Головна » Статті » Як різати бетон алмазним диском

Як різати бетон алмазним диском

При будівельних роботах завжди потрібно робити отвори в стінах приміщення як для прокладання комунікацій, так і для облаштування проходів і міжкімнатних арок. Найефективнішим методом для різання каменю, бетонних та залізобетонних конструкцій вважається алмазне різання бетону.

Якими інструментами виконується алмазне різання?

Є цілий спектр інструментарію для різання бетону, розхідники якого можуть покриватися алмазним напиленням:

 • ручне різання (болгарка або УШМ). Даний інструмент під час роботи потрібно постійно тримати в руках. Він дозволяє різати в глибину до 13 см. За рахунок малих габаритів болгаркою можна робити багато робіт, але при мокрому методі все одно довго використовувати не вийде (через втому). При сухому різанні доведеться періодично охолоджувати диск і саму шліфувальну машину;
 • пилки (також ручний інструмент). Ними зручно проробляти ніші у стіні, підходить для легких, силікатних бетонів та піно/газобетону. Глибина різу – 30-40 см;
 • стінорізні машини. Це стаціонарні установки, які виконують всю роботу, крім їх установки, самі. Для різання по одній лінії агрегат встановлюється на рейки (доступні вертикальна та горизонтальна установка). За рахунок напрямних забезпечується якісніший зріз, але це має високу вартість і вимагає навчання перед використанням;
 • канатні машини. Замість диска тут використовуються канати із алмазним напиленням. Переваги полягають у можливості виконання великого обсягу робіт у будь-якому напрямку та можлива глибина до 50 см. Найчастіше застосовується для робіт на великих будівельних об’єктах.

У разі відсутності розетки використовується бензопила по бетону.

Алмазне різання: переваги методу

Крім широкого застосування алмазного різання для пророблення різноманітних отворів, цей спосіб також застосовується для швидкого демонтажу старих конструкцій.

Переваги методу алмазного різання полягають у:

 1. Мінімальний рівень шуму та вібрацій. З одного боку, це забезпечує захист слуху будівельника, з іншого – відсутність вібрацій зберігає всю конструкцію цілою при її прорізанні.
 2. Висока точність роботи. В результаті це дозволяє досягти прорізів з ідеально гладкою поверхнею, яка вже готова до подальших маніпуляцій.
 3. Наявність пиловідведення або можливість його підключення, що допомагає здійснити різання бетону без пилу. Важкі частки пилу шкодять здоров’ю, осідаючи у легенях та викликаючи захворювання дихальних шляхів.
 4. Швидкість. Перед роботою не потрібне попереднє оброблення або підготовка поверхні. За рахунок міцності алмазів процес відбувається значно швидше.

Особливості методу алмазного різання

За рахунок властивостей матеріалу, технологія набула повсюдного поширення у будівництві тому що пропонує не тільки швидкий, але й безпечний для здоров’я результат. Різати можна будь-які поверхні стін та фундаменту. Те, наскільки поверхня, рівна теж не має значення.
Якби спокусливо вищесказане не звучало, але залучити повноцінну стінорізну машину для роботи в невеликому приміщенні не вдасться. При невеликих обсягах та території зазвичай застосовують ручний інструмент. Попри це навіть вручну можна вирізати фігурні отвори потрібної величини.

Як різати бетон алмазним диском?

Це залежить від типу отвору, який ви бажаєте отримати на виході. Якщо вам необхідно прорізати стіну для майбутнього проходу, розгляньте варіант залучення фахівців.
Самому стіну краще не пробивати, бо через вібрації вона може тріснути і тоді доведеться відновлювати пошкоджені частини, якщо не всю стіну взагалі.

Для високоточних робіт варто залучати кваліфікованих спеціалістів, тобто будівельників із інженерною освітою. Не всі будівельники знають, що таке алмазне різання бетону, і не всі можуть його здійснити. Цей момент краще уточнити до укладення договору виконання будівельних робіт.

Якщо ви задумали зробити невеликий отвір, можна пробити стіну до потрібної глибини перфоратором, а вирівняти результат болгаркою з відповідним диском. Працювати потрібно за попередніми кресленнями на стіні та вимірами.
Для кожного матеріалу існує власна фреза, що дозволяє без проблем вирізати потрібне заглиблення.
Для абразивів потрібен диск із твердою сполучною поверхнею, а для мармуру та клінкеру – з м’яким. Вибір також має ґрунтуватися на методі різання – сухому чи мокрому. Справа в тому, що диски для сухих робіт є універсальними, а диски для мокрих підходять тільки інструментам з наявністю водяної системи охолодження.

Для процесів із залученням інструментарію для алмазного різання потрібно заздалегідь попередити інших мешканців про можливість шуму. Навіть при тому, що це досить тихий метод, звук все одно виходить за межі вашого житла і може заважати іншим.

Сподіваємось ви зрозуміли як різати бетон алмазним диском, що це за технологія і який інструмент та спосіб варто вибрати для отримання ідеальних отворів при майбутніх ремонтах. Успіхів!

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!