Головна » Статті » Як знести приватний будинок

Як знести приватний будинок

Придбання або отримання в спадок земельної ділянки з житловими або господарськими будівлями часто стає для нових власників приводом замислитися, як знести старий будинок, чи потрібно для цього дозвіл, як на будівництво, і у скільки обійдуться послуги фахівців займаються такими роботами. Хороша новина в тому, що до проведення демонтажу ніяких документів отримувати не треба, а сам він обійдеться значно дешевше ніж будь-яке будівництво. Втім, перш ніж всерйоз задуматися про те як знести старий будинок, варто розібратися в деяких нюансах цієї процедури.

Как снести ветхий дом
Знесення старого будинку у Харкові

Знести або реконструювати

Якщо вас не влаштовує стан будинку, але немає претензій до його плануванні, то можливо варто задуматися про те, щоб провести реконструкцію. Це вигідно з двох причин, не рахуючи скорочення витрат. По-перше, хоча перед тим, як знести старий будинок на ділянці не потрібно нікуди звертатися, після закінчення демонтажу і, відповідно, до зведення нової будівлі зайнятися отриманням дозволів все ж доведеться, причому ця процедура доповниться декількома додатковими завданнями. По-друге, реставрація в будь-якому випадку буде набагато швидшою – як мінімум не потрібно буде чекати поки вистоїться фундамент. До речі, саме стан фундаменту – головний привід задуматися про реконструкцію. Тому, перш ніж зносити будівлю, варто викликати фахівців для оцінки стану фундаменту. Якщо його просторова орієнтація не порушена, а глибоких або наскрізних тріщин зовсім небагато – відновлення можливо! В іншому випадку, єдиний вихід – повний демонтаж. Важливо розуміти, що розбирання фундаменту, зазвичай обходиться дорожче знесення всіх інших частин будівлі разом узятих.

Знесення будівлі проводиться в кілька етапів:

  1. Оцінка стану будинку. Ця частина процедури потрібна не тільки для того, щоб скласти кошторис, адже ціна демонтажу безпосередньо залежить від використаних в процесі зведення будматеріалів і технологій, але також для того, щоб зрозуміти чи можна зберегти що-небудь для повторного використання. Зазвичай це вікна або стекла, елементи облицювання і пиломатеріали.
  2. Демонтаж інженерних комунікацій. Потенційно небезпечні компоненти електричної мережі, водопроводу, газової та опалювальних систем відрізаються від джерела до початку будь-яких інших робіт.
  3. Розбирання віконних і дверних блоків, знiмання покрівлі. Проводяться паралельно за винятком випадків, коли мова йде про дерев’яну споруду, тоді покриття з даху знімається з самого початку.
  4. Демонтаж несучих конструкцій. Знесення стін і перекриттів може проводиться за допомогою ручного інструменту, зокрема гидромолота і відбійних молотків, або спецтехніки, в залежності від використаного матеріалу і технології зведення будівлі. Зрозуміло, в першому випадку роботи обійдуться дешевше, адже в другому доведеться додатково сплатити послуги екскаватора. Зверніть увагу – хороші фахівці завжди обрушують будівлю всередину, щоб знизити до мінімуму ймовірність небезпечних пригод і локалізувати будівельне сміття.

Восени зноситься фундамент, а також цегляні каміни і печі. З огляду на що рити котловани для викорчовування паль і розбивати капітальні стіни всередині грунту досить дорого, багато хто воліє зносити будинки до рівня цоколя, а новий фундамент зводити навколо старого.

Завершальний етап знесення будь-якої будівлі – вивіз будівельного сміття. Майже всі компанії, що надають послуги з демонтажу готові не тільки взяти на себе утилізацію наслідків зносу, але також підготовку ділянки до наступної забудові.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!