Головна » Статті » Як правильно утеплити фасад будинку, який краще вибрати матеріал

Як правильно утеплити фасад будинку, який краще вибрати матеріал

З кожним роком, все більше людей замислюються про енергозбереження приватних будинків і багатоповерхових будівель. Це обумовлено багатьма факторами, в тому числі і постійним зростанням цін на енергоносії та підвищенням тарифів на централізоване опалення, а також вступом в силу нових вимог до будівництва нових споруд і ремонту старих фасадів. Тому монтаж утеплювача фасаду є дуже актуальною та своєчасною темою. У цій статті ми розглянемо, чим краще утеплювати стіни зовні, а також розповiмо про основні етапи робіт.

Вибір найбільш відповідного матеріалу

Сьогодні на будівельному ринку є безліч матеріалів, які можна використовувати для утеплення стін будинків та інших будівель. При цьому не всі вони володіють однаковими характеристиками і експлуатаційними властивостями. Природно, що будь-який власник будинку або заміського котеджу, хоче домогтися максимального ефекту і при цьому не переплачувати зайві гроші. Тому в першу чергу, потрібно визначитися – чим краще утеплити будинок зовні. Розглянемо найпопулярніші і ефективні теплоізолюючі.

Пінопласт, до недавнього часу залишався найпоширенішим і популярним матеріалом, який застосовують для зовнішнього утеплення стін приватних будинків і багатоповерхових будівель. Він використовується в будівництві з середини 30-х років минулого століття. Перевагами даного матеріалу є:

утепление фасадов
Утеплення фасаду

  • Хороші теплоізоляційні властивості;
  • Легкість;
  • Паропроникність;
  • Не токсичність;
  • Практичність;
  • Простота монтажу;
  • Не пропускає воду;
  • Тривалий термін експлуатації – до 50-ти років.
  • Низька ціна.

Але разом з цим є у пінопласту і свої мінуси. До них відносяться – то, що матеріал може виділяти токсичні речовини, під дією високих температур. Також в пінопластi люблять заводитися миші, щури та інші гризуни. До того ж матеріал слабогорючий, тобто при високих температурах починає тліти і виділяти токсичні речовини.

Пінополістирол – другий за популярністю теплоізоляційний матеріал, який за своїми експлуатаційними властивостями дуже схожий з попереднім, хоча є і ряд відмінностей. Наприклад, кращі гідрофобні параметри, більш висока міцність і стійкість до усадки, стики не помітні, що обумовлено наявністю ребристих боковин. Але даний матеріал коштує на порядок дорожче. Тому однозначно відповісти, чим краще утеплити будинок зовні пінопластом або пінополістиролом досить важко.

Мінеральна вата характеризується низькими показниками теплопровідності та “опору повітропроникності”, стійкістю до впливу несприятливих зовнішніх чинників, а також хімічно активних речовин. Мінеральна вата та її різновиди (кам’яна або базальтова вата) відносяться до категорії “дихаючих” теплоізоляційних матеріалів. До того ж вони не горять і не тліють. Утеплення стін мінеральною ватою здійснюють за системою “вентильований фасад”. Головним мінусом мінвати є низькі гідрофобні властивості.

Піноплекс – випускається у формі плит. Матеріал не вбирає вологу, має високу міцність і стійкість до механічних пошкоджень. Ще один важливий момент – в пiноплексi не заводяться миші та інші гризуни. Монтаж плит на стіну роблять за допомогою спеціального клею і дюбелів (грибків).

Спінений пінополіуретан – для теплоізоляції використовується у вигляді матів або напиляемої ізоляції. На практиці, більше застосовується при виготовленні “сендвіч” панелей. Кріплення здійснюється за допомогою прихованої монтажної системи, якою обладнані плити або на спеціальні анкера/дюбелi (відкритий спосіб).

Існують й інші матеріали, для утеплення фасадів (екотовата, стiкловата та інші), але тут ми розглянули найбільш популярні і поширені в наш час. Тепер перейдемо безпосередньо до процесу його монтажу.

Технологія утеплення стін будинку зовні різними матеріалами

Почнемо по порядку, як правильно утеплити фасад будівлі, з чого починати і основні етапи робіт. Як і будь-які будівельні роботи, утеплення стін необхідно починати з проектування. На цьому етапі, виконуються всі необхідні виміри, здійснюється вибір теплоізоляційного матеріалу. При цьому потрібно обов’язково враховувати архітектуру і дизайн будівлі, кліматичні умови, кривизну стін та інші аспекти.

Наступний крок – підготовка стін. Потрібно зняти елементи водостічної системи, освітлювальні прилади, кондиціонери, спліт-системи та інші виступаючі деталі, зачистити застарілі ділянки, вирівняти та зміцнити (якщо є необхідність) поверхню фасаду. Після цього поверхню стіни необхідно ретельно зачистити, відшліфувати і прогрунтувати.

Після цього виконують монтаж самої системи. Це якщо ми розглядаємо як правильно утеплити фасад мінватою, тому що при використанні пінопласту або екструдованого поліестірола і пеноплекса, така конструкція не потрібно, так як листи матеріалу кріпляться непосредставенно до стін. Каркас для мінераловатних або базальтових плит виготовляють із сталевого профілю або дерев’яних брусків. При цьому відстань між несучими має бути трохи менше розміру самих плит утеплювача. В такому випадку вдасться уникнути утворення містків холоду, що знижують ефективність всієї системи.

Каркас для мінералловатних плит повинен складатися з вертикальних і горизонтальних брусків. Це запобіжить утворенню надмірних навантажень і провисання утеплювача.

Після того, як будуть встановлені плити утеплювального матеріалу, потрібно сформувати пароізоляційний шар. Це здійснюють шляхом кріплення спеціальної мембрани, яка розміщується горизонтальними смугами і фіксується двостороннім скотчем (на металевий профіль) або стаплера (на дерев’яні бруски).

Наступний етап – монтаж обрешітки, яка необхідна для утворення теплоізоляційного зазору.

Інший варіант – це фіксація плит утеплювача на спеціальний клей і дюбелi ( “грибки”), а потім армування сіткою, і шліфування. Після цього поверхню потрібно ретельно прогрунтувати, і після висихання, можна переходити до обробки фасадною штукатуркою, наприклад, “короїд” або фарбування.

Багатьох цікавить питання, чи можна утеплювати фасад під час дощу. Тут багато що залежить від матеріалу, який для цього використовується і його гідрофобних властивостей (здатність вбирати вологу). Наприклад, при погружееніі листа пінопласту в воду на 24 години, його маса збільшується майже на 2%, а в результаті такої ж процедури з пiнополiстированою плитою, збільшення ваги буде всього 0,2%.

У цій статті ми розглянули основні моменти, як і чим утеплювати будинок зовні, як бачимо, в принципі нічого складного в цьому немає. Досить мати елементарні навички будівельних і теслярських робіт, а також вміти правильно підібрати матеріал і знати технологію монтажу.

Для тих, хто не може самостійно визначитися з вибором утеплювача, або не знає як краще виконати монтаж теплоізоляційного матеріалу, завжди можуть звернутися до консультантів нашої компанії. Вони, не тільки зможуть підібрати найбільш оптимальний варіант утеплювача і купити його на найвигідніших умовах, але і дадуть професійні рекомендації, щодо технології його монтажу, з урахуванням конкретних умов та особливостей будови.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!