Головна » Статті » Як правильно фарбувати стіни валиком, особливості процесу

Як правильно фарбувати стіни валиком, особливості процесу

При виборі варіанту обробки стін, необхідно враховувати ряд факторів. До них відносяться – екологічність, відповідність загальному дизайну і інтер’єру, особливості догляду, експлуатаційні характеристики, технологія нанесення. Cеред найбільш поширених і популярних, є фарбування стін.
Даний процес, незважаючи на уявну простоту, вимагає наявності певних навичок і досвіду. Це пояснюється тим, що, по-перше, потрібно знати, яку фарбу краще вибрати для конкретного приміщення і типу поверхні. По-друге, як правильно фарбувати стіни, і що для цього потрібно. Щоб отримати бажаний результат, потрібно обов’язково дотримуватися певних правил і дотримуватися поетапної послідовності проведення робіт.

Підготовка стін під фарбування

Це дуже важливий етап, так як від того, наскільки якісно буде підготовлена ​​поверхню стін, багато в чому залежить і кінцевий результат. Спочатку потрібно підготувати необхідний інструмент і по максимуму звільнити приміщення від меблів. Якщо немає можливості, винести великогабаритні предмети, їх слід перемістити в центр кімнати і накрити захисними чохлами або поліетиленовою плівкою.
Після цього, потрібно відключити світло і зняти кришки з вимикачів і розеток, закрити їх плівкою і малярським скотчем. Таким же чином потрібно захистити від попадання фарби на підлогу, вікна, двері, лутки і плінтуса. Якщо є можливість, то рекомендується зняти радіатори. Це дасть можливість якісно обробити поверхню і за ними, без пропусків навіть невеликих ділянок.
Для проведення робіт з підготовки і фарбування стін будут потрібнi наступнi інструменти:

шпаклевка стен
Підготовка стін під фарбування
 • Поліетиленова плівка і малярський скотч;
 • Шпатель;
 • Валик з ручкою подовжувачем;
 • Піддон для фарби;
 • Наждачний брусок або спеціальна терка;
 • Щіточка.

Перед початком робіт, необхідно ретельно вирівняти стіни, закривши тріщини і вибоїни шпаклівкою або гіпсом. Після того, як матеріал висохне, обробити ділянки наждачним папером. Потім видалити пил за допомогою чистої ганчірки або щітки і ретельно пропилососити підлогу.
Також дуже важливе значення має правильний вибір валика, особливо з огляду на різноманітність асортименту в будівельних супермаркетах. Тут теж є свої тонкощі і нюанси. Малярські валики бувають різних видів і розрізняються по:

 • Матеріалу, з якого він виконаний (поролон, хутро, поліамід прошитий нитками, велюр).
 • Розміром, найбільш оптимальним, для фарбування стін вважається довжина в діапазоні 200 – 300 мм;
 • Рельєфу поверхні;
 • Довжині ворсу, тут вибір слід робити з урахуванням особливостей, що фарбується.

Універсальним варіантом є валик з поліаміду. Але працювати з ним потрібно гранично акуратно, так як він може розбризкувати фарбу.
Ще один важливий момент – це підготовка хутряного валика, особливо якщо він новий. Його потрібно замочити в мильному водному розчині на декілька годин, а потім промити в проточній воді і висушити.

Як правильно фарбувати стіни валиком без патьоків, смуг і розведень

Існує кілька основних способів, що дозволяють швидко і якісно пофарбувати стіни в різних приміщеннях. Рухами від низу до верху, зверху вниз і по горизонталі. Але багато досвідчених малярі об’єднують ці техніки, що дозволяє домогтися кращого результату. Розглянемо поетапно, як правильно фарбувати стіни валиком без смуг.

 1. Підготовка фарби. Якщо планується її колерувати, то це слід робити з усім обсягом.
 2. Розмітка стіни на ділянки. Рекомендується, щоб його ширина дорівнювала довжині поверхні валика, помноженої на 5.
 3. Доповнення фарбою спеціальної ванночки або піддону.
 4. Умочуванням валика і розкочування його на спеціальній сітці або рифленої поверхні піддону;
 5. Нанесення фарби на стіну.

Тут теж є свої тонкощі, як фарбувати стіни валиком без розведень і смуг. Це потрібно робити в кілька шарів, їх можна наносити по черзі спочатку вертикальними рухами, а потім горизонтальними.
Деякі майстри використовують схему фарбування, розмічених ділянок по смугах в такій послідовності – 2, 5, 4, 1, 3. Наступний шар наносять тільки після висихання попереднього, і в такій послідовності 3, 1, 4, 5, 2. При цьому напрямки рухів повинні бути протилежними. Якщо перший шар наносили зверху вниз, то другий знизу вгору.

покраска стены валиком без разводов
Фарбування стіни валиком без розведень

Після того, як буде пофарбований першу ділянку можна переходити до наступного. Даная технологія дає можливість наносити фарбу по поверхні тонко, без розведень і не допускаючи зайво її витрати.
Розбираючи питання, як правильно пофарбувати стіни в квартирі, потрібно обов’язково звернути увагу на наступні моменти.

 1. Роботи слід починати від кута приміщення, який перебуває біля вікна.
 2. Переходити до фарбування другу стіну можна тільки тоді, коли будуть повністю закінчені роботи з першою.
 3. Всі рухи повинні бути плавними і без сильних натискання на валик.
 4. Кути зафарбовуються за допомогою щіточки.
 5. Після того, як процес буде закінчений, інструменти потрібно ретельно очистити від фарби, вимити і просушити.

У цій статті ми розглянули як швидко пофарбувати стіни, використовуючи малярський валик, і зробити це максимально акуратно, без розлучень, смуг і патьоків. Якщо Ви не впевнені в своїх силах і не маєте достатнього досвіду, то краще відразу довірити цей процес кваліфікованим фахівцям. Це допоможе вам зберегти, не тільки свiй час, нерви і сили, але і дозволить отримати бажаний результат в найоптимальніші терміни, і з гарантією якості.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!