Головна » Статті » Як зробити гідроізоляцію підлоги?

Як зробити гідроізоляцію підлоги?

Гідроізоляція підлоги – обов’язковий етап при монтажі стяжки, що дозволяє уберегти від її передчасного зношування та подарувати комфортні умови проживання вам та вашим сусідам.

Причини для встановлення гідроізоляційного шару:

  • збереження води в стяжці підлоги – з одного боку це забезпечить правильну вологість розчину і він не розтріскається від пересихання, з іншого – не дає воді просочитися до сусідів, які точно не будуть раді плямам на стелі;
  • якщо живете у приватному будинку або на першому поверсі багатоквартирного будинку, гідроізоляційний матеріал перешкоджатиме проникненню вологи з ґрунту (захист стяжки та відсутність вогкості в приміщенні);
  • для захисту нагрівальних елементів та проводки, якщо планується встановлення теплої підлоги.

Гідроізолюючі матеріали

ПВХ-плівка – матеріал на основі сполук полівінілхлориду. Серед його переваг виділяють:

  • легкий та гнучкий;
  • стійко тримається за рахунок рифленості;
  • стійкий до грибків та корозії.

Сухі суміші для гідроізоляції під стяжку насипаються на поверхню і надають підлозі не тільки гідро-, а й теплоізоляцію. Шар може досягати 20-40 см, якщо в кімнаті низькі стелі, варто відмовитися від такого варіанту.

Клейкі та самоклеючі матеріали – зазвичай це рулонна плівка, яку клеять до поверхні, промазуючи мастикою або клеєм. Самоклеєння відповідно не вимагає таких маніпуляцій, але укладати її потрібно на повністю очищену поверхню.

Рідкі суміші – наносяться на поверхню за допомогою валика або пензлика, застосовуються в рідкому вигляді. Склад може бути холодного та гарячого застосування. До останнього відноситься бітум: щоб нанести його на поверхню, потрібно перед роботою розігрівати пальником.

Гідроізоляція, що монтується – пластикові або металеві плити кріпляться до підлоги анкерами, а зверху промазуються бітумом або мастикою.

Найпопулярнішими зараз є рідкі та клеючі рулонні матеріали, а також ПВХ-плівка (за рахунок відносної простоти монтажу).

Процес гідроізоляції підлоги

Розглянемо як зробити гідроізоляцію підлоги за допомогою вищезгаданих матеріалів.

ПВХ-плівка: підлога очищається вщент, збирається весь бруд і сміття. Простежте, щоб основа була рівною, без виступів, які можуть пошкодити плівку. Матеріал бажано укладати суцільним шаром на всю довжину приміщення одразу. Якщо маєте справу з полотнами, то кладіть з нахлестом в 20 см для полотен, і по краях залишайте ще 10 для заходу на стіну.

Насипна: на основу укладають шар щебеню або керамзиту з піском і розрівнюють, зверху монтують подушку пісочну, а вже на пісок кладуть шар рулонної гідроізоляції. Полотна рулону теж кладуться внахлест, отвори, що утворилися, заповнюються нетвердіючим герметиком.

Рулонні матеріали можуть укладатися 3 способами:

  1. Матеріал просто настилають на поверхню і кріплять до основи механічним шляхом.
  2. Наплавляють матеріал на основу за допомогою пальника.
  3. Клеять за допомогою мастики чи клею.

Перед тим як розстелити матеріал, потрібно очистити та проґрунтувати основу для збільшення адгезії. Цей варіант не відноситься до гідроізоляції підлоги, що механічно закріплюється, перед стяжкою.
У випадку з рулонами, що клеяться, його потрібно розрізати на шматки необхідної довжини, а основу повністю промазати бітумом або бітумною мастикою. Полотна клеяться внахлест і розкочуються валиком для рівномірного обклеювання. На стіни робиться нахлест близько 15 сантиметрів. З появою бульбашок їх розрізають, знову мажуть всередині мастикою і приклеюють.

Рідкі склади для гідроізоляції пластичні, їх можна укладати навіть у щойно збудованих будинках. В результаті вийде довговічне покриття, яке не боїться ні ультрафіолету, ні вологи. Існує 2 види ізоляції – гаряча та холодна.

Спочатку чиститься основа та проводиться огляд на наявність дефектів – усі тріщини, западини закриваються герметиком. Потім поверхня ґрунтується тонким шаром бітуму. Після висихання гідроізоляційний матеріал розігрівається до потрібної температури та виливається на підготовлену основу. Щоб проколоти всі бульбашки повітря на поверхні, потрібно пройтися голчастим валиком, а розрівняти суміш можна раклом для її рівномірного розподілу. Другий шар суміші наносити можна лише після повного висихання попереднього.

Вже зрозуміли, як гідроізолювати стяжку підлоги? Очевидно, що при правильній підготовці та виконанні інструкцій вдасться в короткий термін здійснити гідроізоляцію самому. Але для різних приміщень діють різні вимоги.

Який матеріал вибрати для гідроізоляції?

Перед тим як підібрати відповідний матеріал для ізоляції оцініть стан підлоги, площу ремонту, терміни та бюджет.

При виборі орієнтуйтесь на власні вимоги:

  • ціна;
  • бажаний термін служби;
  • місце застосування (наприклад, для гідроізоляції ванни під стяжку підійде як рулонна, так і обмазувальна ізоляція);
  • cпосіб нанесення.

Рулонні матеріали прості в укладанні навіть ті, що потрібно розігрівати. Але вони не витримують механічного впливу, а при неправильному запаюванні швів виникне протікання, яке важко усунути.

Рідка гідроізоляція відмінно зчепляється з будь-якими поверхнями і добре лягає навіть на нерівності. При цьому віддерти такий матеріал при демонтажі швидко не вийде. Рідкі суміші легко наносяться та підходять для обробки великих приміщень.

ПВХ-плівка легка в укладанні, але її можна пошкодити. Щоб уникнути цього, потрібна рівна основа. Плівки також горючі і нестійкі при перепадах температур.

Застосування гідроізоляції, що монтується, зазвичай обумовлено складністю встановлення інших видів ізоляційних матеріалів. У житлових приміщеннях зазвичай цей метод не застосовується.

Якщо стикаєтеся з необхідністю встановлення гідроізоляції вперше, будьте особливо обережні при виборі та застосуванні матеріалу. По можливості перед покупкою проконсультуйтеся з тими, хто вже займався такими роботами.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!