Головна » Статті » Як копати яму під каналізацію?

Як копати яму під каналізацію?

У кожного є всі можливості, щоб зробити своє життя в селищі простіше. Спочатку переконайтеся, що вибрали правильне місце і в майбутньому підкоп не розмиє фундамент будинку або ж інших будівель.
Як видно, немає нічого складного в установці системи, тут головне використовувати якісні матеріали, або скористатися порадами фахівців. Якщо дотримуватися всіх технологій, то проблем з прокладкою каналізації не виникне. Каналізацію необхідно копати не дуже далеко від будинку, але і не близько, а також не виходити за ділянку землі. Щоб організувати роботу, знадобитися лопата і можливо техніка з ковшем. Площу потрібно прибрати так, щоб техніка могла заїхати на територію вашого двору. Переконайтеся в тому, що на місці, де буде каналізація немає складних порід, трубопроводів, що заважають прибиранню грунту для проведення каналізації. Стічна яма не повинна бути поруч з питним колодязем, джерелом. На відстані 30 метрів від колодязя і не менше ніж 5 метрів від будинку. Копання ям не складне, але робити все потрібно правильно. Почати все з дренажного посипання. Для неї використовують крупний щебінь. Для стін використовують цеглу або камінь. Між камінням залишають вертикальні наскрізні порожнечі, а також між стінками ями і грунтом котловану повинно бути простір в 20 сантиметрів. Заповнюється воно щебенем або галькою. Кладку роблять поки не буде десь 70-80 сантиметрів до землі.
Матеріал для будівництва використовують різний: розчин бетону з сіткою сталi, кільця з бетону, ємності із пластику, а також керамічну цеглу. Жирна глина і бітум потрібні будуть як герметик. Дехто використовує непотрібні автошини, або бочки з заліза, але без дна.
При виборі обсягу каналізації потрібно врахувати: скільки води використовує одна людина, а також найбільш велика кількість людей. Яма, це те місце, де будуть знаходитися відходи. Від кількості проживаючих людей буде залежати розмір ями, в яку будуть стікати відходи. Чим менше яма, тим частіше потрібно буде її відкачувати. Найчастіше глибина ями десь три метри. Можна і глибше, але є ймовірність того, що осад при асенізації залишатиметься на дні ями. Якщо ви звернетеся до фахівців, то вони скажуть вам, як правильно вибрати трубу, діаметр якої повинен бути 10 сантиметрів, а глибина 1,2 метра. Труба повинна йти трохи під нахилом до зливної ями. Будете використовувати більше ніж 150 літрів води щодоби, і машина асенізації знадобитися раз, а то і два на місяць. Зверху зробіть люк, щоб мати доступ до ями. Не будете робити чистку вчасно і неприємний запах вам гарантований. Контролюйте і робіть все без затримки. Уже минув той час, коли заміський будинок мав асоціацію з усіма зручностями (на вулиці). Зараз при будівництві будинків передбачають присутність каналізації. Для комфортного життя, правильно облаштована каналізація невіддільна частина хорошого проживання. Можна звичайно обійтися і без неї, але навіщо ускладнювати умови життя. Більшість громадян, копають каналізацію самі.
Найбільша помилка порушення санітарної зони, що надалі приведе до неприємностей з боку СЕС, а також можна отримати штраф за недотримання сан. норм. В ямі повинно бути дно, тільки тоді відходи не будуть псувати шар ґрунту. Хочете зменшити кількість відкачок відходів, використовуйте біо-активатори. Вони є в гранулах, в порошку, в таблетках, або в рідкому вигляді. Це так звана анаеробна бактерія (мікроорганізм), яка вбиває органічні відходи. Вона не зашкодить стін каналізації, і не принесе шкоди вашому здоров’ю. Прибирає різкий запах, що йде з каналізації. Не порушуйте закони, і не піддавайте небезпецi себе і оточуючих. Так як яма без дна екологічно небезпечна.

Кілька варіантів каналізації

Накопичувальні (вигрібні) ями – інженерне рішення, встановлення накопичувального резервуара, який з’єднується з системою каналізації будинку трубопроводом. Накопичувальний резервуар – звичайний котлован, обкладений цеглою. У них проста система встановлення, але в той же час є свої недоліки (доведеться часто замовляти асенізацію). Такі системи не можуть похвалитися герметичністю. Не встановили герметичну кришку і запах рознесеться на великий радіус.
Очисні септики – один з найпростіших видів очисних споруд для стічних вод, перед попаданням в грунт, хоч в невеликій мірі вони очищають стiк води. Але ціна за їх установку буде дорожче (це їх мінус).

Яма з бетонних кілець

Для даного виду ями, потрібно буде наймати автокран, так як кільця різного діаметру і відповідно вага дуже велика, вручну їх не опустити в котлован. Це додаткові витрати, проте можна скоротити час за рахунок готових блоків. Встановити кільця, труби, герметиком покрити стіни резервуара, все буде зроблено всього за один день. Головне почекати, коли все застигне і затвердіє. Залити на дно бетонну стяжку, застигло і тільки тоді переходимо до установки кілець.
В ямі з бетонними кільцями без дна потрібно зробити фільтруючий шар, щоб будматеріали не вбирали в себе воду. Використовуйте два шари, перший з піску, для другого використовуйте крупний щебінь. Вода буде проходити фільтрацію і залишати тільки невеликий осад. А в грунт піде вже відфільтрований стік води. Надумали зробити яму із залізобетонних кілець, ще простіше. Не потрібно буде ламати голову, чим же її накрити. Так як продаються готові залізобетонні кришки, придбати їх можна разом з кільцями. На кришці є отвори під люк, а також для труби через яку будуть виходити гази від розкладання відходів.
Зливну яму робіть так, щоб вона вміщала сімейні відходи, нейтралізувала поганий запах. Розташована в такому місці, де зручно під’їхати на машині асенізації. Перед тим, як копати яму, переконайтеся, що знаєте, чого хочете. І продумайте все до дрібниць (розташування будинку, де буде сама яма, не близько чи до колодязя з питною водою або джерела). І тільки коли все підготуєте, приступайте до роботи. Якщо не впевнені в тому, що робите все правильно, зверніться до фахівців і вони зроблять все швидше.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!