Головна » Статті » Як встановити пластиковий плінтус

Як встановити пластиковий плінтус

Після закінчення основних робіт зазвичай залишаються деякі фінальні штрихи, які надають приміщенню завершеності. Одним з таких штрихів є установка плінтуса. Такі ремонтні роботи можна виконати самостійно і нижче розберемося як.

Навіщо потрібен плінтус?

Він допомагає приховати нерівності стін, нерівно підрізані шпалери, закрити щілини і надати приміщенню фінальну естетику. Саме тому в будівельних магазинах представлений широкий асортимент плінтусів як за матеріалом виготовлення, так і за колірною гамою.
Виглядає він як планка, яка встановлюється на стику підлоги і стелі.
Крім декоративної функції, плінтус захищає стики стін від попадання рідини при прибиранні приміщення.

Особливості пластикових плінтусів

Плінтуса виготовляються з дерева, металу, пластику. Останні – самі довговічні, легко монтуються, в деяких випадках підходять для повторного використання, не вимагають особливого догляду і часто оснащуються порожниною для приховування силових кабелів. Але саме від правильного монтажу плінтуса залежить, чи буде він дійсно функціональним доповненням для приміщення або ж зіпсує весь вид.
Пластик легкий, не гниє, не боїться вологи, і може бути стилізований під дерево. Плінтус із пластику може бути дуже гнучким – саме за рахунок цього він може приховати похибки ремонту і тієї поверхні на яку буде встановлюватися.
Як вибрати колір пластикового плінтуса?
Досить поширена проблема на етапі покупки – вибрати колір панелей бо в підсумку плінтус повинен підходити під загальну гаму приміщення.
Можна вибрати виріб під колір дверей в кімнату, але для гармонійного виду плінтус повинен бути такої ж ширини, як і лиштва. Це допоможе внести новий колір в інтер’єр. Також можна вибрати один колір для віконної рами, дверей та плінтуса.
Під колір підлогового покриття плінтус вибирається в разі якщо хочете, щоб він злився з підлогою. Можна на один-два тони взяти світліше.
Колір панелей також може збігатися з кольором фарбованих стін. Стіна повинна висохнути, щоб проявився постійний колір, а тільки потім вже можна підбирати захист. Далі поговоримо про типи панелей і опишемо процес як встановити пластиковий плінтус.

Типи пластикових плінтусів і кріплень

Залежно від типу поверхні підбирається тип плінтуса:

  • гнучкий: потрібен для закриття вигнутих поверхонь, кріпиться на клей;
  • з прогумованим краєм: у такого виробу тільки краї гнучкі, основна частина не згинається. Такий варіант забезпечить абсолютне прилягання до стіни і підлоги;
  • універсальний: всередині він порожній і містить спеціально відведену площину для кабелів. Може бути внутрішнім і зовнішнім. Зовнішній має відкриту порожнину, яка потім закривається планкою. Перевага такого рішення в тому, що є швидкий доступ до проводів. А планка приховує сліди кріплення плінтуса;
  • для ковроліну і лінолеуму: має форму літери Г, виступаюча частина притискає підлогове покриття до основи і притискає лінолеум, ковролін до стіни;
  • під фарбування: вироби зі спіненого полівінілхлориду підходять для нанесення фарби. Таким чином можна купити просто білу панель і пофарбувати її в будь-який відповідний колір, не шукаючи такий відтінок в магазинах.

Плiнтус може кріпитися до поверхні 3 способами: за допомогою спеціальних кріплень, рідких цвяхів, шурупів.

Процес встановлення

Перед тим як встановити пластикові плінтуси на підлогу придбайте фурнітуру, а саме: куточки, заглушки, кронштейни для зовнішніх кутів і сполучні муфти. Заглушки можуть бути лівосторонні і правосторонні.
Найпоширеніший розмір плінтуса – 2-2,5 метра в довжину. Для довгих стін доведеться з’єднувати плінтуси між собою, для цього і знадобляться з’єднувальні муфти. За рахунок гнучкості пластика його легко розрізати на частини потрібного розміру.

Встановлення плінтуса без каналу може здійснюватися на алюмінієві кріплення і саморізи. Настінна планка-кріплення розміщується з кроком в 40-50 см, відступаючи від кута мінімум на 10 см. За допомогою дюбелів кріплення фіксується на стіні і на нього одягається плінтус. Встановлення починають з внутрішнього кута приміщення (відповідно на плінтус одягається куточок), в місцях з’єднань використовують муфти, а біля початку дверного отвору одягають заглушки.

Якщо потрібно, щоб кабель все таки проходив під плінтусом, то його можна змонтувати під кутом.

Розберемося тепер як ставити пластикові плінтуса за допомогою дюбелів. Послідовність дій з попереднім варіантом схожа (відстань між дюбелями буде близько півметра), але саморізи будуть кріпитися на поверхню плінтуса. Це погіршує естетику, хоча сам результат виходить набагато міцніший, ніж при використанні планки.

Встановлення плінтуса з каналом


Для кріплення використовуються саморізи і дюбель-цвяхи. З виробу знімають планку і на кожним 50 см свердлять отвір. Через готові отвори роблять розмітку на стіні і свердлять стіну для дюбелів. Готову конструкцію прикручують саморізами або фіксують цвяхами. Після закладають в канал потрібні кабелі і ставлять планку на місце.

Щоб не возитися з дрилем, багато хто цікавиться як можна закріпити плінтус без свердління. Для цього використовується клей. З’єднайте заглушку та іншу фурнітуру, нанесіть клей тонкою смужкою на заздалегідь прогрунтовану поверхню і притисніть плінтус. Якщо робити все акуратно, результат задовольнить всі очікування.

Недоліки пластикового плінтуса

Одним з факторів успіху пластикових панелей є низька ціна, при цьому вони ненатуральні. Їх практично не використовують з натуральною підлогою, тому що пластик здешевлює вид інтер’єру з натуральних матеріалів.
Інший недолік – крихкість. Пластик можна пошкодити будь-яким ненавмисним ударом, зачепивши ногою або впустивши щось важке.
На вигляд пластик може бути стилізований під дерево, але всi заглушки і сполучні елементи після встановлення все одно буде видно – це буде псувати вид кімнати, навіть при побіжному погляді перепад буде помітний.

Ось власне і все, що вам необхідно знати про пластикові плінтуси. У вас вже є все необхідне для вибору і встановлення пластикового плінтуса самостійно. Навіть якщо ви ніколи самі цього не робили, плінтус поставити зможе кожен. І, швидше за все, важче навіть виявиться вибір панелей.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!