Головна » Статті » Матеріали та інструменти необхідні для монтажу гіпсокартону

Матеріали та інструменти необхідні для монтажу гіпсокартону

Найпростіший і доступний спосіб змінити планування квартири, звівши нові перегородки, в тому числі і нестандартної геометричної форми, спорудити підвісну стелю, подіум та інші конструкції — монтаж гіпсокартону, який можна замовити у фахівцiв або виконати самостійно, попередньо купивши потрібні матеріали та інструменти.

какие материалы нужны для монтажа гипсокартона

Види гіпсокартону і матеріали для його монтажу

Гіпсокартон – будівельний матеріал з категорії оздоблювальних, що представляє собою «сендвіч» з двох картонних листів з гіпсової «начинкою». Щільно спресований папір, не тільки грає роль каркаса, а й відрізняється відмінною адгезією, що значно спрощує подальшу обробку як фарбою, так й іншими матеріалами, наприклад, плиткою. Залежно від завдання, яке ви хочете вирішити за допомогою гіпсокартону, а також особливостей місця монтажу, вибирається його вид. Всього їх 4:

 1. КГЛ. Стандартний тип, який використовується для установки в приміщеннях з нормальним показником вологості.
 2. ГКЛВ. Стійка до вологи різновид, призначений для монтажу в ванних та інших кімнатах, з хорошою вентиляцією. За стандартом, листи даного типу забарвлюють в світло-зелений, і не дивлячись на підвищений показник вологостійкості, в приміщеннях де завжди сиро, наприклад, для оздоблення стін в підвалі без попередньої ізоляції, його використовувати не рекомендується.
 3. ГКЛО. вогнетривкий вид, не схильний до займання, плавиться без виділення токсичних речовин при дуже високих температурах, створений для обробки нежитлових приміщень. Добавки в складі листів червоного або сірого кольору не уявляють високого рівня небезпеки для здоров’я людини, проте їх не прийнято використовувати в спальнях і для віталень, зате для оформлення горища або створення комор вони незамінні.
 4. ГВЛ. Гипсоволоконних листи в яких замість картону використовується більш щільна целюлозна маса. Відмінна риса – наявність у складі допоміжних речовин підвищують загальний рівень стійкості до вогню і води.

Крім складу листи розрізняються за габаритами. Стандарт: 2.5х1.2 метра з товщиною 12мм для стін і 9.5мм для стель, але в будівельних магазинах продаються гіпсокартон і нестандартних розмірів, а крім того, в переважній більшості випадків, для втілення інтер’єрних рішень, все одно необхідно буде різати і згинати. Що стосується того, які матеріали потрібні для монтажу гіпсокартону то, крім оздоблювальних складів, знадобитися тільки жорсткий профіль для складання конструкцій і серпянка для проклейки швів.

какой нужен инструмент для монтажа гипсокартона

Інструменти для збiрки гіпсокартонних конструкцій

Один з відносних недоліків монтажу гіпсокартону – необхідність придбання значної кількості інструментів. Якщо деякі з них є в будь-якому будинку, можуть використовуватися і при проведенні інших будівельних робіт або хоча б їх можна придбати на всякий випадок, то інші – вузькоспеціалізовані. Отже, в першу категорію входить:

 • Рівень і рулетка для вимірювання;
 • Перфоратор і Шуруповерти для прикручування;
 • Правило і кутник для розмітки;
 • Ніж будівельний або канцелярський з широким лезом (20 мм) для різання листів;
 • Ножиці по металу для різання профілів;

Якщо говорити про те, який потрібен інструмент для монтажу гіпсокартону і нічого крім, то для роботи з цим матеріалом вам будуть потрібні:

 1. Коронки по гіпсокартону. Спрощують вирізання отворів, наприклад, для виведення захованої всередині конструкції проводки.
 2. Рубанок для ГКЛ. Керамічний або обдирний інструмент для обробки країв листа.
 3. Голчатий валик. Потрібен для створення криволінійних поверхонь.
 4. Просекатель. Специфічний інструмент значно полегшує з’єднання профілів один з одним, зокрема в тих місцях, де неможливо використовувати саморізи або прес-шайби.

Крім перерахованого вище, для монтажу вам також знадобляться витратні матеріали – металовироби і т.д.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!