Головна » Статті » Як викласти перегородку з цегли

Як викласти перегородку з цегли

Будівництво міжкімнатних перегородок допоможе перепланувати приміщення і виділити в ньому нові житлові зони. Результат повинен бути довговічним і відповідати вашим бажанням. Зведення стін – захід до якого варто підготуватися: вибрати матеріали, визначитися з місцем, дізнатися про вимоги.

Найчастіше перепланування проводиться в таких приміщеннях як санвузол і житлові кімнати. У ванній господарі зазвичай вирішують з’єднати або розділити туалет з душовою. А в житлових кімнатах, якщо дозволяє площа, з однієї великої роблять дві. Поєднання і поділ житлоплощі направлено на поліпшення умов проживання, отримання більшого комфорту.

Для міжкімнатних перегородок потрібно дотримуватися вимог, які обмежують місця їх можливого будівництва:

  • Ключове правило – не можна зносити несучі стіни. Їх можна визначити на плані БТІ – там вони виділені більш жирним, ніж інші і мають однакове штрихування. Якщо плана під рукою немає, то доведеться міряти – стіни товщиною від 120 до 200 мм зазвичай основні. Несучу стіну не можна прибрати, в ній забороняється робити отвори, так як вона разом з іншими підтримує всю конструкцію будинку, а без них споруда може завалитися.
  • Не допускається збільшення площі санвузла за рахунок житлоплощі і навпаки.
  • Не вийде й знести перегородку між кухнею і кімнатою в однокімнатній квартирі, якщо на кухні розміщена газова плита.
  • Якщо в приміщенні одне вікно, то зробити з нього дві кімнати буде неможливо.
  • Ванна кімната не може розташовуватися над кухонним приміщенням поверхом нижче.

Якщо ви не впевнені щодо місця, проконсультуйтеся з досвідченим будівельником, він відразу скаже можна будувати в цій точці чи ні.

Які матеріали підходять для перегородок?

Міжкімнатна перегородка може бути зроблена не тільки з цегли, а ще й з таких популярних матеріалів:

  • Керамічна цегла. Дешевше звичайного цегли, всередині містить порожнечі. За рахунок великого розміру дозволяє швидко побудувати потрібної висоти стіну. Вона утримає важкі предмети і забезпечить хорошу звукоізоляцію за рахунок порожнеч.
  • Газобетон. Являє собою великі блоки з пористого бетону, які легко піддаються різанню. Показник ізоляції звуку гірше, ніж у звичайного цегли і тяжкості він не витримає. А ще газобетон легко пошкодити.
  • Керамзитобетонні блоки. Міцний звукоізоляційний матеріал, який поступається за вартістю бетонним блокам.
  • Гіпсокартон. Використовуючи його можна швидко побудувати перегородку, яка буде сприяти здоровому мікроклімату в приміщенні. Не потребує вирівнювання штукатуркою, погано ізолює звук, через крихкість створює труднощі при встановленні важких предметів на стіну.
  • Пінобетон. За рахунок пористості відмінно відводить звук і зберігає тепло. Легко монтується і добре піддається обробці для надання потрібної форми.
  • Цегла. Використовується як повнотіла, так і порожниста. Найміцніший і відмінно ізолюючий матеріал. Стіна з цегли створює велике навантаження на підлогу тому будувати її можна тільки на укріпленій основі.

Вибирати яка цегла краще для будівництва міжкімнатних перегородок треба виходячи з потреб. Якщо хочете звукоізоляцію і міцність зупиніться на цеглі, якщо хочете швидше отримати результат дивіться в сторону керамзитобетону і піноблоків.

Особливості кладки внутрішньої перегородки з цегли

Насамперед потрібно прибрати все сміття з місця, де буде стояти стінка. Якщо в квартирі вже є підлога, покриття знімають дощенту (плита перекриття або стяжка).

Безпосередньо процес роботи починається з розмітки. Вона дасть рівні на які будете орієнтуватися при підгонці еталонних ліній по висоті, ширині. Перша цеглина ставиться до стіни, що примикає строго під прямим кутом. Для цього знадобиться кутник. Те ж саме потрібно зробити і на протилежній стіні. Коли обидвi цегли на своїх місцях, між ними натягується шнур, з іншого боку на товщину перегородки натягується другий шнур. Обидвi повинні бути паралельні третій стіні.
На підлозі потрібно накреслити двi рівні лінії по ширині перегородки, це ж зробити і на прилеглих стінах, тобто прокреслити вертикальні лінії. Перевірити вірність вертикальної розмітки можна схилом.

У вологих приміщеннях, на перших поверхах багатоквартирних будинків і в приватних будинках перед першим рядом кладки монтується гідроізоляція і/або пароізоляція.

Далі знадобиться розчин. Його можна купити вже готовий у вигляді суміші, тільки потрібно розвести за інструкцією. Деякі роблять по-старому і самі замішують розчин через недовіру до магазинних аналогiв або за звичкою.

Найпоширеніший і універсальний варіант – змішати цемент з піском в пропорції 1 до 3. Якщо в приміщенні підвищена вологість, використовувати потрібно цементно-глиняний розчин, а цементно-вапняний підійде сухим приміщенням.

Цегляна перегородка в квартирі укладається таким чином:

  • на очищену плиту або стяжку наноситься розчин, викладається перший ряд і заповнюються розчином вертикальні шви;
  • потім перевіряється рівнем горизонтальність ряду і киянкою підганяються під рівну лінію вибиваючи цеглини;
  • другий ряд кладеться зі зміщенням (з ув’язкою), тоді всі шви низлежащего ряду перекриваються тим, що вище;
  • так продовжують просуватися до верху;
  • якщо зверху багато місця, то її заповнюють клоччям, а потім штукатурять, щоб приховати;
  • кладку також потрібно підсилювати кожні 4-5 рядів для збільшення міцності конструкції.

Рекомендується не викладати всю стінку відразу, щоб давати підсихати розчину, інакше під своєю вагою цегла може з’їхати.

Далі можна заштукатурити внутрішні перегородки з цегли або залишити в первісному вигляді, що буде виглядати дуже незвично та естетично (особливо коли цегла використовувалась червона). Тут уже як ви самі придумаєте.

Дотримуючись інформації вище, ви зможете побудувати довговічну й рівну перегородку, тільки пам’ятайте, що можна вибрати не тільки матеріал, але і того хто це зробить за вас. Подумайте над цим.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!