Головна » Статті » Як зробити розведення каналізаційних труб

Як зробити розведення каналізаційних труб

При будівництві заміського будинку, питання каналізації надзвичайно важливе для забезпечення щоденного комфорту мешканців. Розведення труб каналізації обов’язково повинне бути здійснене з додержанням усіх норм і правил, для того, щоб в подальшій експлуатації не виникало ніяких труднощів і все працювало справно.
Ми підготували для вас корисні поради як вибрати труби для каналізації, а також технології їх укладання, для того щоб ви змогли уникнути безлічі помилок при монтажі системи відводу води.

Вибираємо матеріали

Правильне розведення каналізації в будинку починається з вибору витратних матеріалів та складання креслень. В якостi матеріалу для труб виробники пропонують різні варіанти, які відрізняються матеріалом, надійністю і естетичністю. Чавунні і сталеві труби в наш час використовують вкрай рідко, це пов’язано з їх низькою стійкістю до корозії. Сучасні пластикові варіанти – це оптимальне рішення, яке відрізняється естетичністю, легкістю монтажу і звичайно, ж довговічністю.
Розведення каналізації в будинку за допомогою труб з поліпропілену найменш трудомістке, так як вам немає необхідності використовувати зварювальні апарати для з’єднання елементів, для цього існують спеціальні муфти, що забезпечують максимальну герметичність системи.
Для того щоб прокласти каналізацію в приватному будинку знадобляться:

  • поліпропіленові, полівінілхлоридні або поліетиленові труби діаметром 110 мм і 50 мм;
  • ревізійні люки;
  • відводи для кожного поверху;
  • хомути для кріплення;
  • заглушки;
  • хрестовини;
  • коліна;
  • сполучні муфти;
  • сифони;
  • заглушки.

Але перш ніж купувати всі необхідні витратні матеріали, необхідно скласти точний план-креслення, з якого буде наочно видно кількість і метраж матеріалів.

Як зробити розведення каналізації

Для розведення труб каналізації необхідний стояк, до якого і будуть в подальшому підключені всі зливні прилади. Стояк – це труба, яка приєднується до центральної системи каналізації або ж до септика. Зверху ця вертикальна труба повинна бути обладнана фановим вентиляційним відводом на даху. Навіть якщо ви робите розведення каналізації в одноповерховому котеджі, можна не використовувати єдиний стояк в септик, але вентиляційна труба обов’язково повинна бути, щоб в подальшому уникнути неприємних запахів в приміщенні.
Розведення труб каналізації може здійснюватися природним способом або самопливом, або ж можна використовувати додаткове наносне обладнання для додання додаткового напору в системі.
Багато фахівців рекомендують природну каналізаційну розводку, так як цей варіант енергонезалежний і менш витратний. Але якщо в будинку немає можливості встановити систему самопливом, то необхідно потурбуватись про додаткові насоси.

Як прокласти каналізацію в приватному будинку

Ми підготували для вас інформацію як провести каналізацію в приватному будинку, щоб уникнути найбільш поширених помилок. Отже, з чого почати:

  1. Збирати каналізаційні труби необхідно в напрямку знизу-вгору. Насамперед подбайте про випуск, в тому місці де відходи будуть виходити в септик або центральну каналізацію.
  2. Монтуємо стояк, до якого на кожному поверсі будуть розташовані хрестовини і трійники для підключення горизонтальних ліній системи.
  3. Монтаж відводів.

Дуже важливо, щоб при монтажі стояка до випуску не було прямих кутів, тому фахівці рекомендують використовувати декілька колін по 45 і 30 градусів. Робиться це для того щоб забезпечити плавний вигин і уникнути постійних засмічень. Отвір в фундаменті куди монтується зливна труба має бути розміром більше, для того щоб після природної опади фундаменту труба не деформувалася. Щілини між трубою і фундаментом необхідно закрити глиною і палями.
Стояк збирається з елементів, що кріпляться між собою розтрубами. Першою встановлюється труба з трійником, куди будуть в подальшому під’єднані відгалуження. Після трійника монтується труба для зливу довжина цього елемента близько метра. Над трубою необхідно встановити ревізію, після неї монтують трубу в перекритті між поверхами, трійник, трубу і знову ревізію. Відстань між підлогою та ревізійним люком має становити 1-1,5 метра. Якщо використовуються пластикові труби, необхідна їх фіксація, для цього використовуються спеціальні кріплення.
При монтажі горизонтальних відводів дуже важливо витримати правильний кут нахилу, він повинен становити 2,5-3,5 сантиметра на погонний метр. Якщо при укладанні труб даний стандарт не витримати, то в процесі експлуатації каналізації ви зіткнетеся з постійними засмічення і проблемою зливу. Не варто також і збільшувати ухил, в цьому випадку відходи будуть проходити з підвищеною швидкістю, залишаючи на стінках жир та інші частинки, які в подальшому стануть причиною засмічення.

Як правильно встановити каналізаційні труби

Монтуючи горизонтальні відводи дуже важливо пам’ятати, що довжина магістралі не повинна перевищувати 10 метрів. Якщо ви не плануєте ховати каналізаційні труби під стяжкою, то фахівці допускають довжину до 12 метрів. Але для того щоб уникнути в подальшому проблем з засмічення, необхідно подбати про ревізійнi люки, які встановлюються на відстані кожних 8 метрів. Ревізійні люки використовують для прочищення магістралі, і, якщо ви все зробите правильно, уникнути побутового засмічення буде легко.
При встановленнi пластикових каналізаційних труб необхідно потурбуватись також і про їх фіксацію, для цього використовують кріплення на відстані 1,5 метра, щоб уникнути провисання трубопроводу.

Розведення каналізації для одно- і багатоповерхового будинку

Схема розведення каналізації всередині будинку може бути простою і складною в залежності від кількості поверхів будівлі. Так для одноповерхової будівлі досить укласти один стояк в санвузлі, до якого будуть приєднані відводи з кухні і ванної кімнати.
Для багатоповерхових будівель укладання труб каналізації дещо ускладнюється в залежності від планування. Нерідкі випадки, коли в подібному випадку один стояк встановлювати недоцільно і їх встановлюють кілька. Залежно від планування будинку, головне дотримуватися основних правил прокладки труб: правильний ухил, оптимальна довжина відводу і з’єднання всіх стічних вод в одній точці в фундаменті будинку.
Для того щоб ваша каналізаційна система працювала справно довгі роки необхідно дотримуватися найголовніших правил:

  • уникайте прямих кутів в місці монтажу відводів і стояка. Для цього краще використовувати патрубки, які кріпляться під кутом 30-40 градусів;
  • використовуйте фіксувальнi хомути для труб на відстані 1-1,5 метра;
  • в тих місцях, де стояк проходить через перекриття, необхідно закрити отвір цементним розчином;
  • якісно з’єднувати труби, обробляючи поверхню надрізів, щоб уникнути задирок;
  • використовуйте сифони як гідрозатвори;
  • обладнану фанову вентиляцію розміщуйте далі від вікон і балконів, щоб уникнути можливих неприємних запахів.

Дотримуючись цих нескладних порад, ви зможете якісно укласти каналізацію, яка буде працювати справно довгі роки.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!