Головна » Статті » Як зробити розводку електропроводки в квартирі

Як зробити розводку електропроводки в квартирі

При капітальному ремонті виникає необхідність заміни, а частіше прокладки додаткових ліній електропроводки. Пов’язано це з можливістю встановлення нових побутових приладів, збільшенням числа освітлювальних приладів і розеток. Виконання кваліфікованих електромонтажних робіт дозволить не тільки отримати стійку до навантажень електромережу, але й уберегти вас і ваші прилади від передчасного виходу з ладу.

1 крок – проектування

Так само як і з дизайном або розстановкою меблів, нова проводка повинна бути спланована заздалегідь. Подумайте яку техніку і де ви будете встановлювати, відобразіть ваші побажання на папері. На сьогоднішній день потужність і асортимент побутової техніки значно збільшилися. Якщо не хочете висячих проводів і подовжувачів краще розписати це наперед. Наприклад, розеток ставлять завжди на кілька штук більше. Проводка повинна враховувати можливе збільшення навантаження, що потрібно передбачати ще до етапу прокладки кабелів.

Схему з побажанням місць встановлення світильників, люстр, розеток, вимикачів і електрозахисту потрібно буде віддати електрику. На основі цих побажань фахівець складе схему розводки кабелів, підбере потрібний перетин, розділить кабелi на групи. Його завдання – створити систему захищену від перевантажень і раптового відключення світла, пожежі і короткого замикання.

2 крок – поділ проводки на групи

Розводка проводів в квартирі повинна ділитися на групи. Так набагато легше управляти електрикою, зводиться до мінімуму ризик перевантаження мережі і з’являється можливість точкової корекції пошкодженої лінії без відключення відразу всього приміщення.
Потужна побутова техніка. Пристосування у вигляді пральної, посудомийної машини і духової шафи розташовуються зазвичай у ванній і на кухні. Встановивши для них окреме підключення не потрібно буде намагатися залізти в важкодоступні місця, щоб вимкнути пристрій з розетки, можна буде вимкнути кухонний автомат. Тим більше при вбудованiй технцi отримати доступ до розетки найчастіше неможливо.

Окрема лінія необхідна, перш за все, тому що на кухні практично завжди в мережу включено багато габаритних апаратів. Щоб вони могли працювати разом знадобиться потужний кабель.
Навіть для однокімнатної квартири рекомендується поділ розводки кабелю на кілька груп по всій квартирі – найчастіше це роблять по кімнатах. Іноді виділення передбачається ситуативно. Якщо у вас всього 3-4 освітлювальних приладiв на всю квартиру їх має сенс об’єднати в одну групу. Але коли в кожній кімнаті по декілька люстр і точок підсвічування, то розумніше буде поділити лінії по кімнатах.

Приміщення з підвищеною вологістю

До електромережі в санвузлі пред’являються збільшені вимоги з точки зору підвищеної вологості приміщення. Це накладає обмеження на необхідний рівень захисту монтованих вимикачів і розеток. Для останніх висуваються вимоги по висоті (не менш 30 см від підлоги і не вище 1 м) і віддаленості від води (не менше 60 см). При цьому розетки повинні бути вологозахищеними за стандартом ip44 і вище. Допускається варіант меншій мірі захищеності, але тільки в тих місцях, де потрапляння води виключено. Також не можна використовувати розетки з потужністю 220 Вт, тільки зі зниженим напругою – 12 Вт.

Спосіб встановлення кабелів

Залежно від дизайнерського рішення способи як зробити розводку електрики в квартирі можуть варіюватися. Якщо ви проти того, щоб дроти виднілися над шпалерами, то доведеться руйнувати стіни і укладати їх в підготовлену виїмку.
Для такого стилю оформлення як лофт навпаки, відкрита проводка буде служити додатковим елементом декору. Також можна буде як прокласти додаткові кабелі, так і легко замінити існуючі. При прихованій проводці так зробити не вийде. Її перевага в інтер’єрної цілісності і менших вимогах при монтажі.
Не забувайте і про те, що прокладати дроти можна тільки по вертикальних і горизонтальних лініях. До підключення світильників на стелі під час монтажу натяжної стелі висуваються не такі суворі вимоги.

Чому розведення повинен робити електрик?

Господар квартири може самостійно поміняти вимикач або розетку. Але роботи зі щитком можливі лише при наявності відповідного дозволу. Це означає, що вам не потрібно думати про те як зробити розводення на світло: цю роботу потрібно довіряти професіоналам. Після повного підключення і перевірки роботи системи у клієнта на руках залишиться схема підключеної проводки для наступного ремонту або надзвичайної ситуації.
Коли починається монтаж розводки вносити зміни в готовий план не рекомендується. Все-таки про всі нюанси потрібно подумати заздалегідь і відразу визначитися з тим, що буде підключено і наскільки стабільна робота електрики вам потрібна.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!