Головна » Статті » Як правильно гарантувати стіни

Як правильно гарантувати стіни

Грунтовка являє собою нанесення спеціального складу перед різними етапами оздоблювальних робіт. Вона сприяє підготовці поверхні перед нанесенням наступного шару матеріалу, покращуючи зчеплення і вирівнюючи поверхню. Стіни гарантують не тільки перед фарбуванням або наклеюванням шпалер, але і перед штукатуркою, шпаклівкою, укладанням плитки. Це важливий етап, який включається в оздоблювальні роботи будь-якого типу.

Використання грунтувальних матеріалів здатне зменшити пропускну здатність площини до вологи, дезінфікувати поверхню і зменшити кількість витрачаємого фінішного покриття.

Для роботи із готовою ґрунтовою сумішшю необхідні наступні умови мікроклімату:

  1. працювати можна в температурному режимі від 5 до 30 градусів;
  2. вологість повітря не повинна перевищувати 75%.

Перед нанесенням покриття потрібно приготувати поверхню та інструменти.

Що потрібно для грунтовки стін?

У підготовчий етап входить демонтаж старих шпалер: змивається побілка і знімаються самі шпалери. У місцях, де вони не відійшли можна змочити їх і здерти шпателем.
Перед тим як розводити ґрунтовку ознайомтеся з інструкцією. У ній зазначено які потрібні пропорції для розчину. Перемішати до однорідної консистенції без грудок за допомогою міксера. Для нанесення потрібен пензлик, валик, телескопічна ручка для роботи з високими стінами і лоток для грунтовки.

При нанесенні складу на стіни стежте за відсутністю патьоків і ретельно обробляйте всі ділянки, щоб не було пропусків. Для важких місць типу стиків стін з підлогою або стель використовуйте пензлик. Після закінчення дайте шару висохнути (2 і більше годин) і приступайте до нанесення другого шару.

Нічого складного в тому як гарантувати стіни немає. При наявності міксера зробити це може кожен самостійно.

Види грунтовки

Склади виробляються з додаванням різних компонентів з власними перевагами і сферами застосування. Розглянемо докладніше.
Кварцова. В її основі лежить пісок. Після нанесення залишає шорсткий слід і відмінно підходить для декоративного оздоблення та фарбування.
Акрилова. В основі лежить акриловий полімер. Може бути на водній основі для нанесення на стін водоемульсійної і емалевої фарби. Не має запаху і швидко сохне.
Алкідна. Перешкоджає утворенню іржі, але дуже довго сохне.
Мінеральна. У складі присутні вапно, цемент або гіпс. Сохне швидко. На упаковці буде вказано для якої конкретно поверхні вона призначена.
Перхлорвінілова. Підходить для різних матеріалів, але дуже токсична тому застосовується переважно для зовнішніх покриттів.
Епоксидна. У складі містить смоли, підходить для стін і наливної підлоги. Нанесення можливо на металеву та бетонну поверхні.

Вибір суміші залежить також від типу поверхні та завдань, які вона повинна виконувати. Наприклад, бетоноконтакт підійде для слабковбираючих поверхонь, грунтовка глибокого проникнення потрібна для зміцнення, а універсальна підійде для вирівнювання стін і збільшення їх вологостійкості.

Перш ніж купувати склад уважно обміркуйте, що саме ви хочете отримати і потім вже зможете зорієнтуватися по написам на упаковці в тому, що саме підходить вам. Грунтовий розчин може мати антисептичні властивості і підійде для обробки стін, які схильні до появи цвілі і грибка.

Грунтовка під фарбування

Пофарбована стіна дозволяє отримати привабливу, рівну поверхню бажаного кольору. Для довгої служби фінішного шару потрібно обов’язково підготувати поверхню. Розберемося як гарантувати стіни під фарбування.
Поверхня повинна бути очищена від пилу і обов’язково рівна бо всі нерівності буде відмінно видно під шаром фарби. В окремих випадках наносять фінішну штукатурку / шпаклівку і потім її шліфують дрібнозернистою шкіркою. Після цього грунтують і після повного висихання фарбують.
Якщо планується фарбувати дерево, то процес трохи змінюється. Спочатку обробляються сучки і віддаляється смола. Потім сучки ізолюються, щоб запобігти патьокам смоли, і поверхню слiд обезжирити. Уже після наноситься грунтовка.
Ніяких особливих відмінностей в тому як гарантувати стіни під шпалери від підготовки під фарбування немає. При виборі валика орієнтуйтеся на хутряний виріб і наносьте ґрунтовку в 2 шари, дозволивши кожному ретельно висохнути.
Як бачите ніяких особливих правил в застосуванні ґрунтового розчину немає. Складнощі можуть виникнути на етапі вибору суміші, визначення потреб. Відповідний продукт вибрати з першого разу складно. Процес вибору можна довірити професіоналам, але зазвичай вибирають заощадити на роботі і зробити самостійно. Це може призвести до плачевних наслідків у вигляді облупленої фарби, а у майстра весь процес заснований на технології, що в підсумку дає долгостойкій результат.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!