Головна » Статті » Як зробити стяжку під плитку

Як зробити стяжку під плитку

При заміні підлогового покриття може виявитися, що потрібно робити і нову стяжку. Це проміжний шар між основою і фінішним покриттям. Від того наскільки професійно здійснена стяжка підлоги залежить не тільки термін її служби, а й загальний вигляд статі.

Заливка не перший і не останній етап робіт. Все починається з демонтажу покриття, що підлягає заміні. При знятті лінолеуму знадобиться пилосос і рідкі миючі засоби які будуть розм’якшати клей, якщо він приклеєний до бетону.

Ламінат знімається простіше якщо оснащений замковою конструкцією. Демонтаж проводиться або за допомогою зняття панелей під кутом або використовуючи спеціальну скобу для ламінату.

Плінтуса демонтують відштовхуючись від способу кріплення до стіни. Якщо він прибитий цвяхами, то за допомогою лопатки і молотка потрібно розширювати зазор між стіною і плінтусом. Якщо не виходить так, можна вибити невеликий отвір навколо капелюшка цвяха і витягнути його обценьками.

Коли підлога і плінтус будуть зняті потрібно буде розбити стару стяжку підлоги під плитку і повністю очистити поверхню від сміття і бруду.
Тільки тоді можна починати укладання гідроізоляційного шару.

Гідроізоляція підлоги

Вибираючи якісні матеріали, ви гарантуєте собі, що при витоках ви не затопите сусідів. Гідроізоляція не дозволить воді виходити з бетону і так продовжить термін служби стяжки. Починати процес потрібно з грунтування поверхні.

Гідроізоляція підлоги виробляється такими способами:

  1. Рулонний. До складу такого матеріалу входять бітум, скловолокно і синтетичні сполуки. Монтаж виконується двома способами: наплавленням і фіксацією на поверхні. Наплавлення потрібно розігрівати пальником і таким чином розподіляти по поверхні. Перед початком потрібно прогрунтувати поверхню бітумною емульсією і потім укладати рулони внахлест на 15-20 сантиметрів. Біля стін потрібно також робити нахлест, щоб вийшло щось на зразок корита. Якщо приміщення сильно вологе, варто укласти кілька шарів матеріалу для кращого захисту.
  2. Рідкий. Передбачається в процесі використовувати мастики на основі бітуму. Потрібно обробити пензликом всю поверхню. За рахунок рідкого стану і в’язкості таким способом відмінно закриваються всі пори і тріщини в бетоні, до того ж склади не горять. Це найпростіший варіант, який не потребує додаткового обладнання для нанесення. Навіть чекати не потрібно – склад практично моментально твердне.
  3. Штукатурний. Для цього потрібна суміш на основі цементу і полімерних добавок. При додаванні води маса стає в’язкою, наносять її за допомогою кисті-макловиці або шпателя. Рекомендується також наносити 1-3 шари в залежності від вологості приміщення, кожен перпендикулярно попередньому. Таким чином вода не буде йти в бетон до сусідів.

Далі можна починати робити стяжку, але в будь-якому випадку вона повинна бути рівною. Це залежить від правильно виставлених маяків.

Установка маяків

Саме вони будуть контролювати рівень стяжки під плитку для підлоги. Встановлюють їх уздовж стіни приблизно за півметра один від одного. Встановлення повинно проводиться за допомогою будівельного рівня. Маяки кріпляться на розчин, всі наступнi встановлюються за першим. Якщо ви заливаєте стяжку на пінопласт (він підходить для утеплення підлоги), то в ньому потрібно вирізати форми для маяків, щоб вийшло встановити їх рівно відповідно до рівня.

Види стяжки

Основними компонентами стяжки будуть – вода, пісок, цемент, щебінь і матеріал для зміцнення. Стяжка може бути таких видів:

  • суха. При контакті з водою вона має властивість розтріскуватися тому для ванних кімнат практично не застосовується. На основу засипається щебінь і керамзит, потім суміш для стяжки і зверху шар закривається вологостійкими матеріалами. Плюси в тому, що не потрібні особливі зусилля, і такий вид залишає мінімум бруду;
  • мокра. Дуже добре підходить для вологих приміщень, але вона досить товста (не менш 30 мм). У кімнатах з низькими стелями це зіграє роль у візуальному зменшенні простору. Гідроізоляцію до речі можна наносити поверх і під низ мокрої стяжки. Робиться вона з трьох частин цементу і однієї частини піску. Кожен шар краще робити в один підхід, при цьому проколюючи в декількох точках кожен, щоб вийшло повітря. Після заливки потрібно дати мокрому стягненню висохнути, і протягом 30 днів не допускати протягів і перегріву підлоги (в зворотному випадку можуть з’явитися мікротріщини);
  • напівсуха. Її перевага перед попереднім видом стяжки – напівсуха сохне швидше, але виходить дорожче. На вигляд суміш виходить вологою. При заливці стяжки підлоги у ванній під плитку на бетонну основу знадобиться 1 частина цементу до 4-м піску. Якщо основа – пінопласт, то пропорція буде вiд 1 до 3. Замішану суміш розподіляють по підлозі і рівняють рівнем. Укладають стяжку також в кілька шарів поки не наберуть потрібну висоту. Для висихання потрібно кілька діб, для збільшення бетонної міцності можна накрити стяжку плівкою, щоб зменшити випаровування води.

Стяжка може бути також суцільною і плаваючою. Всередину також можна вмонтувати теплу підлогу. Після висихання поверхня стяжки бути відполірована до повної рівності. На готову, стяжку яка висохла можна укладати плитку.

Необхідні характеристики

Якщо ви вирішили, що хочете нову підлогу або стара стяжка вже потріскалася, то перш ніж починати ремонт подумайте – якими властивостями повинна вона володіти, щоб прослужити довго?

  1. Вологостійкість – ванна кімната найбільш вологе приміщення і протікання також часто відбуваються в ванних кімнатах. Тому обов’язково потрібна гідроізоляція.
  2. Якщо ви ходите вдома босоніж, то обов’язково внесіть в список робіт прокладку теплої підлоги.
  3. Перепади температур – коли купаєтеся в ванній, то температура в цій кімнаті завжди значно збільшується і так само різко потім зменшується. Це потрібно враховувати при виборі як типу стяжки, так і клею для укладки плитки на стяжку.
  4. Чи готові ви робити ремонт кожні 5 років? Якщо нi, приділіть вибору виконавця особливу увагу, інакше результат і року не прослужить.

Бажаємо вам вдалого ремонту та довготривалих результатів.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!