Головна » Статті » Як приготувати розчин для кладки цегли

Як приготувати розчин для кладки цегли

Цегла – один з найбільш довговічних і популярних матеріалів для будівництва будівель. Він добре переносить різну погоду і використовується в будівництві з давніх часів. І хоча цегла – дуже міцний матеріал, для надійного результату потрібно знати як правильно приготувати розчин для зведення стін.

Види розчину для укладання цегли

Вміст розчину і його щільність залежать від виду робіт. За сполученою речовиною розчини поділяються на:

 • вапняні. Основні компоненти суміші: вода, пісок і вапно. У процесі замішування вапно гаситься і значно збільшується в об’ємі (в 2-3 рази). Якщо вапно повільно гаситься, то воду додають поступово, невеликими порціями, якщо швидко гаситься – відразу знадобиться багато води. Готове вапно (тісто) перед приготуванням розчину витримується не менше 10 годин. Область застосування такого розчину: кладка труб і будівництво фундаменту печі;
 • вапняно-гіпсовий. У вапняний розчин додається гіпс. Цей компонент допомагає суміші швидше укріпляти і збільшує її міцність. Область застосування: штукатурка поверхні печі;
 • цементний. До складу розчину для кладки входить цемент, пісок, вода. Змішування відбувається в пропорціях від одного до одного, збільшуючи обсяг піску до 6 частин на 1 частину в’яжучого компонента. Область застосування: використовується для скріплення будівельних елементів і заповнення швів. Цементні розчини ще використовуються для внутрішньої і зовнішньої обробки стін, стель.
 • складна. Така суміш характеризується додаванням кількох в’яжучих компонентів в один розчин. Це можуть бути: цемент, гіпс, вапно, глина в залежності від необхідних кінцевих властивостей суміші.

За кількістю в’яжучі розчини поділяються на худі, жирні і нормальні. Відрізняються ці поняття кількістю з’єднувального компонента в складі. У худому його буде мало, в жирному багато. Визначити нормальність розчину можна зануривши всередину весло.
Якщо суміш обволікає весло на кілька міліметрів, то розчин – жирний;
якщо просто бруднить – худий;
якщо прилипає грудками – нормальний.

Пропорції для приготування будівельного розчину

Тепер розберемося які інструменти знадобляться для замісу і як правильно зробити розчин для кладки цегли.

З інструментів знадобляться лопата або будівельний міксер, ємність для замісу і ваги, щоб дотримуватися пропорції компонентів. Спочатку змішуються сухі інгредієнти, а потім вже додається вода. Перед початком перевіряємо, щоб цемент був сухим. Волога суміш почнеться схоплюватися ще до замісу, в результаті в упаковці будуть грудки. Цемент також можна просіяти, в разі якщо він довго зберігався до покупки. Просіювання позбавляє від грудок та іншого сміття. Сіють ще й пісок і цемент перемішаний з піском.
Консистенція підсумкової маси повинна бути на вигляд як сметана, без згустків. При великих обсягах доцільно використовувати бетономішалку.
Вода в розчин вливається прохолодна. На вулиці повинна бути температура вище 0, інакше суміш не схопиться.

Через 60-120 хвилин цементно-піщана маса почне тверднути і втратить свою пластичність. Саме тому розчин робиться на один раз, так, щоб встигнути його весь виробити.

Якщо вас цікавить, як розрахувати цемент в розчині для кладки, то ось невелика шпаргалка на цей випадок:

Популярні марки цементу:

 1. M400 – співвідношення піску та цементу 2,5-3:1;
 2. M500 – співвідношення 3-4:1

Для складних розчинів з використанням вапна:

 1. М300 –цемент, пісок, вапно беруться в співвідношенні 1:3,5:0,2;
 2. М400 – співвідношення 1:2,5-4:1-0,3;
 3. М500 – пропорція 1:3:0,2

Часто застосовуються в будівництві марки цементу М400 і М500. Використовуються вони при внутрішніх і зовнішніх роботах:

 • укладання тротуарної плитки;
 • зведення фундаменту;
 • стяжки підлоги;
 • спорудження об’єктів в середовищі з підвищеною вологістю та ін..

Для 1 кубометра готової маси для М400 знадобиться від 195 до 445 кг цементу виходячи з потрібної марки готового розчину. Для М500 витрата починається від 155 до 355 кг на куб.

Вимоги до властивостей розчину для кладки

Будівельна суміш повинна відповідати покладеним вимогам:

 • пластичність – властивість витримувати деформації без руйнування матеріалу. Від неї також залежить легкоукладальність. Пластична суміш використовується для заповнення тріщин і зміцнення основи. Для зростання рівня пластичності маси в розчин додають спеціальні добавки або пластифікатори. Якщо під рукою такого засобу немає, можна використовувати підручні засоби, наприклад, засіб для миття посуду;
 • час схоплювання – проміжок часу за який суміш почне укріплятися. Виробити її потрібно до цього моменту. За рахунок спеціальних добавок можна збільшити або зменшити час затвердіння;
 • тепло- і звукоізоляційні властивості. Чим більше пористий матеріал, тим краще зберігається тепло, але за рахунок цього і сильніше падає міцність результату;
 • призначення – суміш повинна відповідати вимогам морозостійкості або вогкості. З використанням добавок можна отримати дані властивості і в звичайній суміші.

Зараз в будівельних магазинах зустрічаються готові суміші, які потрібно просто перемішати з водою. На упаковці буде вказано призначення і властивості готового розчину.
При використанні готового продукту можна не замислюватися як приготувати розчин для кладки цегли, але багато майстрів звикли працювати по-старому і самі зважують компоненти в потрібних пропорціях.
Замішувати самостійно або звернутися до фахівців – питання на ваш власний розсуд. При неправильному змішуванні пропорцій можна отримати тріщини в готових конструкціях аж до падіння стін. Не секрет, що тільки професійні будівельники можуть побудувати так, щоб результат простояв десятиліття.

Деякі специфікації і правила використання цементу написані на мішках. Надумали самі робити розчин – обов’язково прочитайте інструкцію і по можливості проконсультуйтеся з більш досвідченою людиною.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!