Міжкімнатні перегородки: з чого краще робити
Останнім часом сучасний ремонт важко уявити без перепланування. Власники приміщень вдаються до даного прийому завдяки бажанню ергономічно використовувати особистий простір. Завдяки цьому великою популярністю користується я зведення нових перегородок. З їх допомогою житлову або офісну площу можна розділити на окремі кімнати. Перекриття може бути у вигляді нерухомої стіни, ширм або розсувних конструкцій.
Які бувають міжкімнатні перегородки
Виділяють кілька основних видів даних будівель. Вони вибираються в залежності від планування приміщення, а також особистих переваг його власника.
Стаціонарні. Вони найпоширеніші і є прекрасними декоративними елементами. На них можна прикріплювати різні навісні предмети меблів. Конструкції можна створювати самих різних розмірів, форм. За бажанням замовника всередині перекриття можна прокласти комунікації (наприклад, електропроводку). Вони підходять для приміщень з підвищеним рівнем вологості. Їх можна декорувати скляними вставками. Перегородки досить популярні в приватних будинках і квартирах.
Варто пам’ятати, вибравши даний вид, що роботи по монтажу будуть трудомісткими.
Розсувні. Даний тип вважається найпростішим по установці. Для їх зведення не потрібно здійснювати перепроектування приміщення. Конструкції допомагають:
- Розділити на зони невеликі площі;
- Підкреслити особливість, оригінальність інтер’єру будь-якого приміщення.
Зведення перегородок розсувного виду дає можливість заощадити простір. Вони за своєю конструкцією можуть виконувати функцію двері. Деякі моделі можуть виготовлятися зі скла. Всупереч на це, вони є абсолютно безпечними у використанні. Єдиний їхній недолік – неможливість посилити звукоізоляцію.
Мобільні. Їх часто використовують в офісах. Такі огорожі є абсолютно безшумними. За рахунок простої конструкції, перекриття без особливих труднощів можна перенести на інше місце. Для їх монтажу не потрібно проводити капітальний ремонт. Завдяки їм за лічені хвилини можна до невпізнання трансформувати приміщення. Мобільні установки зручні, практичні, є прекрасним доповненням до будь-якого дизайну.
В останні роки часто практикується зведення міжкімнатних перегородок декоративного типу. Основне їх призначення – поділ житлового приміщення на функціональні зони (особливо в квартирах невеликої площі), не порушуючи при цьому загальну стилістику інтер’єру всієї кімнати. Основні переваги декоративних конструкцій: привабливий зовнішній вигляд і компактні розміри.
Які бувають матеріали для перегородки
На споживчому ринку пропонуються огорожі найрізноманітніших конфігурацій, розмірів, дизайну. Тому іноді вибрати підходящий варіант буває досить складно. Багато хто ставить собі питання: з чого краще робити міжкімнатні стіни і який матеріал найкращий? Найпопулярнішим сировиною, що використовується для виробництва перекриттів є:
- цегла (силікатна і червона);
- піно блок;
- гіпсокартон.
Також серед виробів можна зустріти скло, пазогребневі гіпсові плити. У чому особливості та переваги кожного типу?
Види перегородок за матеріалом
Цегляні. Вони вважаються одними з найміцніших і гарантують створення прекрасної шумоізоляції в приміщенні. Огородження з цегли є відмінним захистом від різких температурних перепадів і стійкі до підвищеного рівня вологості. Конструкції володіють великою вагою, що ускладнює їх зведення. Створення цегляних перекриттів неможливо без дозволу Госжілінспекції.
Даний вид міжкімнатних перегородок – чудовий варіант для тих, хто вважає за краще незвичайні, оригінальні рішення в дизайні. Такiй огорожі можна надати округленої форми, яка дає можливість зробити будь-яке приміщення сучасним.
Піноблок або газобетон. Матеріал отримують за рахунок спінювання цементного розчину. Пiноблочнi перегородки мають високий показник опірності вогню – межа становить 150 хвилин. Вони характеризуються хорошими теплоізоляційними властивостями, що дуже важливо в зимовий і літній періоди. З їх допомогою створюється прекрасна ізоляція шуму – незамінна в житлових приміщеннях. Пiноблочнi огорожі можна зводити самостійно за рахунок легкості, легкої оброблюваності матеріалу. В процесі роботи обов’язково потрібно перевіряти рівномірність, чіткість кладки.
Єдиний недолік пористого бетону – низька повітропроникність.
Гіпсокартон. Це недорогий матеріал, який має хороші характеристики. Він має невелику вагу і не вимагає постійного вирівнювання. Суха гіпсова штукатурка дозволяє непомітно прокласти дроти, труби. Основні переваги:
- універсальність – підходять як для приватних будинків, так і для квартир;
- простота зведення;
- ідеально гладка поверхня – завдяки цьому, на підставу дозволяється наносити всілякий фінішний закріплювач.
Єдиний великий мінус гіпсокартону – невисока міцність. Його легко пошкодити при посилених впливах механічного характеру.
Стiклоблоки – перегородки з цього матеріалу відрізняються найрізноманітнішими формами та колірними варіаціями. Вони міцні, стійкі до вогню, довговічні. За рахунок неперевершеного зовнішнього вигляду не вимагають додаткового оформлення. Їх недолік полягає в цілісності блоків – стiклоблоки ні в якому разі не можна різати.
Пазогребневі гіпсові плити – ще один різновид матеріалу, використовуваного для зведення міжкімнатних перегородок. При їх укладанні досить закласти шви і зробити шпаклівку тонким шаром. Безсумнівною перевагою плит є екологічність – вони виготовляються з натуральних речовин, які абсолютно нешкідливі для здоров’я людини. Огородження з позагребневих гіпсових блоків здатні вбирати зайву рідину, зволожуючи цим самим повітря.
Рідко, але зустрічаються ще дерев’яні огорожі. Вони, як правило, використовуються для прикраси приміщення. Оскільки такі перекриття є гарними за рахунок можливості створення незвичайного малюнка.
Незалежно від типу, всі міжкімнатні перегородки виконують безліч функцій. Найпопулярнішими з них є:
- поділ на зони відкритої площі (наприклад, необхідність створення квартири-студії);
- зонування дитячої кімнати;
- ізолювання спальні від залу для прийому гостей;
- створення ділянок зі спецпризначення (наприклад, вбиральні).
Існують перегородки, що нагадують за своїм зовнішнім виглядом звичайну стіну. Такі огорожі можна фарбувати, обклеювати шпалерами, декорувати плиткою, прикрашати картинами.
З чого робити міжкімнатні перегородки – індивідуальний вибір кожного. Адже він залежить від багатьох факторів:
- рівень передбачуваного навантаження – для огорож, які повинні витримувати сильну завантаженість відмінно підійдуть конструкції з цегли;
- необхідність хорошої ізоляції шуму;
- потреба в кріпленні підвісної меблів.
Бажаєте зонувати і заощадити особистий простір – зводите міжкімнатні перегородки, які стануть прекрасним доповненням до дизайну інтер’єру.
0 комментариев