Головна » Статті » Як зробити перепланування будинку

Як зробити перепланування будинку

Внесення будь-яких змін в планування будинку вимагає крім виконання певних будівельних робіт, також і документального огляду. Такі роботи дуже затребувані, особливо якщо ви придбали нове житло і бажаєте переробити в ньому все так, як буде зручно саме вам. Перепланування будинку передбачає зміну конструктивних особливостей фасаду, даху, розміру внутрішніх приміщень, зведення надбудов та інші роботи.

Як перепланувати будинок

Переймаючись питанням як перепланувати будинок, необхідно враховувати дуже багато аспектів, серед яких не тільки технічні сторони, виконання будівельних робіт, а й також нормативна документація.
Так перепланування всередині будинку повинна здійснюватися продумано, не варто бездумно зносити стіни, слід враховувати той факт, не притягнуть такі дії до порушення цілісності всієї будівлі. Тому щоб не допустити фундаментальних помилок, рекомендуємо вам звернутися до фахівців, які підкажуть, як поліпшити житлові умови і не нашкодити всьому будинку.
Найпопулярніші поради перепланування житлового будинку:

 • подбайте про додаткову шумоізоляцію для таких приміщень як кухня, вітальня і санвузол, ці приміщення краще планувати далеко від житлових кімнат;
 • кухню і ванну не варто віддаляти від загальних каналізаційних стояків, щоб не виникало в подальшому проблем з трубами;
 • добре продумайте розташування розеток і вимикачів, таким чином, щоб вам було комфортно і не довелося використовувати подовжувачів.

Добре продумавши зміни вашого будинку, необхідно приступити до наступного етапу перепланування, а саме до оформлення документації, без якої ви не зможете здійснити задумане, не порушивши законодавство.

Як оформити перепланування будинку

Для того щоб оформити перепланування будинку необхідно зібрати такий пакет документів:

 • паспорт та ідентифікаційний код;
 • документи підтверджують права власності на будинок і на земельну ділянку;
 • технічний паспорт будинку (до проведення перепланування).

З усіма понад перерахованими документами необхідно звернеться в житлово-архітектурне відомство. Для того щоб не виникло ніяких труднощів дуже важливо щоб всі співвласники будинку дали свою згоду на зміну конструкції будівлі. Адже нерідко бувають випадки, коли співвласник тимчасово або постійно проживає в іншому місті або країні, тому варто подбати заздалегідь про дозвіл.
Другим етапом оформлення документації є виготовлення нового технічного паспорта та розробка проекту, в якому будуть враховані всі нововведення.
Переймаючись питанням як переробити план будинку необхідно звернутися до фахівців, так як в ньому повинні бути враховані всі майбутні нововведення. Необхідно врахувати зміни водопостачання, каналізації та вентиляції, це актуально якщо ви переміщаєте або розширюєте кухню і ванну.
Не менш важливо щоб в новому плані враховувалися зміни електропроводки і опалювальної системи, якщо такі нововведення плануються необхідно розробляти проектну документацію у відповідних установах.
Також для отримання нового техпаспорта необхідно оформити архітектурно-конструктивні моменти вашого перепланування, а саме розташування стін, наявність добудов.
Після того як ви створите новий техпаспорт з урахуванням всіх змін, слід звернеться до державного реєстратора, який повинен внести інформацію до Державного реєстру майнових прав та видати вам виписку, що і буде підтвердженням законності проведення будівельних робіт по переплануванню будинку.
Офіційним підтвердженням легітимності ваших документів після внесення зміни в конструкцію будівлі є новий технічний паспорт будинку та виписка з державного реєстру.

Як зробити перепланування приватного будинку, щоб він став комфортним і сучасним

Купуючи житло на вторинному ринку, кожен власник має можливість створити будинок своєї мрії і в цьому йому допоможе перепланування.
Найперше що нас зустрічає в будинку – це звичайно ж передпокій, але в більшості випадків нею служить темний вузький коридорчик без освітлення. Але сучасні тенденції в дизайні інтер’єрів пропонують різні варіації розширення простору прихожей, її можна об’єднати з вітальнею або кухнею, таким чином, уникнувши темних закутків дому.
Що стосовно кухні – то в сучасному світі це приміщення не тільки є місцем приготування їжі, а й також має стати яскравим акцентом загального дизайну. Сучасні кухонні меблі з вбудованою технікою, відмінно стане доповненням великої вітальні, якщо ці дві кімнати ви зважитеся-таки, об’єднати. Багатьох від такої ідеї розширення простору лякає наявність запахів приготування їжі, тому необхідно добре продумати систему вентиляції, щоб у вас була можливість встановити потужну витяжку.
При переплануванні санвузлів дуже важливо щоб їх було необхідна кількість у будинку, в середньому їх розраховують одна спальня на один санвузол. Якщо такої можливості немає, то можна поєднати одну ванну на дві спальні. Що стосовно суміщення туалету та ванною, то тут мають бути враховані можливості простору. Якщо вам не дозволяє розмір приміщення, то можна скористатися мобільними перегородками, що збереже функціональність.
Якщо ви бажаєте перепланувати свій будинок за сучасними тенденціями, то варто максимально розширити простір і прибрати зайві стіни. Таким чином, можна зробити простору вітальню, поєднану з кухнею, така кімната може бути візуально розділена дизайнерськими рішеннями.
Також при переплануванні будинку не варто забувати про такi приміщення як горище, підвал і балкон. При правильному плануванні в будинку може з’явитися затишна мансарда, лоджія або тераса.
При переплануванні будинку важливо враховувати, що ви робите це на тривалий період, тому слід дуже ретельно прорахувати всі нові зміни, щоб життя в новому будинку було максимально комфортним.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!