Головна » Статті » Капітальний ремонт і заміна труб опалення

Капітальний ремонт і заміна труб опалення

Кожен власник приватного будинку або квартири, стикається з необхідністю заміни труб опалення. Зазвичай це трапляється, коли вони знаходяться в критичному стані, і подальше їх використання вже неможливо, або проводиться капітальний ремонт у всьому будинку, а також при виконанні робіт, пов’язаних зі зміною дизайну та інтер’єру приміщень. Правилами встановлено, що ремонт труб опалення усередині квартири, від вентиля, можна виконувати окремо, і ніяких дозволів отримувати для цього не потрібно. Якщо планується виконувати заміну і вентиля, то потрібно попередньо в ЖЕКу отримати відповідний дозвіл. Дана послуга є платною. В такому випадку, кращим варіантом буде одночасно провести заміну труб на всьому стояку. Особливо якщо будинок старий, і в ньому встановлені чавунні труби, то міняти їх краще відразу на поліпропіленові.
Крім перерахованих вище причин, необхідність в заміні або ремонті опалювальної системи может быть вызвана следующими факторами:

  • Низький ККД (про це можуть свідчити ледь теплі батареї в квартирі і гарячі труби по стояку, швидше за все це відбувається через те, що радіатори засмічені);
  • Неефективна схема розводки, наприклад, коли в однокімнатній квартирі постійно холодно;
  • Дискомфорт, викликаний гучною подачею води;
  • В системі надлишок повітря.

Порядок проведення робіт при заміні труб опалення в квартирі

В першу чергу, слюсар з ЖЕКу повинен спустити воду із системи і перекрити стояк. Після цього, старі труби вирізають за допомогою болгарки. При цьому, обов’язково потрібно брати до уваги, технологію проведення подальших робіт. Зокрема, якщо ремонт труб опалення в будинку, здійснюється повністю, по всьому прольоту, то обрізку роблять таким чином, щоб потім їх зручно було дістати з перекриття.

Після цього проводять розмітку, де будуть розміщені нові радіатори. Їх установку виконують точно за рівнем. Це необхідно, щоб повітря не накопичувався в батареях, утворюючи повітряні пробки.

Наступний крок – це підведення і підключення труб, які йдуть до сусідів (вгору і вниз). Також потрібно встановити перемичку, щоб вона змогла заблокувати ділянку, якщо виникне витік води. Після цього можна запускати стояк.

Важливо враховувати, які труби встановлені у сусіда. Наприклад, якщо металеві, і вони не заперечують, то оптимальним рішенням буде врізатися саме у них. Таким чином легше пройти перекриття. Якщо у них вже проведена заміна опалювальних труб в квартирі на пластикові, то вам також слід зупинити свій вибір на таких же трубах (матеріал і діаметр), і виконати приєднання, через спеціальну муфту.

Ще один важливий момент – якщо все-таки, буде прийнято рішення у себе встановити металеві труби, то спочатку потрібно буде зафіксувати положення стояка в квартирі у сусідів, а вже потім здійснювати монтаж згону з різьбленням. Це необхідно для того, щоб не допустити провертання стояка у них в квартирі.

У випадках, коли сусіди не дали добро, проводити у них в квартирі роботи зі стикування і приєднанню труб опалення, то обрізку слід виконувати таким чином, щоб залишалося місце для нової різьблення, під перехідну муфту. Нарізати потрібно не менше 6-ти витків.

Як проводиться капітальний ремонт і заміна труб опалення в приватному будинку

Принципово капітальний ремонт і заміна труб опалення в квартирі і приватному будинку відрізняється лише тим, що в другому випадку, не потрібно отримувати погодження та дозволу. Технічно процедура аналогічна і робіт, що проводяться в квартирі, знову ж таки не потрібно домовлятися з сусідами і отримувати від них згоду на проведення робіт зі стикування у них в квартирі. Також немає необхідності підбирати труби, в залежності від того, які встановлені у них.

Важливо враховувати – в зимовий час, законно провести заміну і ремонт пластикових труб опалення дуже важко, так як це пов’язано з необхідністю відключення опалення у всіх квартирах, на період проведення ремонтних робіт. А це може спричинити за собою, стягнення великого штрафу.

Перед тим, як вибрати конкретний вид труб потрібно розібратися в таких моментах:

  • Який тиск в системі і показники робочого навантаження;
  • Температура теплоносія (зазвичай береться середнє значення);
  • Найбільша допустима навантаження;
  • Розрахунковий термін експлуатації;
  • Яка схема опалення використовується двоконтурна, одноконтурна, де і як буде здійснюватися монтаж, наприклад, якщо це ремонт труби опалення в підлозі або на стіні.

На сьогоднішній день, найбільш популярними і поширеними матеріалами труб, для систем опалення, є – сталь, нержавіюча сталь, чавун, алюміній, оцинковка, мідь, поліпропілен (армований), металопластик, ПВХ. У кожного з них, є свої плюси і мінуси, а також деякі особливості монтажу та приєднання до комунікацій з інших матеріалів. Тому дуже важливо, що б їх вибір був здійснений правильно, досвідченими фахівцями, які і будуть складати схему розводки і підключення опалювальної системи в приватному будинку.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!