Головна » Статті » Французький балкон що це таке

Французький балкон що це таке

Привабливий фасад і максимум світла в будинку – ось, що значить французький балкон з вікнами на всю висоту стіни. Тим, хто замислюється про реконструкцію квартири в будинку, незалежно від часу його зведення, варто розглянути такий варіант, як найбільш естетичний і характеризується масою переваг. Головне, що потрібно розуміти про французький балкон, що це таке альтернативне рішення в досить довгому списку варіантів сучасного ремонту.

Французький балкон: характерні особливості, переваги та недоліки

Строго кажучи види французьких балконів, скоріше можна називати двома функціональними складовими, однією і тією ж конструкції, які можуть існувати, як окремо, так і разом. По-перше, таку назву носить балюстрада, навколишнє високе вікно. Зазвичай, воно на кілька сантиметрів виступає від стіни кована огорожа елегантної форми, але з таким же успіхом це може бути дерев’яний парапет з геометричних блоків у футуристичному стилі. Спільне в них тільки одне – вийти на такий «балкон» не вийде. По-друге, разом з огорожею або без нього може існувати французьке скління. Так називається варіант балкона або лоджії, або знову-таки окремо стоять вікна якi заскленнi від підлоги до стелі. До слова, прозорими можуть бути не всі стіни, а тільки передні, що більш практично або тільки нижня їх частина, це вибирають тi, що страждають Акрофобією або простіше боязню висоти. Загалом, можна виділити єдиний стандарт того, як виглядає французький балкон – це незвичайне, особливо в наших широтах, архітектурне рішення, що дозволяє проявити фантазію. Зате цілком можливо виділити загальні переваги і недоліки всіх конструктивних рішень, що включають в себе вікна від підлоги до стелі.

Отже, якщо говорити про французький балкон, плюси і мінуси такої конструкції гармонійно один-одного доповнюють. Зокрема, основних переваг можна виділити 5:

 • Збільшення освітленості;
 • Зниження навантаження на плиту перекриття;
 • Збереження корисної площі;
 • Економія на внутрішній обробці;
 • Привабливий зовнішній вигляд.

Якщо говорити про мінуси французького балкона, то в першу чергу це ціна – вікна, особливо теплі, коштують не дешево, а для того, щоб створити герметичну, стійку і естетично привабливу конструкцію потрібні специфічні навички та досвід. Іншими словами, якщо просто оновити обшивку і поставити звичайні вікна багато хто може і самостійно, то французьке скління варто доручити фахівцям, в тому числі промисловим альпіністам і демонтажникам.
Додаткові витрати також очікують тих, хто хоче демонтувати дверний блок, а таких серед тих, хто хоче на собі відчути, що таке французький балкон в квартирі, більшість. В даному контексті основну складність представляє не стільки розбирання конструкцій, скільки отримання дозволу на проведення подібних робіт. Крім того, ціна вашого балкона зросте, якщо ви хочете встановити декоративну огорожу, ролети та інші доповнення. Інших недоліків у грамотно спроектованої і змонтованої конструкції немає.

До речі, щодо дозволів, якщо ваш будинок не відноситься до представників архітектурної спадщини і ви не маєте наміру збільшувати площу балкона, то отримувати допуски на реставрацію немає необхідності. Інша справа, що якщо мова йде про хрущовку чи більш стару будівлю, варто все-таки звернутися в БТІ або подібну організацію.

На завершення, трохи про те як розвивалася історія французьких балконів. З одного боку, їх поява в цій країні досить логічна – поки в східній Європі вікна оснащували віконницями на випадок суворих зим, а в південній закривалися від сонця легкими, але щільними жалюзі, у Франції насолоджувалися помірним кліматом, що дозволяє робити великі вікна не боячись що в приміщенні стане занадто холодно або навпаки жарко. Якщо додати до цього любов жителів цієї країни до всього витонченому, яка вже встигла стати стереотипом, то отримаємо ідеальну обстановку для п’єс про кохання. Ось та ж знаменита сцена з «Ромео і Джульєтти» відбувалася якраз під французьким балконом. Правда, є й інша версія, більш історично реалістична. У ньому записано, що французи в середні століття, досить байдуже ставилися до санітарії, зокрема, вважали за краще справляти нужду прямо з вікна, ось і придумали високі вікна з огорожею, щоб займатися цими справами було зручніше. Централізована система водовідведення позбавила вікна від такої функції, а крім того сьогодні виконати хороший ремонт в туалеті так само просто, як зробити французький балкон, і навіть трохи дешевше.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!