Головна » Статті » Як встановити душову кабіну

Як встановити душову кабіну

При заміні сантехніки потрібно знати порядок дій і мати під рукою необхідні інструменти. Незважаючи на простоту процесу заміни? в перший раз все ж знадобиться інформація, на яку можна спертися, щоб швидко і успішно провести сантехнічні роботи. Якщо у вас відбувається ремонт у ванній кімнаті, ви напевно вже надумали змiнити ванну і встановити таке практичне рішення як душова кабіна.

Демонтаж ванни і душової кабіни

Щоб поставити нове, потрібно спочатку позбутися від старого. Тому розглянемо як демонтувати ванну і душову кабіну. А вже потім перейдемо до встановлення нової сантехніки. Етапи демонтажу ванни:

 1. Очищаємо приміщення від всього банного приладдя, прибираємо всі пересувнi предмети. Робити це потрібно незалежно від того капітальний ремонт ви затіяли, або ж просто хочете замінити ванну.
 2. Перекриваємо всю воду в квартирі.
 3. Від’єднуємо зливну трубу. Якщо вона стара, то швидше за все чавунна, забруднена бетоном на стику. Тоді потрібно зрізати трубу, у випадку з пластиком можна просто відкрутити.
 4. Від’єднуємо сифон і додаткову трубу для зливу. Якщо стягнутий болт міцно засів і не провертається, то зрізаємо його ножівкою або просто збиваємо його молотком.
 5. Потім необхідно демонтувати зливнi грати. Пропилюємо її з двох сторін, а потім розпилюємо окружність воронки і проштовхуємо її всередину.
 6. Після демонтажу труби зливу/переливу, від’єднайте трубку від каналізаційного розтруба.
 7. Якщо ванна кріпиться до стіни, збиваємо цемент і плитку.

Це загальні дії, які застосовуються при демонтажі ванни. У роботі з кожного різновиду можуть виникнути додаткові нюанси.

Якщо ви плануєте використовувати сантехніку повторно, то рекомендуємо проводити всі дії з особливою акуратністю.

Демонтаж душової кабіни проходить за схожим методом, але вона може бути ще підключена до електромережі. Тому доведеться додатково знеструмити апарат.

Як встановити душову кабіну?

Процес встановлення нескладний якщо дотримуватися деяких рекомендацій:

 • підлога повинна бути рівною, про що варто подбати заздалегідь. Якщо перепад мінімальний, то його можна перекрити відрегулювати висоту ніжок кабіни;
 • рекомендується, щоб злив в підлозі і отвір кабіни були на одній прямій. Якщо це не так, то можна з’єднати отвори за допомогою перехідників і гнучкою трубою відповідного діаметру;
 • всi з’єднувальні елементи повинні бути герметично закриті в місцях стиків;
 • якщо підлога дуже нерівна, то для вирівнювання рівня потрібно залити відсутню частину;
 • обов’язково використовуйте сифон, щоб позбутися від каналізаційних запахів. Він встановлюється на зливний отвір кабіни.

Це лише один з етапів зборки душової кабіни, а точніше установка піддону.

Монтаж дверей і стінок


Одному все зробити досить важко тому залучіть друга/друзів на допомогу. Обов’язково вивчіть інструкцію: в ній знайдете послідовність монтажу і корисні рекомендації.

Починаємо збирати каркас. Обережніше з гвинтами. Їх не потрібно вкручувати намертво. У вертикальній площині за допомогою рівня розмічаємо точки свердління. Свердлити дрилем потрібно акуратно, щоб не пошкодити плитку (може тріснути від сильної вібрації).
Перед кріпленням конструкції до стіни, на прилеглу частину нанесіть герметик. Витріть залишки до того як він засохне. Засвердлите саморізи так, щоб між кабіною і стіною не було зазору.

Слідкуйте за тим, щоб всі елементи комплекту підходили один до одного.

Встановіть ролики, покладiть ущільнювач в проміжки, а потім двері. Якщо їх вмонтувати неправильно, то через кабіну вода буде просочуватися за межі душа.
Після установки дверей перевірте наскільки плавно вони їздять і встановіть ручки щільно зафіксувавши їх герметиком на дверях душової кабіни.

Як встановити душовий куточок?

Від звичайної душової кабіни куточок відрізняється відсутністю задніх стінок. У побуті такий душ часто називають “дірка в підлозі”, тому що зливний отвір якраз знаходиться в підлозі.

Кріплення дверей відбувається до стін кімнати. Чим рівніше підлога і стіни, тим довше прослужить конструкція.
Особливістю монтажу є те, що фанова труба прилягає до зливу під кутом від самого піддону.
Монтаж піддону вимагає щільного прилягання тому фіксується цементним розчином і кахлем.
При підключенні до фанової трубі, якщо слив знаходиться далеко від стояка, то прокласти труби потрібно до установки піддону з ухилом в 3 градуси, щоб вода йшла самопливом.
Встановлення дверей:

 • закріплюємо верхню направляючу, так як вона тримає двері. Якщо неправильно встановити, то з часом під вагою і постійним використанням, вони можуть впасти;
 • подумайте в який бік будуть відкриватися двері: з лівої, правої і з двох сторін; деякі виробники дають більше одного комплекту кріплень для дверей;
 • встановіть ручки і ролики.

Це і є весь процес установки душової кабіни. При всіх її перевагах, з нею не доведеться мучитися, хоча не всі елементи легко ставляться. Можливо вам знадобиться допомога друзів. Прочитайте інструкцію, підготуйте інструменти і сміливіше беріться за справу.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!