Головна » Статті » Як клеїти текстильні шпалери

Як клеїти текстильні шпалери

Текстильні шпалери відносяться до преміальних матеріалами внутрішньої обробки. Вони дозволяють додати розкішний вигляд приміщенню, але вимагають дбайливого догляду і правильного обклеювання. За рахунок використання натуральних тканин на лицьовій частині поклейка шпалер має свої особливості, які розглянемо нижче.

Особливості тканинних шпалер

Всі текстильні шпалери складаються з основи і лицьової частини. Ціна підсумкового продукту залежить від натуральності використовуваних у виробництві матеріалів. Для лицьової частини може бути використаний: фетр, джут, льон, бавовна, поліестер, шовк, велюр тощо..

Основа, в свою чергу, може бути паперовою, флізеліновою і синтетичною. Наприклад, паперова основа після обклеювання може дати усадку, тобто зміщення малюнка. При цьому виробник допускає наявність дрібних дефектів в обмеженому нормою кількості. Якщо похибка є, то ці дані зазвичай вказуються на упаковці рулону.
Дефекти можуть проявлятися внаслідок натягу тканини при скріпленні з основою або через різну товщину ниток тканини. В умовах використання сучасного ткацького обладнання похибки практично не зустрічаються. Перевірити відхилення по горизонталі і вертикалі можна за допомогою лазерного рівня. Деякі дефекти можна не помітити власним оком, але нівелір покаже навіть мінімальні зміщення.

Залежно від технології виготовлення шпалери можуть проводиться з цілісного полотна і окремих ниток. На особливу увагу заслуговують безшовні полотна, вироблені з щільної тканини. Використовуючи їх вам не доведеться багато думати як клеїти тканинні шпалери і дотримуватися малюнка, тому що у них буде тільки один який замикає шов. У такому випадку їх потрібно буде тільки правильно вирівняти по периметру і наклеїти.

Одна з переваг тканини в декорі – надання приміщенню додаткових шумо-і теплоізоляцій. Незважаючи на свою красу, є у шпалер і свої особливості:

  • чистити тканинні шпалери можна тільки сухим способом, що само по собі ресурсовитратно;
  • матеріал поглинає вологу і пил, що при наявності алергії є вагомим недоліком;
  • вбирають запахи і швидко втрачають свій вигляд якщо не оброблені відразливими засобами.

Як правильно поклеїти шпалери?

Якщо ви вже розібралися з особливостями і купили такi шпалери, вам потрібно розуміти як клеїти шпалери на тканинній основі, якщо ви плануєте робити це самі.
З інструментів знадобляться:

  • клей без барвників;
  • валик;
  • шпатель;
  • рулетка;
  • олівець;
  • ножиці;
  • емульсійна фарба в тон шпалер;
  • грунтовка, шпаклівка;
  • рівень;
  • поролонова губка;
  • смужки вощеного паперу.

Якщо ви підготували всі інструменти, приступаємо до підготовчого етапу. Це буде зачистка і вирівнювання стін. Необхідно повністю демонтувати старе покриття (шпалери або фарбу), вирівняти і зачистити стіни. Якщо поверхня гладка їй потрібно надати шорсткість за допомогою спеціальних засобів або наждачного паперу.
При наявності вм’ятин і горбів потрібно прошпаклювати і прогрунтувати стіну. Клеїти можна тільки на рівну поверхню інакше з’являться бульбашки і доведеться повністю знімати і заново клеїти тканинні шпалери.
Щоб смужки після висихання не провисали, потрібно нанести емульсійну фарбу на стіну. Вибирайте фарбу в тон, тому що більш темний або світлий колір проступить через поверхню шпалер. Те ж саме стосуватиметься і розмітки олівцем, не пишіть і тим більше маркер – сліди обов’язково проступлять через тканину.

Сам рулон потрібно розділити на смужки і пронумерувати їх. Так ви не забудете послідовність в якій потрібно клеїти їх на стіну. Деякі рулони вже пронумеровані, а для деяких смуги будуть розташовуватися назустріч один одному. Такі позначки розміщують на упаковці.

Способи, як правильно клеїти тканинні шпалери, залежать від їх основи:

  • для паперової – смуги змащуються клеєм і лежать 5-7 хвилин;
  • для флізелінової – таке робити не потрібно – клей просто наноситься на стіну.

При розрізі смуг краще використовувати гострі ножиці і діяти з зазором в 5 см. Переконайтеся, що всі тканинні смужки підійдуть один до одного по малюнку, щоб він плавно проходив через всі смуги.

При розпрямленні шпалер рухайтеся виключно вертикально вниз і горизонтально. Слідкуйте за тим, щоб клей не потрапляв на лицьову частину рулону. Не згинайте смуги в процесі нанесення клею. тому що складки так і залишаться. Розгладжувати приклеєні полотна потрібно акуратно. Роблять це і гумовим валиком, і не надто жорсткими щітками.

Якщо клей потрапив на текстильну частину, то потрібно його відразу ж прибрати вологою губкою. Можна використовувати вощений папір, щоб уникнути попадання клейової суміші на тканину. Сусідні смуги клеяться встик, але деякі виробники дублюють малюнок. Такі смуги клеяться внахлест.

Поклейка безшовних шпалер

Якщо вас цікавить як клеїти безшовні шпалери на тканинній основі, то їх клеять горизонтально. Враховуйте, що це один суцільний шматок матеріалу, і кріплять його цілісним без розрізів. Часто такі шпалери виробляються на замовлення конкретно під розмір самого приміщення. Дверні та віконні прорізи закриваються полотном, і після повного висихання обрізаються уникаючи натяжок гострим ножем. Краї обрізаного полотна закриваються тасьмою або іншим декоративним елементом, щоб не видно було нитки шпалер.

Висихання смуг відбувається добу-дві без протягів при постійній температурі.

Як можна помітити процес досить складний, що особливо позначається на стиках. Тому що їх буде видно при некваліфікованій роботі. А в такому випадку доведеться переробляти готову роботу, що негативно вплине на загальну вартість обробки.

Не варто експериментувати з таким преміальним матеріалом як тканинні шпалери, навіть не всі професійні будівельники розуміють як з ними працювати. Тому рекомендуємо знайти хороших фахівців і подивитися їх роботи. Тільки так ви зрозумієте чи варто наймати таких людей і довіряти їм такий матеріал.

Текстильні шпалери при належному зверненні стануть відмінним доповненням до вашого інтер’єру і здивують своїм виглядом гостей. Тільки зважте всі переваги і недоліки перед їх покупкою і не шкодуйте грошей на фахівців. Тільки тоді результат перевершить ваші очікування.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!