Головна » Статті » Як зняти старий шифер з даху, особливості демонтажу, основні етапи та запобіжні заходи

Як зняти старий шифер з даху, особливості демонтажу, основні етапи та запобіжні заходи

Необхідність заміни покрівельного покриття може бути викликана різними причинами. Це може бути пов’язано з проведенням робіт по реконструкції або капітальним ремонтом кроквяної системи або бажанням змінити листовий асбестоцементний матеріал на більш естетичний і екологічний (керамічна, сланцева, цементно-піщана, бітумна черепиця, ондулін, профнастил, та деякі інші). Але перед цим потрібно правильно і максимально акуратно виконати демонтаж покрівлі. Для цього необхідно знати як зняти шифер з даху, особливості процесу та важливі моменти правил техніки безпеки. Найкраще довіряти такі роботи професійним майстрам, які мають необхідні знання, навички і достатній досвід, а також спеціальне обладнання.

Особливості проведення робіт по демонтажу шиферу

Перш ніж приступати до розбирання покрівельного покриття, необхідно знати як замінити шифер на даху, і визначити його стан, а також вирішити, чи буде воно ще десь встановлюватися, наприклад, на гаражі, лазні, сараї та інших присадибних будівлях. Коли листовий матеріал ще у відносно доброму стані, і планується його подальше використання, то демонтаж шиферу потрібно здійснювати таким чином, щоб його не пошкодити. Для цього знадобляться інструменти та приладдя:

 • Обценьки;
 • Болгарка;
 • Ніж;
 • Молоток;
 • Довга драбина;
 • Спеціальний трап.

Залежно від використовуваного кріплення, може знадобитися шуруповерт або гайковерт. Демонтаж даху з шиферу, без пошкодження покрівельного матеріалу, проводять вкрай акуратно, дотримуючись певної послідовності.

демонтаж шифера
Демонтаж шиферу
 1. Зняття коникового елемента.
 2. Розбирання покрівлі. Першим знімається лист шиферу, який був встановлений останнім, і так далі, в зворотній послідовності, щодо процесу укладання.
 3. Опускання кожного знятого листа на землю. Це можна здійснювати за допомогою мотузки або 2-3-х дощок, встановлених під нахилом. У другому випадку потрібно внизу підкласти ганчір’я, м’які ганчірки, поролон або утеплювач, щоб пом’якшити удар листа об землю, при опусканні.

Для видалення кріплення використовують гайковерт або шуруповерт, якщо листи встановлювалися за допомогою саморізів з 6-ти гранями головками або шурупів з різним типом шліців. Даний спосіб, в основному підходить для розбирання даху, який був змонтований відносно недавно.
У більшості випадків, укладання шиферу здійснювалася з використанням гладких або спеціальних єршоних покрівельних цвяхів. У першому випадку, їх відносно легко можна витягти використовуючи звичайнi обценьки.
Порада – щоб не допустити деформації і механічного пошкодження асбестоцементного листа, від впливу точкового навантаження, під п’яту інструменту слід підкласти досить міцну і міцну дощечку.
У тих випадках, коли цвях проходить через паро- і гідроізоляцію, а також крокви, і загнутий, то, щоб витягнути його, потрібно спочатку випрямити зі зворотного боку і трохи підбити вгору. Для цього, попередньо слід видалити шар руберойду або іншого паро- і гідроізоляційного матеріалу. Другий спосіб спиляти або відкусити шляпку, за допомогою ножівки, кусачок або болгарки. Так само позбуваються і від єршонних покрівельних цвяхів, які є незнімним кріпленням, і висмикнути їх обценьками не вийде.

Як демонтувати старий шифер, без його збереження

Набагато легше і швидше виконати демонтаж старого шиферу з даху, якщо його не планується використовувати і немає необхідності в збереженні матеріалу. В такому випадку, після зняття коникового елемента, переходять безпосередньо до розбирання покрівельного покриття. Послідовність, така ж як і в описаному вище випадку.
Головна відмінність, що для звільнення листів від кріплення зазвичай використовують молоток, яким наносять удари по капелюшках цвяхів. В результаті цього, в азбестоцементних хвильових листах утворюються невеликі пробоїни, а самі капелюшки утапліваются в дереві. Після цього, частини покрівельного матеріалу скидаються вниз. Цвяхи, які залишилися в латах виймаються, використовуючи обценьки.

Особливості дотримання запобіжних заходів, при розбиранні даху з листів шиферу

Розглядаючи питання, як поміняти шифер на даху, окремо слід зупинитися на дотриманні техніки безпеки. Це дуже важливо, так як робочий процес відбувається на висоті, плюс необхідність переміщатися по похилих і не завжди достатньо міцним конструкціям. Тому проведення покрівельних робіт, в тому числі і по демонтажу шиферного даху, краще довіряти кваліфікованим майстрам.
Демонтаж шиферної покрівлі необхідно виконувати, з дотриманням таких заходів безпеки.

  1. Дотримання встановленої послідовності і алгоритму проведення робіт, починаючи з ретельного аналізу міцності кроквяної системи.
  2. Використання тільки якісних і надійних пристосувань, інструменту та обладнання.
  3. Роботи слід проводити виключно в суху погоду, так як на старих намоклих аркушах шиферу можна легко послизнутися, особливо небезпечно, якщо вони покриті лишайником.
демонтаж шифера
Демонтаж шиферної покрівлі
 1. Територія навколо об’єкта повинна бути огороджена, щоб запобігти присутність там сторонніх осіб, які не беруть участі в процесі розбирання покрівлі (пам’ятаєте середня вага шиферного листа складає близько 20 кг, тому при падінні, він здатний досить серйозно травмувати людину).
 2. Виконуючи демонтаж шиферної покрівлі, робітники повинні бути одягнені у спецодяг з щільної тканини, а також використовувати спеціальні окуляри, робочі рукавички, респіратор, для запобігання попадання частинок азбестоцементу в очі, легені і на шкіру. Взуття слід вибирати на гумовій підошві, досить м’яку і зручну.
 3. Після видалення чергової низки листів шиферу, відразу ж зрізають руберойд або гідроізоляційну мембрану з інших матеріалів, це дозволить візуально контролювати шляхи переміщення по латах, і запобігти можливості провалитися.
 4. Для безпечного переміщення робочого по поверхні покрівлі застосовують спеціальний трап, який представляє собою дошки, з прибитими до неї брусочками і гаками. Це дає можливість рівномірно розподілити вагу людини на більшій площі. А за допомогою гаків здійснюється кріплення за коник даху.

Категорично забороняється проведення робіт без надійної страховки

При дотриманні всіх вищеописаних моментів, демонтаж старої покрівлі може бути виконаний в максимальному стислі терміни, акуратно і безпечно, як для робітників, так і для оточуючих. Як правило, для виконання таких робіт цілком достатньо бригади з 3-х кваліфікованих фахівців, хоча впоратися з розбиранням даху з шиферу цілком під силу і одному майстру. Все залежить від обсягу робіт, терміновості їх виконання і кваліфікації фахівця.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!