Головна » Статті » Як свердлити кахельну плитку

Як свердлити кахельну плитку

При ремонті у ванній кімнаті або кухні доводиться мати справу з плиткою. Всім відомо, що вона дуже тендітна і в роботі з нею треба виявляти обережність. У багатьох випадках її потрібно різати, щоб ідеально підігнати під елементи, якi виступають на стіні. А ще частіше її доводиться свердлити, щоб повісити гачки і сушку для рушників з шафками. І дуже часто все закінчується тим, що плитка кришиться і тріскається, а укладання плитки і взагалі ремонт у результаті затягуються.

Найімовірніше ви захочете прискоритися, але не можете, тому що підібрали неправильні інструменти для роботи.А що потрібно, щоб просвердлити потрібні отвори з першого разу, дізнаєтеся нижче.

Які інструменти знадобляться?

Для свердління необхідний електродриль, свердло для самої плитки, свердло для матеріалу стіни, скотч, маркер. Електричний дриль можна замінити ручним або шуруповертом.
Якщо хочете просвердлити великий отвір для труб або розетки, вам знадобиться балеринка (свердло з різцями). Перевагами балеринки є можливість просвердлити отвір будь-якого діаметру, а при належній вправності можна досягти ідеального різу без сколів. Рекомендується не застосовувати конусоподібну балеринку, тому що є ризик, що свердло зіскочить.

Перед тим як у плитці просвердлити отвір, потрібно підібрати відповідне свердло. Крім балеринки можна використовувати такі свердла:

 1. Переможне: поширений і недорогий варіант. Для плитки краще брати розхідник із списоподібним наконечником, щоб мінімізувати появу сколів, тріщин.
 2. Алмазні свердла: мають стійке покриття, але для одноразової роботи мало підходять через високу вартість.
 3. Алмазні коронки мають трубчасту форму, можливий різний діаметр. Коронки допомагають виконати пристойні отвори до 16 см у діаметрі. Дешевша альтернатива – переможна коронка.

Розібралися чим свердлити плитку, тепер дізнаємось як. Плюс, поділимося порадами як зробити все чисто та красиво з першого разу.

Як підготувати поверхню та просвердлити отвір?

Спочатку потрібно намітити точку свердління. Якщо плитка вже закріплена на стіні, то простучiть її. Там, де звук щільний, там і можна починати.
Позначку намітте маркером і переконайтеся, що поверхня не ковзатиме. Це можна зробити 3 способами:

 • наклеїти шматок паперового скотчу, на ньому ж і зробити мітку;
 • розколупати місце, де свердлити – потрібно зняти саму емаль;
 • якщо є трафарет, використовуйте його для свердління. Якщо ні, зробіть із фанери самі. Таким чином отримайте упор, завдяки якому свердло утримуватиметься на одному місці.

Ви можете не вдаватися до цих способів, але тоді дуже ймовірно, що 1-2 рази свердло злетить із потрібної точки і значно подряпає плитку. А якщо хочете все зробити ідеально, то краще все-таки вдатися до вказаних хитрощів.

Свердлити потрібно суворо під прямим кутом, ніяких нахилів не допускається, виставивши малі обороти на дрилі. Якщо з силою почнете тиснути на повних обертах, плитка обов’язково потріскається. Починаючи з малої швидкості, обороти поступово збільшуються доки не дійдете до основи.
Щоб далі продовжити роботу потрібно використовувати свердло на кшталт самої стіни. Для цього знадобиться перфоратор або ударний дриль. Визначте з чого зроблена стіна і зрозумієте як свердлити плитку і те, що знаходиться за нею.

Свердло для основи має бути того ж діаметра, що і для кахлю, інакше плитка зіпсується.
Якщо у вас не закріплена на стіні пластина, то працювати з нею можна лише на рівній поверхні (не допускається метал, тому що про нього затупиться фреза).

Іноді для роботи з плиткою використовують свердла з алмазним напиленням. Вони дадуть більш рівний результат, при цьому алмазне свердло міцніше.

Поради, які спростять вам роботу

Звичайно ж є деякі лайфхаки, які значно спростять вашу працю. Так що ловіть поради, як без проблем просвердлити плитку:

 • не варто робити отвори біля краю плитки, в перехресті і зазорах між ними. У такому разі плитку зберегти не вдасться. Але якщо шов між плитками широкий, свердлити краще по шву;
 • щоб свердло в процесі не перегрівалося його можна змочувати водою під час роботи;
 • на малих оборотах можна використовувати свердло по металу;
 • працювати найлегше з не приклеєною плиткою, її можна замочити в гарячій воді, щоб пом’якшити весь процес;
 • використовуйте будівельний пилосос та захист обличчя, щоб уникнути пошкоджень та бруду на підлозі;
 • якщо потрібно зробити отвір ближче до краю плитки, відступіть мінімум 1,5 см від краю;
 • після закінчення потрібно очистити отриманий отвір від пилу та бруду, і лише потім приступати до встановлення кріпильних елементів;
 • якщо потрібно забити дюбель в отвір, то дірка в кахлі має бути трохи більшого діаметру, ніж у самій стіні.

Насамкінець, порадимо не поспішати і не нервувати якщо з першого разу не вийшло. Просто плитка для таких випадків та майбутніх ремонтів спеціально закуповується із запасом. Але все ж таки, краще працювати з нею на підлозі, а не на стіні. Підготувати дірки заздалегідь, якщо нанесете розмітку.
Сподіваємося, що ви зрозуміли – не тільки важливо знати, як саме можна свердлити кахельну плитку, але й чим це потрібно робити. Не намагайтеся одним свердлом зробити всю роботу, тому що наслідки можуть бути непередбачуваними. Ідеальний отвір можна зробити тільки відповідним свердлом, і для кожного матеріалу воно різне.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!