Головна » Статті » Як штробити стіни під проводку без пилу

Як штробити стіни під проводку без пилу

В процесі ремонтних робіт накопичується велика кількість сміття і пилу. Дихати цими частками небезпечно, але при роботах на кшталт заміни проводки без пилу не обійтися. Розберемося як зробити штробление стен максимально “чистим” і як полегшити прибирання такого сміття.

Розсвердлювання дірок в стінах необхідно коли в них потрібно заховати комунікації. Зазвичай це дроти для підключення світильників і розеток або труб у ванній і на кухні. У багатьох випадках поточне місце розташування тих же розеток при ремонті змінюється, що вимагає прокладки нових каналів і виведення їх в місцях бажаного підключення.

Підготовка

Потрібно розкреслити будівельним олівцем лінію майбутніх каналів проводки, щоб не напоротися на арматуру і вже існуючу проводку. До будівельних робіт висуваються норми БНiП. Наприклад, в перегородках завтовшки до 8 см (міжкімнатні перегородки) канали під електрику можуть прокладатися тільки уздовж будівельно-архітектурних ліній, щоб не пошкодити цілісність перегородки. Лінія повинна бути горизонтальною або вертикальною. Не можна свердлити по діагоналі або зигзагами.
У роботі потрібно користуватися респіратором, рукавичками для захисту рук і окулярами, щоб пил виділяється в процесі не потрапляла в очі і дихальні шляхи.
Буває і так, що ремонт проводиться тільки в одній кімнаті, а решта так і залишаються житловими. Тоді потрібно ізолювати приміщення від пилу. Замотайте двері вологою тканиною. Якщо немає можливості очистити приміщення, щільно обмотайте всi меблі в 2-3 шари поліетилену. Техніку упаковувати теж обов’язково.

Яким інструментом користуватися

Самостійно зробити дірку в стіні з першого разу може не вийде. Але якщо варіантів немає і хочеться заощадити, можна скористатися стамескою і молотком. Але це займе дуже багато часу. Тим більше, даний метод не підійде для роботи з бетоном або будь-яким іншим твердим матеріалом і краї отвори швидше за все будуть нерівними. За підсумком, це може спровокувати оголення проводів.
Для свердління стін підійдуть такі інструменти:

  • перфоратор;
  • дриль;
  • штроборез або болгарка.

При використанні будь-якого інструменту вище, готуйтеся до того що буде дуже шумно. І пильно.
Щоб зробити штроби під проводку можна скористатися перфоратором або болгаркою. Ці інструменти є у більшості чоловіків. Але перфоратор сам по собі залишить нерівний край і доведеться повозитися, щоб зробити краї рівними. З болгаркою справа піде швидше, але нерівності залишаться в поглибленнях.
Кращий інструмент – штроборез. У нього два паралельно розташованих диска для різання, прикриті кожухом. В роботі диски не стикаються, і це дозволяє вирізати гладкі борозни потрібного діаметру і глибини.

Як обійтися без пилу

Відразу обмовимося: стерильної чистоти не станете, як би акуратно ви не проводили процес. Особливості робіт залежать від інструменту.

1) Перфоратор. Для роботи підійде патрон SDS +. Такі хвостовики використовуються в пристроях вагою 2-4 кг і підходять для буріння отворів до 26 мм. Краще не використовувати інструменти класу “домашні”. Вони виходять з ладу за пару годин.
У цьому випадку буде більше твердого сміття, ніж пилу. Для збору відходів використовуйте пилосос. Підійде навіть побутовий. Зручно коли є помічник, який триматиме сопло пилососа поруч з перфоратором, щоб оперативно прибрати все сміття з штроб.

2) Кутова шліфмашина. Хоча болгарка найбільше підходить для різання металу і плитки, нею можна зробити канавки під електрику. Вона не використовується в поодинці. Болгаркою роблять надрізи в стіні, а потім отвори поглиблюють перфоратором, щоб глибина борозни була однаковою по всьому відрізку.
Щоб штроби під проводку залишалися чистими доведеться підключити до шліфувальні машини пилосос. Він збиратиме сміття на етапі роботи. Але вартість такого обладнання може досягати декількох тисяч гривень, а зробити ефективний відбором пилу своїми руками вийде далеко не у всіх.
Часто майстри застосовують техніку мокрого різу. Суть в тому, щоб змочувати поверхню. Робити це потрібно постійно, до того як включите болгарку в мережу. Через сильну вологість є ризик підтопити сусідів, і знаходиться в такому мікрокліматі довго не рекомендується.

3) Стамеска, молоток, дриль. На початку дрилем свердлити дірки на відстані 20-25 мм, а потім стамескою вибиваються потрібні глибина і діаметр. Це забере багато часу.

4) Штроборез. Самий відповідний для такої роботи інструмент, особливо якщо потрібно сформувати багато канавок. Можна вручну регулювати глибину і ширину прорізу, а самі диски захищені міцним кожухом, страхуючи майстра від нещасних випадків. Штроблення без пилу відбувається за рахунок підключеного промислового пилососа, який підключається до корпусу штроборіза. Серцевину видаляють перфоратором, до якого також можна підключити насадку для збору пилу. Якщо його немає під рукою можна впоратися зубилом.

Як правильно руйнувати бетонні і цегляні перегородки

Використання штроборіза для створення каналів під проводку має деякі нюанси якщо потрібно працювати з цеглою.

  • За допомогою керна і молотка зробіть початкові поглиблення для дисків. Так вдасться зберегти напрямок руху інструмента на початку роботи;
  • Штроборез має дві ручки, вхопившись за які стежте, щоб він тримався перпендикулярно стіні;
  • Періодично потрібно охолоджувати диски в холодній воді, так як на високих оборотах вони швидко затупляются;
  • Якщо потрібно прорізати отвір в перепалений цегла, зменшіть обороти і повільно просувайтеся в ударному режимі;
  • Якщо потрібно пробити канавку діаметром 1,5 см, то краще починати з відстані в 4 мм і збільшувати його.

Для бетонної стіни процес практично не відрізняється. Але якщо використовуєте перфоратор, то переведіть його в ударний режим. Якщо в розпорядженні є шліфувальна машина, то перевірте наскільки легко свердло занурюється в бетон. Процес повинен бути плавним.

Якщо необхідно вибити невелику канавку маленького діаметру можна прикріпити аркуш паперу або картону до стіни. Туди збереться основна частина пилу і її буде зручно зняти пилососом. Для капітального ремонту навіть невеликого приміщення краще використовувати професійний інструмент і промисловий пилосос. А ще краще довіритися професіоналам і взагалі перестати думати про це.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!