Головна » Статті » Малярські роботи: особливості та тонкощі

Малярські роботи: особливості та тонкощі

Малярські роботи – це фінішний етап будівництва або ремонту всередині і зовні приміщення. Всі операції виконуються поетапно, враховуючи особливості оброблюваної площі. Як правило, потрібна грунтовка, шпаклівка і шліфування. Грамотно виконані малярні роботи зроблять будь-яку поверхню зовні привабливою і стійкою до впливу навколишнього середовища. Вони проводяться перед укладанням підлог, але після всіх інших ремонтних процесів.

Підготовчі етапи

Для отримання якісного, довговічного і естетично привабливого покриття, будь-яку оброблювану площу необхідно підготувати. Потрібно позбутися від шорсткостей, бруду, тріщин та інших дефектів. Отже, що входить в малярні роботи на підготовчому етапі?

Очищення:

Необхідно позбутися від пилу, жиру, залишків шпалер, якщо такі є. Тріщини замазують алебастром або спеціальним розчином з бетону і ПВА. Якщо споруда нова, то стелю і стіни потрібно добре просушити.

Грунтовка:

  • Під фарбу на водній основі робиться два шари, причому на другий варто додати в розчин крейди – вiн заб’є пори, завдяки чому стіна або стеля стане більш гладкою.
  • При використанні масляних, емульсійних або емалевих фарб, слід вибирати емульсійну або масляну ґрунтовку. Подібні суміші наносяться за допомогою спеціальних розпилювачів.

Шпаклівка:шпаклевка стен

Накладається в один або в кілька шарів, кожен з яких необхідно загладити, щоб за підсумком отримати ідеально рівне покриття. При шпаклівці вручну, варто використовувати призначений для цього папір. Якщо всі види малярних робіт проводяться на великій площі, то краще скористатися спеціальною машиною.

Фарбування поверхонь

Саме воно і є кінцевим пунктом всіх оздоблювальних процесів. Варіанти нанесення лакофарбових виробів безпосередньо залежать від матеріалу стін або стелі: дерево, метал, бетон, штукатурка і т.д. Як правило, проводиться не в один шар, на це впливають такі чинники:

  • вид поверхні;
  • підсумкові вимоги до якості покриття;
  • яка використовується фарба;
  • використовуваний інструмент.

Крім лакофарбових виробів можуть використовуватися різні декоративні матеріали, наприклад: фактурна штукатурка, ліпнина, 3D панелі, дерев’яні панелі, кладка зі штучного цегли.

Варто відзначити, що при виборі матеріалу враховується, де проводиться ремонт – всередині або зовні будівлі. Для зовнішньої фарбування потрібно підбирати більш стійкі вироби, здатні витримувати агресивнi дії навколишнього середовища.

Важливе питання, які інструменти використовуються для малярних робіт? Якщо робити все вручну, то використовується малярний валик, махова кисть. Або ж застосовується спеціальне обладнання: пульверизатор, краскопульт.

Що таке малярні роботи: категорії

Всі види заключної обробки можна умовно розділити на три групи, в залежності від складності проведених ремонтних заходів.

  1. Прості. При ремонті технічних площ за типом цехів, складів, підсобних приміщень. Тут немає особливих вимог до декоративної складової.
  2. Покращені. Сюди можна віднести обробку як житлових, так і не житлових приміщень: квартири, офіси і т.д.
  3. Високоякісні. Мається на увазі ремонт приміщень з підвищеними вимогами до зовнішнього вигляду, наприклад, ресторани, готелі, офіси класу А.

Крім того, поділяють виходячи і з таких чинників:

  1. Вид зв’язуючого формує – фарби на водній основі або масляні.
  2. Необхідний підсумок – лише фарбування, поклейка шпалер, декоративна штукатурка і т.д.
  3. Тип, що фарбується.
  4. Умови виконання – всередині або зовні будівлі.

Техніка безпеки

Крім того, які роботи відносяться до малярних варто ознайомитися і з правилами безпеки при їх проведенні.

  1. Чисте повітря. Для запобігання отруєння токсичними випарами від лакофарбових матеріалів в будівлі обов’язково повинен бути постійне джерело свіжого повітря.
  2. У кімнаті, де готуються розчини має бути гарне кондиціонування.
  3. Якісні риштування. Якщо роботи виконуються на великій висоті, то обов’язково потрібно перевірити надійність конструкції: відсутність прогнилих дощок або проіржавілих опор.
  4. Обов’язкова умова – це використання спецодягу, а також респіратору і спеціальних окулярiв.
  5. Підлогу покривають щільною плівкою або іншим міцним матеріалом.

Кінцевий результат буде залежати від якості і послідовності виконання всіх необхідних етапів, а також при належному дотриманні заходів безпеки.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!