Головна » Статті » Як виконується реконструкція будівлі

Як виконується реконструкція будівлі

Будь-яке спорудження рано чи пізно занепадає і потребує відновлення. Що таке капітальний ремонт загальновідомо. Але буває так, що звичайним ремонтом не обійтися, і наша власність потребує повної перебудови. Звичайно, можна все старе повністю знести, розчистити майданчик і звести щось більш сучасне. Однак обійдеться це дуже дорого. Існуючі сьогодні технології дозволяють повністю перетворити застаріле, не руйнуючи колишній каркас.Такий підхід обходиться набагато дешевше, ніж знесення і будівництво з нуля. Капітальним ремонтом займається безліч організацій, але далеко не кожній з них можна довірити реконструкцію будівлі. Така компанія повинна мати сучасне обладнання, спеціальну техніку, висококваліфікований персонал, використовувати сучасні технології і мати досвід проведення подібних робіт.

Коли необхідна реконструкція

Ось кілька найбільш типових ситуацій, коли потрібна кардинальна переробка споруди.
Перепрофілювання. Іншими словами – зміна функціонального призначення. Наприклад, зі складського приміщення потрібно зробити автомобільну мийку, з магазину – ремонтну майстерню, адміністративну споруду перетворити в торгово-офісний центр.
Розширення функціональних можливостей. Якийсь час власник мирився з наявними недоліками – недостатнім опаленням, поганою вентиляцією, нестачею віконних прорізів і т.і. Зараз з’явилися кошти, і є можливість привести все у відповідність до сучасних вимог.
Старіння. Будинок, який кілька десятиліть тому виглядав чудово, до теперішнього часу може зовсім занепасти і навіть стати аварійним. Несучі конструкції ненадійні, внутрішні служби та комунікації потребують повної заміни, неестетичний фасад не відповідає іміджу фірми. Ще варіант – ви придбали старовинну садибу, але вона в такому стані, що жити в ній просто нереально.
Брак площ. Споруда потребує розширення. Можливо, варто змінити її конфігурацію, зробити перепланування, щось прилаштувати, додати ще один-два поверхи, мансарду і т.п.
У всіх подібних випадках про ремонт мова не йде. Тут потрібні зовсім інші підходи.

Способи реконструкції будівель

За своїм охопленням такі роботи можна розділити на два типи. Часткова перебудова проводиться, коли виробничий процес зупинити неможливо. Приклад – промислове виробництво. В цьому випадку всі дії можуть проводитися в кілька етапів: спочатку модернізується одна площадка, за нею – інша. Або перетворення торгового комплексу, в якому розташовується безліч організацій. Тоді все може обмежитися, наприклад, монтажем навісного фасаду і оновленням даху.
Повна реконструкція будівлі передбачає тимчасове припинення його функціонування. Якщо мова йде про завод, наприклад, вся його діяльність припиняється. Якщо перетвориться житловий будинок, він повинен бути порожнім. Зрозуміло, що в такому варіанті можливостей для масштабних змін набагато більше. Можна переробити буквально все і отримати саме те, що хочеться.
Іноді буває, що будова повністю переноситься на інший майданчик. Але це швидше екзотика, оскільки коштує такий захід дуже дорого.
Перелік робіт, які виконуються під час переробки споруд досить широкий. Найчастіше він включає в себе:

  • зміцнення грунту;
  • посилення несучих елементів, цегляної кладки;
  • демонтаж старих елементів;
  • внутрішнє перепланування приміщень;
  • розширення площ;
  • надбудову поверхів і мансард;
  • повну або часткову заміну інженерних мереж;
  • трансформацію фасаду – установку теплоізоляції, фарбування, облицювання, нарощування цоколя і т.п .;
  • переробку покрівлі;
  • внутрішню обробку приміщень.

Етапи реконструкції будівлі

Загальний порядок дій, практично завжди, включає в себе наступне.
Передпроектний аналіз. Відбувається ретельне обстеження будівлі, оцінюється стан її підземних і наземних частин, інженерних комунікацій. Досліджуються особливості грунту, на якому розміщується будинок. Потім проводяться інженерні розрахунки, що визначають необхідність і можливість її зміцнення, посилення каркаса.
Створення робочого проекту. Він визначає порядок дій при реконструкції будівлі і включає в себе безліч документів архітектурного, технологічного і фінансового характеру. На цій стадії визначаються і затверджуються черговість етапів і календарний план робіт, перелік необхідних матеріальних і технічних ресурсів. Багато в чому це схоже на проект будівництва «з нуля», тільки трохи менший за обсягом.
Основна стадія – виконання затверджених планів.
Перевірка функціонування всіх комунікацій, систем життєзабезпечення, мереж і т.п., інакше кажучи – готовності будови до експлуатації.
Порядок проведення реконструкції будівлі
Трансформація споруд справа складна, делікатна, постійно вимагає особливого, індивідуального, підходу. Проте, при серйозній модернізації, коли зачіпаються основні конструкції, черговість дій завжди однакова.

Фундамент

Зазвичай все починається зі зміцнення грунтових мас і зміцнення фундаменту. Грунт, з часом, може втратити несучу здатність, фундаментна кладка – ослабнути. Крім того, після перебудови навантаження на фундамент може зрости, за рахунок посилення каркаса і надбудови нових поверхів.
Для ущільнення грунту і підвищення його несучої здатності застосовують різні методи: цементація, бітумізація, силікатизація, установка набивних паль.
Мета модернізації фундаменту – його розвантаження. Це дуже непросто і вимагає високої кваліфікації. Зміцнення підземної частини корпусу проводиться по черзі на невеликих ділянках, щоб не нашкодити його стійкості.

Стіни

Наступний етап – зміцнення коробки. За рахунок просідання грунту і ослаблення фундаменту старі стіни деформуються, з’являються тріщини, послаблюється весь каркас. Його міцність необхідно як мінімум відновити, а краще – її збільшити.
Часто коробка армується, посилюється металевими елементами. Іноді викладається новий шар цегляної кладки, який надійно скріплюється зі старими стінами.
У деяких випадках доцільно зміцнити основну кладку спеціальною обоймою з металевих куточків. В результаті коробка стискається, збільшується її опір поздовжнім і поперечним навантаженням.

Фасад

Фасадні роботи покликані поліпшити зовнішній вигляд будинку і зробити більш комфортним його експлуатацію. Зокрема можливе створення вхідної прибудови, пробивання додаткових віконних прорізів і т.п.
Останнім часом часто використовують навісний вентильований фасад – спеціальну конструкцію, яка прикриває основні стіни. Вона забезпечує хорошу тепло- і звукоізоляцію, легко монтується і створює відмінні можливості для декору. Крім іншого, навісний фасад захищає стіни від впливу зовнішнього середовища, збільшуючи довговічність всієї конструкції.
Природно, фасадні роботи включають в себе оштукатурювання і фарбування. Причому, оскільки фактура старої і нової штукатурки може сильно відрізнятися, обов’язково використовується попереднє грунтування поверхонь.
Нерідко також застосовують облицювання стін натуральним або штучним каменем, сайдингом.
Зрозуміло, всі матеріали для реконструкції будівель повинні відповідати Будівельним Нормам і Правилам України (СНіП).

Покрівля

Завершальний етап – перебудова даху і покрівлі. Вони завжди схильні до зовнішніх агресивних впливів і потребують особливої ​​уваги. Все, що поржавіло, ретельно очищається, забарвлюється. Стічні жолоби і труби замінюються новими. Втім, дуже часто старий дах демонтується повністю, і добудовується новий.
Кардинальні зміни завжди лякають. А повна трансформація споруди – процедура не найдешевша і зважитися на неї непросто. Але потрібно розуміти – утримання старих приміщень вимагає постійних ремонтів, «латання дірок», підвищених витрат на енергоносії. І за кілька років сума експлуатаційних витрат, цілком можливо, перевищить вартість повного перетворення вашої будови. Так що, природне бажання заощадити – стимул до рішучих дій.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!