Як стелити ламінат
Ламінат – одне з недорогих і довговічних підлогових покриттів. Його перевагами є:
- різноманітність колірних рішень;
- стійкість до механічних пошкоджень і подряпин;
- доступна ціна;
- добра переносимість високої температури;
- немає потреби циклювати або повторно полірувати покриття;
- екологічно чистий матеріал;
- частини легко монтуються (кріпляться між собою замками або забиваються молотком).
Ціна ламінату менше вартості паркетної дошки, але заощадити також можна і на роботі майстра. Виконати роботу у себе вдома під час ремонту або заміни підлогу можна самому. Для того щобукладання ламінату завершилося швидко і довго радувало вас своїм виглядом потрібно знати деякі аспекти.
Навантаження
Вибираючи ламіноване покриття потрібно враховувати, що в різних приміщеннях на підлогу буде різне навантаження. Наприклад, в нежитлових приміщеннях людей швидше за все буде більше і зносостійкість у такого матеріалу апріорі повинна бути вище, ніж у будинку в спальні.
Ламінат ділиться на 2 класи:
- Для житлових зон.
- Для комерційних приміщень.
Якщо заміна підлоги відбувається в квартирі або будинку, вибрати можна один з 3-х класів:
- 21 клас підходить для кімнат з малою прохідністю. Зазвичай це комори, спальні та інші зони, де мало ходять.
- 22 клас зазвичай вибирають для дитячих кімнат і віталень. Витримують середнє навантаження.
- 23 клас укладають в коридори і на кухню.
Асортимент для нежитлових зон теж ділиться на 3 класи:
- 31 клас – витримує невелике навантаження в прийомних або маленьких кабінетах.
- 32 клас – підходить для офісів і подібних комерційних приміщень.
- 33 клас – використовується в великих торгових центрах, супермаркетах.
Можна укласти ламіноване покриття для нежитлових зон в дома. Тоді, термін служби підлоги відчутно збільшитися. Але приготуйтеся до додаткових витрат. Ціна прямо пропорційно залежить від класу зносостійкості: чим вищий клас, тим вище вартість ламінату.
Як укласти ламінат правильно
Перш ніж робити закупівлю матеріалу, накресліть собі план кімнати і порахуйте скільки панелей вам знадобиться. Врахуйте, що для кладки уздовж або поперек потрібно придбати додатково близько 7% панелей, а для діагоналі – 15%. На упаковці можна знайти площу покриття, так що розміри кімнати теж потрібно подивитися заздалегідь. Коли упаковки з панелями будуть в приміщенні покладіть їх в центр ремонтованої кімнати. Покриттю потрібно відстоятися пару днів, звикнути до температури всередині приміщення. Не ставте коробки біля стіни, щоб уникнути впливу вологи, що виділяється зі стін.
Матеріал кладеться на підготовлену поверхню. Вона повинна бути ідеально рівною і стійкою (заборонено стелити поверх килимових покриттів), перепади допускаються до 1-2 міліметрів. Вирівняти поверхню можна відшліфувавши її, за допомогою заливки стяжки або поверх настилу з гiпсоволокна або фанери. Потрібно ретельно пропилососити підкладку, щоб сміття в результаті не потрапило в стики між панелями ламінату і не видавало протяжний скрипучий звук.
Бетонну стяжку після повного висихання потрібно застелити плівкою, щоб волога не контактувала з панелями. Є волого і водостійкі ламінати, але вони коштують в 2-3 дорожче інших варіантів. Далі кладемо теплоізоляційний шар якщо це планується робити. Правда в тому, що в зимові холоди, ламінат відчувається як лід. Підкладку потрібно стелити поперек запланованих ліній фінішного покриття.
Як з’єднати між собою панелі
Смужки ламінату з’єднуються між собою іноді простукують молотком або киянкою через шматок ламінату, щоб не зламати систему замків.
Система кріплення може бути lock і click. Lock дає можливість забивати пластини під прямим кутом. Система Click набагато простіше в монтажі і демонтажі, під кутом 45 градусів пластини замикаються одна в іншій. Сама головна їхня відмінність – вартість. Для малого бюджету потрібно вибирати lock-систему.
Після формування перших рядів, готова частина кладеться на підлогу і примикає до стіни. Між стіною і панелями потрібно залишити зазор 8-15 мм, щоб ламінату при змінах температури було куди розширюватися.
Прикріплюємо всі ряди ламінатних дощок один до одного, не забуваючи залишити зазор у кожної стіни. Для останнього ряду відміряє на кожній дошці необхідну частину і вирізаємо. Якщо стіни нерівні, то окремі виміри для кожної панелі дозволять зробити найбільш точну підгонку. Використовуйте струбцину для закріплення останнього ряду панелей.
Геометрія укладання
Існують десятки способів того, як розташувати дошки на підлозі. Щоб правильно вибрати напрямок укладання ламінату, визначитеся, чи хочете ви візуально подовжити приміщення або приховати стики.
Щоб світло проникаючи у вікно приховувало стики, потрібно мостити дошки паралельно сонячного світла. Це перший спосіб – паралельний.
Щоб подовжити кімнату варто розташовувати панелі діагонально. Це другий спосіб.
Візуально збільшити загальний обсяг простору можна укладаючи панелі перпендикулярно джерелу природного освітлення. Той же самий ефект досягається і за допомогою кутового розташування.
Залежно від обраного матеріалу колір смужок може як відрізнятися між собою, так і бути ідентичним. Якщо колір пластин не відрізняється, то найкраще зупинитися на паралельному або перпендикулярному способах розташування. Якщо забарвлення різне, то можна викласти діагонально або кутом. Це виглядає оригінальніше, ніж поздовжнє або поперечне, але орієнтуватися треба на підсумковий вид.
Можливі проблеми
Не рекомендується допускати тривалого контакту внутрішніх частин пластин з водою. Якщо щось пролили, обов’язково потрібно насухо витерти якомога швидше. У кожного виробника присутні власні рекомендації щодо поводження з покриттям. Підкладка з гідроізоляційної плівки обов’язкова, вона захистить компоненти від постійного контакту з вологою.
Часта проблема такої пiдлоги – це здуття, яке зазвичай відбувається через порушення технології робіт. З’ясуйте заздалегідь, як потрібно правильно збирати смужки ламінату між собою, виробники пишуть на цей рахунок інструкції та рекомендації. Здуття може відбуватися через відсутність зазору між стіною і пластинами. Тоді на стиках при збільшенні температури буде підвищений тиск розширювання панелей один на одного і вони в деяких місцях піднімуться вгору.
Ламінат відмінно послужить вам і вашій родині якщо ви будете дотримуватися всіх рекомендацій. Можна підібрати варіант під будь-який бюджет і бажання.
0 комментариев