виду, це дуже відповідальний момент, від якого багато в чому залежить зовнішній вигляд всього приміщення, а також довговічність експлуатації. Тут є багато своїх нюансів, зокрема сумісність одного типу покриття з основою. У цій статті ми розглянемо, чи можна покласти лінолеум на дерев’яну підлогу, і що при цьому необхідно враховувати.

Особливості матеріалу

Спочатку лінолеум був на 100% натуральним матеріалом, але з середини 50-х років минулого століття, його почали виготовляти на основі ПВХ. Сьогодні у продажу є величезний вибір таких матеріалів, які розрізняються за багатьма ознаками:

 • Натуральне або штучне (ПВХ-покриття);
 • Типу основи – спінена, тепла і є ще один вид безосновний;
 • Шаровості – гомогенний (одношаровий) і гетерогенний (багатошаровий);
 • Експлуатаційними властивостями – водо- і вологостійкість, звуко- і теплоізоляція, щільність, опір до стирання і вдавленням, антистатичність, горючість та ряд інших показників;
 • Області застосування – побутової, напівкомерційний, комерційний, спеціальний (спортивний, медичний і так далі);
 • Типу поверхні – гладка, шорстка, рельєфна, матова, глянцева.
линолеум на деревянный пол
Лінолеум на дерев’яну підлогу

Ще одним важливим показником є технологія виробництва. Якщо натуральний лінолеум виробляють виключно з природних компонентів – лляної олії, вапняного порошку, хвойної смоли і так далі, то штучний прийнято розділяти на кілька принципово різних види:

 • ПВХ-покриття;
 • Релін або гумовий;
 • Гліфтальовий, в його склад входять алкідні смоли
 • Наповнювачі і пігменти;
 • Коллоксіліновий, виготовляється на основі нитроцеллюлоза, і випускається тільки одношаровим.

Кожен з цих видів відрізняється своїми властивостями, і має свої області застосування, які обов’язково потрібно враховувати, вибираючи лінолеум на дерев’яну підлогу. Крім цього слід брати до уваги в якому приміщенні планується його укладання. Тут дуже важливо правильно підібрати матеріал.

Як проводиться укладання лінолеуму на дерев’яну підлогу

Коли з вибором матеріалу закінчено, пора переходити безпосередньо до самого процесу. Тут ще є один важливий момент – необхідно правильно розрахувати кількість лінолеуму. Потрібно накреслити план приміщення, з урахуванням наявних виступів, ніш, дверних прорізів, і обчислити площу поверхні.

Важливо – лінолеум на стару дерев’яну підлогу краще всього укладати одним шматком або з мінімальною кількістю стиків. Особливо якщо вибирається багатошаровий матеріал.

Починати роботу слід з ретельного аналізу стану підлоги. Для цього по ньому потрібно енергійно походити по ньому і подивитися прогинається він чи ні, видає скрипучі звуки, придивитися чи немає видимих відмінностей за кольором, якщо є зміни, то за допомогою шила або тонкої викрутки перевірити на міцність, спробувавши проткнути. Якщо все нормально можна переходити до наступного етапу.

Для роботи буде потрібно такий інструмент:

 • Рулетка;
 • Ніж;
 • Шпатель з зубами;
 • Валик;
 • Цвяхи;
 • Клей або скотч (двосторонній).

Також може знадобитися холодне зварювання для скотча, якщо укладання буде здійснюватися зі стиками. Також може знадобитися циклювальна машинка або рубанок, лаги з дерева або фанери, цвяхи.

Технологія укладання лінолеуму на дерев’яну підлогу передбачає поетапне проведення наступних робіт:

 • Підготовка поверхні основи;
 • Пiдготовка матерiалу;
 • Фіксація лінолеуму на основі.

Підготовка дерев’яної підлоги під лінолеум

Подготовка деревянного пола под линолеум
Підготовка дерев’яної підлоги під лінолеум

Укладання лінолеуму на дерев’яну нерівну підлогу, починається з його вирівнювання. Для цього, перш за все, потрібно видалити стару фарбу, а також втопити вглиб капелюшки цвяхів. Якщо основа не має серйозних перекосів, то поверхню можна вирівняти, використовуючи рубанок або циклювальну машинку, а щілини і місця заглиблення капелюшків цвяхів зашпаклювати. При наявності помітних перепадів висот, вирівнювання дерев’яної підлоги під лінолеум можна виконувати таким чином.
1) За допомогою самовирівнювальної суміші.
2) Використовуючи листовий матеріал. Залежно від рівня перекосів листи оргалита, фанери можна просто приклеїти до основи, а після цього зафіксувати цвяхами або використовуючи будівельним степлером. Підходить, коли планується просто прибрати нерівності. Якщо потрібно створити горизонталь, то листовий матеріал потрібно укладати на спеціально підготовлені і приклеєні бруски (лаги). Після цього шви потрібно зашпаклювати, а всю поверхню обробити оліфою.
Перед початком робiт поверхню слiд добре очистити від пилу та іншого сміття.

Наступний етап – підготовка матеріалу. Лінолеум потрібно акуратно розстелити по всій основі і вирівняти починаючи з центру і по напрямку до стін. У такому положенні його потрібно залишити на кілька днів. При наявності хвиль, їх слід прибрати, за допомогою вантажу.

Порада – бажано, щоб в приміщенні температура була не нижче 16С, а вологість в межах 40-60%.

Місця для труб, виступів та інших елементів, необхідно відзначити і акуратно вирізати, роблячи незначні надрізи.

Після цього можна переходити до завершального етапу. Укладання лінолеуму на стару дерев’яну підлогу виконується кількома способами.

 1. Без приклеювання. Підлогове покриття фіксується по периметру за допомогою плінтусів.
 2. За допомогою 2-х стороннього скотча.
 3. На клей.

Відповідаючи на питання, чи можна покласти лінолеум на стару дерев’яну підлогу, відзначимо, що так це цілком реально, потрібно тільки врахувати всі важливі моменти і ретельно підготувати основу.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!